Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоциклетите BETA -вече и у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотоциклетите BETA -вече и у нас

    мотоциклетите BETA отдавна са познати по света с машините за триал които произвеждат и които заедно с гас гас и монтеса са едни от най добрите машини от този тип

    от скоро обаче фирмата започна да си разширява гамата като взеха да пускат първо и скутери а после и все по сериозни мотоциклети като от миналата година вече пуснаха и напълно "сериозни " мотоциклети ендуро с които се и представят и на световното доста добре
    за първи път ги позагледахме миналата година в серес където не само ги караха участници в състезанието но и сред публиката мярнах няколко такива единият от които разгледах отблизо и ми се видя много привлекателна машина
    сега на 1 ви кръг с изненада видях че има доста участници с BETA
    че и рекламен транспарант имаше отстрани
    оказа се че познатият на всички вече Еди Пенчев е станал вносител на марката или поне така дочух аз

    един мой стар приятел-Вальо от Асеновград също го видях че се е сдобил с такова чудо та покрай него успях и аз да пробвам машината
    неговата бе модел 400
    първото което ми направи впечатление бе колко финна и елегантна изглежда машината -италианците както винаги на дизайн я докарват да бест,второто което ми направи впечатление бе готиният ауспух с който май си вървят заводски тези мотори /щото Вальо едва ли би се набутал за карбонов ауспух/

    двигателя още от преди си знаех че е КТМ така че там нещата са ясни

    положителното което видях спрямо ктм е окачването на Бетата което отзад си е с линк система а не като на ктм захванато директно за вилката с прословутата pds
    предницата също не е WP като на КТМ а е марцоки което отново е по добре поне според мен задният амортисьор е сакс
    съединителя си е типично като при ктм хидравличен има и дигитален километраж и стартер
    до тук много добре
    след като го и покарах -около над 30 минути /мерси за търпението -на вальо/ картинката с впечатления взе да се запълва
    и вече съм твърдо на мнение че моторчето е много добре направено дори се изтървах и пред Янчо Терзиев че май ми харесва и повече от ктм със същият двигател

    мотора е учудващо лек и маневрен като за килограмите и кубиците си
    стойката и поведението му като го караш си е направо като на кросов мотоциклет
    окачването е нещо което много ме впечатли и бих казал че е почти към отлично
    двигателят леко ми се стори слабичък но това е може би заради по дългите скорости с които стандартно е направен а и този дето пробвах бе 400кубиковият модел,а и "слаб" е относително казано слаб е може би спрямо CRF450X но като цяло си е предостатъчно силен особенно като се има предвид че и скоростите са доста по дълги при бетата
    мощтността обаче се дозира лесно и неизморяващо
    не знам дали еди внася и от триал мотоциклетите на бета или само ендурото но определено много ме кефи присъствието на тази марка в българия
    като сложим и че двигателя си е ктм -тоест има части и всичко бол
    а и че имат официален дистрибутор в българия лесно може да се предвиди че работата ще им тръгне
    особенно като знаеме как се чака за срф450х например
    дори и вальо тва ми сподели че отишъл за срф до магазина а се върнал с бета
    така че поздравления към вносителя

    между другото в един от последните броеве на дирт райдър имаше тест на бетата 525 май тестваха и тяхното мнение също е много положително
    тази статия обаче гледам че он лайн още не са я качили но сигурно и това ще направят тогава ще пусна и един линк


  • #2





    ето две от бетите участвали в първи кръг

    Коментар


    • #3
      Да, напълно подкрепям всичко което каза Митков,
      наистина моторите ме впечатлиха и показват добър мотор още от старта на производството си което е похвално.

      доста добре изглеждат (правя аналогия с любимите ми хонди ) окачването отзат наистина си е окачване, предницата се ядва, марцочи не е кой знае какво спрямо каяба или шоуа но все пак си е кросова здрава предница. За двигателите на КТМ доста се е изписало било за добро било за лошо друго добро което Митков е пропуснал са спирачните апарати нисин с които са окомплектовани всички японски мотори, както и каплите ексел. С една дума мотора и на мен много ми хареса.

      Споделих за бетите на доста приятели и останаха доста впечатлени и заинтересовани, някой свързан с Еди би ли пуснал информациая относно цените и евентуалните схеми за лизинг, както и резервните части и сервизирането им. Определено ще бъде от голяма полза за доста хора убедили се в тезата че новото си е ново, особено за кросов мотоциклет

      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        тук има статийка за мотора http://www.moto.it/provemoto/prova5063.asp

        поне има снимки в разголен вид и клипчета, езика е италиански
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          и аз преди месец доста четох из нета за бетите.

          много ми допаднаха.

          май-май това ще ми е следващото моторче

          Коментар


          • #6
            Не мога да разбера, кой с какъв акъл би си купил БЕТА при положение, че за 13000 - 14000 (ако не се лъжа толкова е цената на една) може спокойно да си вземе една Ямаха или Хонда, или новото Кавазаки KX450F или дори чисто ново Сузуки (което ще дойде до 12000 лв.) и просто да забрай, че има мотоциклет. Ами резервни части ами калници, ами главоболия. Незнам ваша си работа аз предпочитам да си остана на японската да ми е мирна главата, а не да се занимавам с глупости (с извинение). Хубаво изглеждала, елегантна била. Затова за да ви върна от небето на земята ето малко снимки на доказалите се бойци и красавици по света.









            Дано ви стигне...

            Коментар


            • #7
              Не мога да разбера, кой с какъв акъл би си купил БЕТА
              ами аз със моя си акъл бих си купил
              при положение че искам да платя и да си взема нов мотор на приемлива цена, а не да дам .....$ и да чакам някой контейнер да дойде някога....

              не казваме че бетата е нещо по добра от японците
              но не е и по лоша мога да те уверя

              а поне що се отнася до управляемост ,и окачване дори смея да твърдя /въпреки че пак някой ще се обиди/ че бета е по добра от един стандартен WR450 -E поне според мен
              освен това идва стандартно с дебело кормило хидравличен съединител къдрави дискове на спирачките
              луфта на клапаните може да и се регулира за 10 минути
              а не като на японците за 1 ден
              има си и стандартно дигитален километраж,а не някакъв смешен брояч от средата на миналият век с жило за 50лв

              изглежда много добре -което не е маловажно. удобна е и е много лека или поне така ти се струва като я караш
              има си и стартер

              не караме никой да си купи БЕТА нито пък темата която пуснах е с рекламна цел

              но все пак бета вече си е играч у нас и то сериозен -погледни класирането овералл ендуро и ще видиш няколко бети в първите 10
              дори и само това е достатъчен факт за да отворим такава тема

              що се отнася до калници и части не съм говорил с Еди но съм почти сигурен че ще ги има на склад

              в статията в дирт райдър пишеше че в представителствата на бета в щатите винаги имали всички части които ти трябват на склад
              да не говорим че двигателя е ктм тоест части за него можеш и от дилъри на бета и от дилъри на ктм да си вземеш
              а по шасито -кво толкова може да се скапе-да счупиш калници
              или да ти потрябва някой лагер за шарнирите но те още са и чисто нови тез мотори така че и за тва им е рано
              АКО имат изгодни условия мотори в наличност и предложат и лизинг
              и като се вземе в предвид и присъствието им по състезанията -ми се струва че доста хора биха си взели такова нещо

              Коментар


              • #8
                и понеже смърфа е качил снимки на японци в темата за бета
                вместо да ги местя аз пък ще пусна екшън снимки на бета

                а другият път като ми падне пак бета ще направя и аз няколко екшън фотографийки


                качва баири



                завива

                и така може да върви-гаранция, пробвах го лично


                има си всичко необходимо стандартно
                фар стартер дебело кормило хидравличен съединител дигитален километраж

                къдрави дискове и японски спирачки



                линково окачване отзад


                завива бързо

                завива и бавно

                става и за крос

                става и за ендуро


                еее...какво повече да искаме

                Коментар


                • #9
                  Първо говорих с Еди прави се сайта в момента така че скоро ще има информация за всичко в магазина на околовръстното.
                  Второ миналата седмица като ходих и ми обърна внимание главния механик(или някаква такава длъжност заема не съм сигурен да не го обидя пък сега)двигателя на 350-то ендуро и супермото варианта на бетата е едно към едно със моят ДР350! Като изключим това че моят е без стартер, а тези бяха няма абсолютно никава ралика, капачката на масления филтър вместо гравирано Сузуки има лепенка Бета иначе тръбичките за масленното охлаждане, цилиндъра, картера едно-към едно!
                  Доколкото успях да разбера 250, 400, 450, 525 били КТМ двигателите, а 350 е сузуки, понеже КТМ нямат в гамата си такъв.
                  Има и един или два траялски байка но не съм обърнал внимание каква марка са.

                  Коментар


                  • #10
                    Има нещо което Митков е пропуснал да спомене за бетата.
                    От всички подобни мотори на които съм се качвал, този имаше най-удобната седалка за ендуро. Нито много мека, нито много твърда. Много комфортна
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      да както казва гичев до сега ползваха двигателите на сузуки за някои модели имат и 125 4 тактов и 200кубиков 4 тактов с двигатели на сузуки
                      тези моторчета особенно 200 кубикувия са идеални за женски мотор между другото ниски са имат стартер а са и леки и катерят навсякъде
                      в стара загора имат един такъв много кефаджийско моторче

                      Коментар


                      • #12
                        Съжалявам ако ви се стори глупав въпроса, но понеже не съм информиран и реших да попитам, какво му е по-хубавото на линковото окачване и какви са разликите по принцип ?
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          това е направо научно филосовски въпрос
                          няма да се разпростирам в отговора че ....

                          просто приеми на доверие че е по добре с линкове
                          факта че всички японски а и не само мотоциклети са с такъв тип е достатъчно красноречив
                          единственно КТМслед98ма и Хусаберг след 2003та са без линкове но те и двете се сглобяват в една фабрика де

                          Коментар


                          • #14
                            За мене Бетата е просто по-евтин КТМ.

                            Нисински спирачки - Брембо
                            Марцоки предница - Уайт Пауър
                            Закс отзад - Уайт Пауър
                            и т.н.

                            За европейските срещу японските мотори ......... дълга тема!

                            Просто не познаваме европейското производство в Б-я....... иначе примерно през '92 когато Хусаберг 501 е 60коня и 100 кила (урудски машини) японците са правили XT XL DR и други тучове. Просто всичко ново е добре забравено старо и реклама!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              днес ходих да ги видя.

                              накратко - не предлагат лизинг.

                              цени от 13К за 250 кубика.
                              а в suzuki можеш да си вземеш за 11К ендуро вариант. поне така ми казаха в сузуки.[/url]

                              май съм съгласен с Андрей, който казва, че това е просто по-евтин КТМ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X