Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростомера на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем със скоростомера на Фронтера

    Потвърдено!!!!!Презапояване му е "майката" и аз имах същия проблем.Вече не!

    Коментар


    • #32
      Проблем със скоростомера

      Здравейте! Тази сдемица си докарах от Германия Фронтерката. По пътя от време на време скоростомера спираше да ми показва, след удар по таблото се възстановяваше. Според мен има не добра връзка някъде в таблото и за това реших да го сваля.
      Става въпрос за Фронтера Б 2000 г. КБ 2,2 DTI. Ако някой е свалял таблото ще му бъда благодарен за съвет ( или снимки ) за свалянето на маската пред таблото най вече!
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #33
        До: Проблем със скоростомера

        По спомен първо сваляш долната кора под волана тя разкрива болтовете за горната кора, развиваш и тия дето са над самия километраж и ти остават щипките който са на отворите на парното само. Процедурата се прави за 5-10 мин.
        Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
        Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

        Коментар


        • #34
          До: Проблем със скоростомера на Фронтера

          И аз имах същия проблем, през седмицата ми свалиха таблото и си презапоих повечето спойки по платката. До сега километража си работи безпроблемно, но ще ми се наложи да направя още някоя интервенция, защото след предишната не ми свети индикацията на изминатите километри и дневния километраж ( а иначе си работят както трябва )!
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #35
            До: Проблем със скоростомера на Фронтера

            Здрасти,

            Извинявам се че пиша в стара тема, но въпроса ми е актуален, проблема със скоростомера го има и в моята фронтерка (2.2 98-a)
            Тръгва да отчита скорост и изминати километри само понякога след натискане по вилката за нулиране и сам спира в последствие.


            alex_serviz, би ли споделил как се стига до плaтката?

            Отворих таблото, но не мога да разбера дали единствения начин да се стигне до спойките е изваждане на стрелките от циферблата? Хвана ме шубе да ги мъча и го затворих обратно. Определено лентовите контакти и буксите бяха чисти.

            Ако познавате човек в София, който може да го оправи моля дайте координати. Не успях да открия във постовете.



            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
            И аз имах същия проблем, през седмицата ми свалиха таблото и си презапоих повечето спойки по платката. До сега километража си работи безпроблемно, но ще ми се наложи да направя още някоя интервенция, защото след предишната не ми свети индикацията на изминатите километри и дневния километраж ( а иначе си работят както трябва )!

            Коментар


            • #36
              Цитат: "Отворих таблото, но не мога да разбера дали единствения начин да се стигне до спойките е изваждане на стрелките от циферблата? Хвана ме шубе да ги мъча и го затворих обратно. Определено лентовите контакти и буксите бяха чисти."

              Значи във всички случай за да се стигне до платката със спойките, която е вътре в таблото първо се свалят 4-те стрелки, след това се сваля фолиото ( циферблатите ). Мен ме беше страх да ги напъна и ходих при мой приятел, който се занимава с диагностика, климатици, километражи и т.н., та той ми ги свали, щото не го е жал за моето табло. Особено едната излезна много трудно. Това беше миналата седмица. Днес отново свалях таблото, без да го отварям за да му сменя една крушка, която осветява изминатите километри и дневния километраж. За сега всичко по километража работи много добре!

              Да споделя следното, което може да бъде полезно на някой, който не е свалял въпросното табло:
              1. Сваля се голямата пластмаса между педалите и таблото - за целта се отвива 1 болтче долу в дясно, след това се сваля дръжката за жилото, което отваря предния капак ( 2 болтчета ) и накрая се отвива 1 болтче, което закрепва въздуховода под волана за гореописаната пластмаса.
              2. Сваля се маската, която стои пред таблото - отвиват се 3 болтчета, които са долу около волана и 2-те болтчета над таблото, разкачват се всички букси.
              3. Сваля се самото табло - това е най-лесната операция - отвиват се 4-те болтчета по краищата, които го закрепват, разкачват се 4-те кабелни снопа от таблото.
              Последно редактирано от maxxx; 07-07-09, 21:21.
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #37
                До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                Значи във всички случай за да се стигне до платката със спойките която е вътре в таблото първо се свалят 4-те стрелки, след това се сваля фолиото ( циферблатите )....
                Благодаря alex_serviz,
                Вчера занесох таблото в един електронен сервиз близо по ул. Искър и пича там го презапои.
                Сега работи без прекъсване, но се получи някаква интертност в движението на стрелката за скоростта. т.е. бавно се движи в двете посоки. Иначе го засякох и е верен, просто се ускорява и намаля доста по-мудно, отколкото преди, когато работеше с прекъсвания.
                Ами това е положението, по-добре отколкото без скоростомер или една шапка пари за нов.:-))
                Гледам на цялата процедура и от добрата и страна - сега вече знам как да си сменям крушките на таблото :-)

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                  Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                  И аз имах същия проблем, през седмицата ми свалиха таблото и си презапоих повечето спойки по платката. До сега километража си работи безпроблемно...
                  За 2 месеца след въпросната интервенция скоростомера ми работи перфектно!
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                    Първоначално публикуван от jordi Преглед на мнение
                    Темата е доста стара,но може да бъда полезен все пак,имах същия проблем с километража,но вече е отстранен,надявам се,вече 1000 км. без проблем,маистора е от Пловдив,за повече информация на ЛС.
                    Искам да помоля да дадете координатите на този майстор в Пловдив. Благодаря ви предварително!
                    TOYOTA LAND CRUISER 120
                    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                    YAMAHA TDM 850 4TX

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                      Проблема наистина си е от производителя, в Англия едва ли превъртат километражите, но и там си ги разглабят:

                      http://www.fronteraowners.co.uk/wiki...ashboard_fault

                      При мен започна да се появява, не работи нищо докато не включа фаровете, но не ми се разглабя, може би по-нататък ще го оправя.
                      На по-сръчните дано съм бил полезен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                        Нов проблем с таблото! След като преди две години и половина ми го презапоиха от едно известно време започна да не отчита реалната скорост. Не само скороста, ами всичките уреди със стрелки пощуряват. Карам в града с 40-50 км/ч а скоростомера започва да се повишава 120-160-180 и като за капак стигне до наи-ниската точка. Същото се случва и с оборотомера, температурата и бензина. Известно време седят така, като мърдат и отчитат, но какво отчитат никой не знае. В последствие сами си се коригират и все едно нищо не е било. Така става вече за 5-6 път. Дано да не забравя да снимам, за да видите как кола на място на километража показва 180
                        Ако има някой идея, какво се случва ще му бъда много благодарен ако сподели. Според мен е някое съпротивление без да съм специалист.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем със скоростомера на Фронтера

                          Маса.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем със скоростомера на Фронтера

                            Снимки на бързата фронтера Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image570.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5250943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image569.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5250942

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем със скоростомера на Фронтера

                              Пусни ги в Голфаджийския форум.... Ама така, че да не се виждат стрелките за горивото и температурата
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем със скоростомера на Фронтера

                                Oще по темата
                                Отговор на заключената тема на колега dirrty.

                                dirrty

                                Младши участник


                                РегистрацияFeb 2011МястоБлагоевградПубликации3Точки (при гласуване)0


                                Проблем с табло на ОФБ
                                Здравейте колеги! Не успях да намеря подобна тема и реших да пусна своя със следния проблем. Вчера забелязах странен проблем с таблото на фронтерата. Когато запаля първоначално неработи оборотомера и се нулира дневния километраж, и стрелката за горивото неотчита за секунди. Някой имали идея какво може да е? Също така ми свети аербега от време навреме.


                                Този проблем съм го забелязал при слаб стартов ток на акумулатора, предимно зимата. При запалване явно не стига тока за таблото и нулира „trip” километража и рестартира цялото табло, като стрелките треперят за 2-3 секунди с характерен звук. В продължение на 2-3 седмици, всеки ден сутринта си мерих напрежението на акумулатора установих, че когато напрежението падне под 12.18V колата пали но таблото се ушашква.



                                Последно редактирано от colonel; 01-01-12, 19:18.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X