Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростомера на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем със скоростомера на Фронтера

    Първоначално публикуван от colonel Преглед на мнение
    Моят не беше отварян а имаше проблем.
    не съм сигурен.
    моя също си имаше локтайт по болтовете и всички щипки бяха перфектни. Има истински професионалисти за тази цел. Все пак километрите и външния вид продават колата.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      До: Проблем със скоростомера на Фронтера

      Фронтерката я взех от частна обява в германия. Първи собственик 38 набор мисля че беше .
      Имаше си сервизна книшка по години и километри.
      И лепенки по двигателя, за смяна на масло и ремъци, също с дати и километри. Та дядото явно добре си я е гледкал, защото единствените забележки бяха леки жулвания. Нито стенд, нито регулаж, нито масла. Всичко беше ма max! Предполагам че след като километража е започнал да отказва е решил да я продаде.
      Не се заяждам, просто подкрепям тезата, че на Фронтера Б едно от слабите места и е таблото.
      (Цената на ново табло за фронтера е около 1200 лв според авто +)

      Коментар


      • #18
        До: Проблем със скоростомера на Фронтера

        На мен пък таблото ми работеше само при включени фарове
        В Булвариа ми го оправиха за 70лв. Така и не разбрах какво му беше повредено, но предполагам, че километража е пипан.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем със скоростомера на Фронтера

          Както и по горе казаха колегите дефекта си е фабричен и често срещан...аз реших проблема с ново табло(ама си е цифра, тия в опелските сервизи като чуха табло за Фронтера и им светнаха очичките и ми обадиха 4 цифрена сума, а аз си намерих ново от Германия за баяяяя по малко пари)...хубаво е, че вече има и друг начин за решаване на проблема, че докато аз го има т'ва беше единствения вариант...
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #20
            До: Проблем със скоростомера на Фронтера

            Проблема е фабричен! В това съм сигурен! На който са му превъртали километража си е негов проблем! Мойто не е и го доказаха и сервизните документи и МОТ, който е валиден до март 2009г., и два сервиза! Но както и да е! Няма да споря за глупости.

            А сега на въпроса! Днес занесох таблото ми на един приятел, който се занимава с такива неща и ми го презапои цялото за окло 2 часа. Сега вече тъблото работи перфектно!

            Коментар


            • #21
              До: Проблем със скоростомера на Фронтера

              Първоначално публикуван от colonel Преглед на мнение
              Фронтерката я взех от частна обява в германия. Първи собственик 38 набор мисля че беше .
              Имаше си сервизна книшка по години и километри.
              И лепенки по двигателя, за смяна на масло и ремъци, също с дати и километри. Та дядото явно добре си я е гледкал, защото единствените забележки бяха леки жулвания. Нито стенд, нито регулаж, нито масла. Всичко беше ма max! Предполагам че след като километража е започнал да отказва е решил да я продаде.
              Не се заяждам, просто подкрепям тезата, че на Фронтера Б едно от слабите места и е таблото.
              (Цената на ново табло за фронтера е около 1200 лв според авто +)
              Бас държа , че при закупуването километража ти не е сочил повече от 135 - 140 000 км.. А цяло чудо е че че дядото е жив ! Обикновено е умрял , а бабата е държала колата на топло в гаража
              Абе пич , ти сефте ли купуваш втора ръка кола ?! Сервизните книжки с печатите колко искаш да ти продам ? И то германски ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                Километража сочише 112 хил. ако става вапрос. А въпросния дятка го видях с очите си!

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                  Няма смисал да даваш толкова пари за ново табло! Има ги по моргите а и каде каде по-добро решение е да ти го презапоят твоето! Така поне ще са си твоите минати километри на него!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                    Май има голяма истина в това,че проблема е фабричен. Като собственик на Фронтерка и аз имах такъв проблем. Моето решение обаче е малко по различно, продадох джипката

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                      Първоначално публикуван от colonel Преглед на мнение
                      Здравейте колеги!
                      От две седмици съм собственик на опел фронтера RS 2.2i 2001година.
                      И като нов собтвеник имам вапроси и проблем.
                      Проблема ми е със скоростомера. Работи когато си иска. В повечето случаи не работи! Когато не работи скоростомера, отказва и километража. Ходих при едни жичкадии, доста се поровиха момчетата, но се оказа че проблема е вън от тяхната компетенция. Според тях проблема е в електрониката на таблото. Вапроса ми е имал ли е някой подобен проблем и дали има вазможност да се ремонтира самото табло без да се сменя? Предполагам че ново табло ще е доста пари!
                      И второ вапросче имам В обявата на мойта фронтера пишеше че има тракшън контрол. Възможно ли е да има такова нещо и как мога да проверя?
                      Предварително ви благодаря!
                      Темата е доста стара,но може да бъда полезен все пак,имах същия проблем с километража,но вече е отстранен,надявам се,вече 1000 км. без проблем,маистора е от Пловдив,за повече информация на ЛС.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                        само да запитам с презапояване ли стана работата че и мойта ме трови като слаба връзка на елемент е но немога да у намеря слупа търсих и нема.Със сигурност не е от буксите заещото ги проверих
                        vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                        Suzuki GSR600 98 hp
                        Nissan Pathfinder 174 hp
                        0878222 три 3 шест

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                          Със сигурност човека е презапоявал,но какво точно незнам,защото му оставих километража и го взех чак на другия ден и от тогава няма пролем!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                            ок ще я мъча и аз че да видим кви ще ги свърша.Мерси за инфото
                            vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                            Suzuki GSR600 98 hp
                            Nissan Pathfinder 174 hp
                            0878222 три 3 шест

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                              Същият човек за който " jordi " говори е оправил таблата на още две Фронтери и двете нямат вече никакви проблеми. Така че може да се каже че има опит с Фронтерови табла
                              Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                              Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем със скоростомера на Фронтера

                                и днес най накрая работата стана таблото се оправи след презапояване на всички елементи както и минаването на процесора с пистолет с горещ въздух.Присъствах на място и мога да кажа че тази работа може да се свърши от добър и съвестен телевизионен техник.Иначе под лупа го гледа но уви нищо не се виждаше
                                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                                Suzuki GSR600 98 hp
                                Nissan Pathfinder 174 hp
                                0878222 три 3 шест

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X