Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за първоначална регистрация на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за първоначална регистрация на МПС

    Здравейте,

    Става въпрос за регистрацията на новата ми джипка. В момента съм с транзитни номера, които само ходих да взимам в КАТ, и нямах никакви проблеми. Става въпрос за регистрация на името на частно лице (мен). Понеже наскоро не съм регистрирал МПС в КАТ, та ми изникнаха някои въпроси:

    Разполагам с:
    1. Договор за покупко-продажба от частно лице в Италия
    2. Тамошния талон
    3. Документа за отписване "ЧеПеДе", или нещо от сорта.
    4. Сключена застраховка "Гражданска отговорност"

    Въпросите са:
    1. Трябва ли предварително да я минавам на преглед, или направо да я карам в KAT?
    2. Дали и какво още ще ми трябва като документи?
    3. На кои документи трябва да нося ксеропопия?
    4. Колата има леко чукнат калник в годната част и преден капак - все едно се е ударил в греда на каросерията на камион. Това по никакъв начин не пречи на нищо. Просто калника е вдлъбнат (горе-долу 10х10см, с дълбочина 2-3см), и капака леко натиснат. Боята е леко обелена на същото място. Да очаквам ли проблеми в КАТ, ако я закарам така, или да ги направя предварително?
    5. Ако е нужно попълването на някакви заявления и т.н., какви и откъде? Предпочитам да ги подготвя предварително, ако е възможно.
    5. Ако нещо пропускам - дайте акъл.

    Благодаря предварително.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

    Чл. 12а. (Нов - ДВ, бр. 57 от 2007 г.) (1) За първоначална регистрация на превозно средство с регистрация в държава - членка на ЕС или на ЕИП, собственикът представя:
    1. превозното средство за идентификация;
    2. писмено заявление за регистрация, издадено по служебен път;
    3. свидетелство за регистрация - част 1 и част 2 (ако е издавана), издадени от съответния компетентен орган на държавата - членка на ЕС или ЕИП;
    4. документ за преминат преглед за техническа изправност, издаден от държава - членка на ЕС или на ЕИП;
    5. документи за придобиване на собствеността с данни за идентификация на превозното средство;
    6. декларация за придобиване на собствеността (приложение № 2);
    7. документи за самоличност на собствениците - за физически лица, или документ за създаване на стопанския субект и за идентификационен код БУЛСТАТ - за юридически лица;
    8. документ за сключена застраховка "Гражданска отговорност";
    9. табелите с регистрационен номер, ако са ползвани такива.
    (2) В случаите, когато заявителят не представи документ по т. 4 или срокът за явяване на следващ периодичен преглед е изтекъл, се извършва преглед за техническа изправност и окомплектоване.
    (3) Главна дирекция "Противодействие на престъпността, опазване на обществения ред и превенция" - Национална служба "Полиция", в срок два месеца уведомява съответните органи на държавата членка, която е издала свидетелството за регистрация, за неговото отменяне. Валидно оригинално свидетелство за регистрация, което е изтеглено от обращение, се връща на съответните органи на държавата членка, ако те го изискат в рамките на шест месеца от неговото отменяне.
    (4) Представените табели по ал. 1, т. 9 се изземват и унищожават.
    (5) Копия от представените документи по ал. 1, т. 5, свидетелството за регистрация по ал. 1, т. 3 и декларацията по ал. 1, т. 6 се прилагат към заявлението за регистрация.
    Това е по закон, а сам знаеш какво са законите за нашите чиновници. И ако един е минал, на друг ще му се счерни или ако днес си минал не се надявай, че ще минеш и утре!
    И успех!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      4. Колата има леко чукнат калник в годната част и преден капак - все едно се е ударил в греда на каросерията на камион. Това по никакъв начин не пречи на нищо. Просто калника е вдлъбнат (горе-долу 10х10см, с дълбочина 2-3см), и капака леко натиснат. Боята е леко обелена на същото място. Да очаквам ли проблеми в КАТ, ако я закарам така, или да ги направя предварително?
      Заради сходно обстоятелство при регистрация на автомобил нов внос от Германия, докаран на собствен ход, същият в КАТ Варна (преди малко повече от две години) беше спрян от движение. Причината - лош външен вид !?!?!
      Последно редактирано от Ivanov; 28-09-08, 22:45.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        ...
        Да, това го четох. И в закона, и в сайта им. Обаче, нали се сещаш, както сам казваш, че законите за някои "велики" личности, седящи зад гишетата, не значат нищо.

        Точно затова питам за някои тънкости и специфики в режима на регистрация в момента. А от тоя списък имам всичко. И като принадлежности - също.

        В сайта им например пише че работят от 7:30, ама като отидох за транзитните номера, се оказа че работят от 8:00, а гишето, където дават номерата - от 8:30. Самите номера обаче им докараха в 8:50, и аз бях готов чак към 9:10. Така си отвисях от 7:30 до 9:10, а реално работата ми я свършиха за не-повече от 20 минути. А информацията в сайта им беше последно обновявана преди 2 дни.

        Та затова и питам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

          А гражданската отговорност как да я направя, като колата е на временни номера?

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

            Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
            А гражданската отговорност как да я направя, като колата е на временни номера?
            По номер Шаси. После по желание може да ти допишат номерата

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

              Април месец като регистрирах моето диско минах само с гражданска, цолови номера, договор с немеца (на немски м/у мен и продавача), талона на немеца (на немски), талона на лицето което ми я докара (пак на немски), лична карта.
              Заявлението се попълва на място от служители на една услужлива фирма, таксите и продуктовата такса - в гишето на една услужлива банка (взеха 10 лв. за касов превод към сметка в БНБ, вдигнах патърдия, ама какво от това). По колата нищо не гледаха освен номера на двигателя и на рамата. С тея номера на двг голям цирк, за западняците са разарвна част, за нас най - важното нещо. Не са ми гледали комплектовка, спирачки, стопове и каквото там се следва. Естествено имам стикер за преглед.
              Всичко това - КАТ Пловдив.
              След това в Община Пловдив данъчна рег. пак с договора на немски., веднага на следващия ден имах и лихва върху данъка.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

                Абсурдистан сме си, и толкоз. Хиляди "пречки" за губене на време, уж нещо да предодвратят, а в крайна сметка откраднат ли ти колата, шанса да ти я намерят клони към нула. А тия части все отиват някъде.

                В същото време като идеш на преглед гледат едни спирачки, и евентуално газове, освен ако не ги натаманят.

                Накратко - пълен Абсурдистан.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X