Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,019
    Точки (при гласуване)
    46

Question Въпрос за първоначална регистрация на МПС

Здравейте,

Става въпрос за регистрацията на новата ми джипка. В момента съм с транзитни номера, които само ходих да взимам в КАТ, и нямах никакви проблеми. Става въпрос за регистрация на името на частно лице (мен). Понеже наскоро не съм регистрирал МПС в КАТ, та ми изникнаха някои въпроси:

Разполагам с:
    1. Договор за покупко-продажба от частно лице в Италия
    2. Тамошния талон
    3. Документа за отписване "ЧеПеДе", или нещо от сорта.
    4. Сключена застраховка "Гражданска отговорност"

Въпросите са:
    1. Трябва ли предварително да я минавам на преглед, или направо да я карам в KAT?
    2. Дали и какво още ще ми трябва като документи?
    3. На кои документи трябва да нося ксеропопия?
    4. Колата има леко чукнат калник в годната част и преден капак - все едно се е ударил в греда на каросерията на камион. Това по никакъв начин не пречи на нищо. Просто калника е вдлъбнат (горе-долу 10х10см, с дълбочина 2-3см), и капака леко натиснат. Боята е леко обелена на същото място. Да очаквам ли проблеми в КАТ, ако я закарам така, или да ги направя предварително?
    5. Ако е нужно попълването на някакви заявления и т.н., какви и откъде? Предпочитам да ги подготвя предварително, ако е възможно.
    5. Ако нещо пропускам - дайте акъл.

Благодаря предварително.
    There are only two infinite things in the universe, and one is the number of bugs in IE!

Място
    София
    Публикации
    4,752
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране До: Въпрос за първоначална регистрация на МПС

Чл. 12а. (Нов - ДВ, бр. 57 от 2007 г.) (1) За първоначална регистрация на превозно средство с регистрация в държава - членка на ЕС или на ЕИП, собственикът представя:
    1. превозното средство за идентификация;
    2. писмено заявление за регистрация, издадено по служебен път;
    3. свидетелство за регистрация - част 1 и част 2 (ако е издавана), издадени от съответния компетентен орган на държавата - членка на ЕС или ЕИП;
    4. документ за преминат преглед за техническа изправност, издаден от държава - членка на ЕС или на ЕИП;
    5. документи за придобиване на собствеността с данни за идентификация на превозното средство;
    6. декларация за придобиване на собствеността (приложение № 2);
    7. документи за самоличност на собствениците - за физически лица, или документ за създаване на стопанския субект и за идентификационен код БУЛСТАТ - за юридически лица;
    8. документ за сключена застраховка "Гражданска отговорност";
    9. табелите с регистрационен номер, ако са ползвани такива.
    (2) В случаите, когато заявителят не представи документ по т. 4 или срокът за явяване на следващ периодичен преглед е изтекъл, се извършва преглед за техническа изправност и окомплектоване.
    (3) Главна дирекция "Противодействие на престъпността, опазване на обществения ред и превенция" - Национална служба "Полиция", в срок два месеца уведомява съответните органи на държавата членка, която е издала свидетелството за регистрация, за неговото отменяне. Валидно оригинално свидетелство за регистрация, което е изтеглено от обращение, се връща на съответните органи на държавата членка, ако те го изискат в рамките на шест месеца от неговото отменяне.
    (4) Представените табели по ал. 1, т. 9 се изземват и унищожават.
    (5) Копия от представените документи по ал. 1, т. 5, свидетелството за регистрация по ал. 1, т. 3 и декларацията по ал. 1, т. 6 се прилагат към заявлението за регистрация.
    Това е по закон, а сам знаеш какво са законите за нашите чиновници. И ако един е минал, на друг ще му се счерни или ако днес си минал не се надявай, че ще минеш и утре!
    И успех!
    Истинското величие на човека е в осъзнаването на собственото му нищожество.
    Jeep Grand Cherokee 2.5 TD
    0888/231599

Място
    Повече в София, отколкото във Варна
    Публикации
    1,784
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите

4. Колата има леко чукнат калник в годната част и преден капак - все едно се е ударил в греда на каросерията на камион. Това по никакъв начин не пречи на нищо. Просто калника е вдлъбнат (горе-долу 10х10см, с дълбочина 2-3см), и капака леко натиснат. Боята е леко обелена на същото място. Да очаквам ли проблеми в КАТ, ако я закарам така, или да ги направя предварително?
    Заради сходно обстоятелство при регистрация на автомобил нов внос от Германия, докаран на собствен ход, същият в КАТ Варна (преди малко повече от две години) беше спрян от движение. Причината - лош външен вид !?!?!
    Последно редактиран от Ivanov ; 28-09-08 в 22:45

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,019
    Точки (при гласуване)
    46

Цитат Мнение на bojitch Преглед на публикациите
    ...
    Да, това го четох. И в закона, и в сайта им. Обаче, нали се сещаш, както сам казваш, че законите за някои "велики" личности, седящи зад гишетата, не значат нищо.

Точно затова питам за някои тънкости и специфики в режима на регистрация в момента. А от тоя списък имам всичко. И като принадлежности - също.

В сайта им например пише че работят от 7:30, ама като отидох за транзитните номера, се оказа че работят от 8:00, а гишето, където дават номерата - от 8:30. Самите номера обаче им докараха в 8:50, и аз бях готов чак към 9:10. Така си отвисях от 7:30 до 9:10, а реално работата ми я свършиха за не-повече от 20 минути. А информацията в сайта им беше последно обновявана преди 2 дни.

Та затова и питам.
    There are only two infinite things in the universe, and one is the number of bugs in IE!

Място
    София
    Публикации
    368
    Точки (при гласуване)
    0

А гражданската отговорност как да я направя, като колата е на временни номера?

Място
    София
    Публикации
    1,010
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на netsurfer Преглед на публикациите
    А гражданската отговорност как да я направя, като колата е на временни номера?
    По номер Шаси. После по желание може да ти допишат номерата
    NISSAN TERRANO II 2,4 benzin

Място
    Пловдив
    Публикации
    409
    Точки (при гласуване)
    10

Април месец като регистрирах моето диско минах само с гражданска, цолови номера, договор с немеца (на немски м/у мен и продавача), талона на немеца (на немски), талона на лицето което ми я докара (пак на немски), лична карта.
    Заявлението се попълва на място от служители на една услужлива фирма, таксите и продуктовата такса - в гишето на една услужлива банка (взеха 10 лв. за касов превод към сметка в БНБ, вдигнах патърдия, ама какво от това). По колата нищо не гледаха освен номера на двигателя и на рамата. С тея номера на двг голям цирк, за западняците са разарвна част, за нас най - важното нещо. Не са ми гледали комплектовка, спирачки, стопове и каквото там се следва. Естествено имам стикер за преглед.
    Всичко това - КАТ Пловдив.
    След това в Община Пловдив данъчна рег. пак с договора на немски., веднага на следващия ден имах и лихва върху данъка.
    Не бързай ако искаш да стигнеш

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,019
    Точки (при гласуване)
    46

Абсурдистан сме си, и толкоз. Хиляди "пречки" за губене на време, уж нещо да предодвратят, а в крайна сметка откраднат ли ти колата, шанса да ти я намерят клони към нула. А тия части все отиват някъде.

В същото време като идеш на преглед гледат едни спирачки, и евентуално газове, освен ако не ги натаманят.

Накратко - пълен Абсурдистан.

Сходни теми

1. Как се точи нож Глог?
    От vladi333 във форум Хладно оръжие
    Отговори: 11
    Последно мнение: 12-04-10, 17:18
  2. Първоначален оглед
    От miral във форум JEEP
    Отговори: 22
    Последно мнение: 24-04-09, 19:15
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 14-04-08, 18:09
  4. Блог за готварски рецепти