Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ

    Колеги,ако някой знае от къде мога да си купя само втулката която се набива след лагера на задната полуоса,моля да пише.Работата при мен отива на смяна на лагер,а не ми се ще да стържа на струг въпросната втулка.Ако някой знае и размера на лагера моля да пише - много ще ми помогне.СПЕШНО Е...
    Последно редактирано от STEF BMW; 24-09-08, 19:20.

  • #2
    До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

    За кои лагер става на въпрос,нали ги смених и съм дал размерите в темата за главината?или аз не съм разбрал нещо?




    Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

      Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
      За кои лагер става на въпрос,нали ги смених и съм дал размерите в темата за главината?или аз не съм разбрал нещо?




      Поздрави
      Ти сменя предни,а аз ще сменям задни.

      Коментар


      • #4
        До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

        че то и задни ли има
        нали са малък и голям в главината и игленият които държи полуоската,къде има други лагери по главината?




        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

          На задния мост на полуосите има предвид.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

            Колеги тъй ли никой не е сменял такъв лагер?Дайте някакви размери,цени или поне дали е двойноредови с обща черупка или обикновен лагер?
            От какъв материал да ми престържат втулката която се набива на полуосата...
            Ейй момчета зор имам - помагайте бре...

            Коментар


            • #7
              До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

              За съжаление не съм сменял и няма как да помогна
              Мога да ти дам съвет от какво да престържеш втулката от фосфорен бронз.




              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                Първоначално публикуван от 4erenMAT Преглед на мнение
                ми да и аз така напрвих , откъде там 700 лв за шибан лагер в BULVARIA а на симеон 140 лв и то търсене му е майката.Oтидох при едно майсторче викам тук нещо да го побългарим трябва щото нема толкоз кинти . Свали го майстора лагерчето аз отидох на пазара димитър петков купих лагерче от едно там магазинче ако се завъртит ще го видите и така с всичко и с направата н втулката и с лагера и с смяната 80 лв , еми олекна ми ето вече карам я към 5000 км нема проблем с смененото то друго почна да вие и пак същата процедура ще направя.
                с уважение: Антон Георгиев
                Прати му едно ЛС и го питай за размери и други подробности. Аз мога да кажа само, че е двуредов с обща черупка и се води "лагер-главина". Продава се в комплект с разни семеринги и т.н. сглобен и се монтира на полуоста с една голяма гайка. Само, че аз моя мост не съм го ремонтирал, та имам само повърхностни наблюдения.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                  Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                  Мога да ти дам съвет от какво да престържеш втулката от фосфорен бронз

                  Това е за едни други втулки
                  Въпросната втулка е стоманена и се поставя след нагряване за да може да стегне на място! Тук въпроса стои да разберем какъв е допуска във размера за да стегне!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                    и аз много търся книга за допуските а ама няма,ще взема да звънна до НАСА,белким с совалките са същите,егати секретните джипове.









                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                      Към настоящия момент придобих следните данни за шибания лагер:
                      Външен диаметър - 90мм.
                      Вътрешен диаметър - 40мм.
                      Широчина - 30мм.
                      Къде ли не търсих но лагер с такъв размер не открих!По размери единствено се доближава с 80/40/30 на "SKF".
                      Открих също,чрез съдействието на един приятел,лагер за 165лв. в комплект с металната втулката.Цената за сега ме устройва,а марката е "OPTIMAL"!
                      Та,колеги имате ли идея за качествата на тази марка лагери?
                      520лв.няма да дам за - уж оригинален!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                        По принцип най-доброто е SKF,500 лв за лагер ако ще и лайно да пише няма да дам,взимай го този слагаи и не се занимавай повече,сложи хубава грес,лагера не е толкова важен колкото втулката,от нея упуска и лагера заминава,а на лагер малко водица и е готов.






                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                          Колеги,притежавам вече въпросния лагер!Размерите са 40/30/90мм.От едната страна на лагера има монтиран семеринг,а от другата е капсулован.Във външната черупка има уплътнителен О -пръстен монтиран в канал.
                          Металната втулка е в комплект с лагера,дебела е 15мм,вътрешният и отвор е с 4 десети по тясен от размера на полуоската.
                          Ами дето се вика ще демонтирам,ще снимам и ще монтирам,а когато разрежа старият лагер - ще имаме информация със сачми или с ролки е вътре?
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                            Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                            Колеги,притежавам вече въпросния лагер!Размерите са 40/30/90мм.От едната страна на лагера има монтиран семеринг,а от другата е капсулован.Във външната черупка има уплътнителен О -пръстен монтиран в канал.
                            Металната втулка е в комплект с лагера,дебела е 15мм,вътрешният и отвор е с 4 десети по тясен от размера на полуоската.
                            Ами дето се вика ще демонтирам,ще снимам и ще монтирам,а когато разрежа старият лагер - ще имаме информация със сачми или с ролки е вътре?
                            А ето така става най лесно.Колко го взе.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                              какви са симптомите че е заминал?каква цена ти излезна лагера?само от едната страна ли ще сменяваш?




                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X