Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

    Снимките ги остави,казвай какво направи с другата полуоска?....

    Коментар


    • #77
      От: До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

      Да съживя малко темата... След прочитане на всичко тук и разпитване насам-натам стигам до извода, че не трябва да се купува Оптимал, а единственият вариант е японски Koyo! От уж германската марка Оптимал имам горчив опит от други нейни продукти така, че по-далече... Ще е интересно колеги сложили такъв лагер да кажат, какво се е случило във времето с него? А иначе Koyo се намира на същата цена цитирана по-горе в същата варненска фирма.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #78
        От: До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

        От уж германската марка Оптимал имам горчив опит от други нейни продукти така, че по-далече...

        евро 07
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #79
          От: До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

          След продажбата на "Фронтерата" от новият собственик разбрах, че семеринга на "Оптимала" е изтървал и протекъл така, че ...
          п.п. знам също, че колегата сменя лагерите с истинска марка но какво е положението и какви са ... представа нямам?

          Коментар


          • #80
            От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

            Здравеите ,от месец и половина някъде и аз съм с Фронтерка и да ви кажа маи повече я правя отколкото я карам ,но вярвам ,че един път като се препипа ще слуша дълго време.Та и на мен отзад ми тече и от двете страни, за капак и от пропката за доливане сълзи.доливах 2 пъти по 200-300грама и си личи на почистено как сълзи свежо масло.Та ще трябва маи да събирам лев и да реша въпроса радикално....А въпроса ми е към днешна дата най добрата оферта е лагери коуо от варна (150лв/бр.) и съответно ново масло в дифа или някои е намерил истината другаде?
            Nissan Terrano 2.7tdi

            Коментар


            • #81
              От: До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

              Ам и още нещо ,маслото вътре е чак черно (явно не е сменяно ,поне не скоро),а е блокаж и взех Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2470.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5640356
              Един приятел ми подшушна ,че ако сменя цялото масло което е около 2литра и му сложа някаква добавка течовете ще спрат и няма да има ядове?На мен ми се вижда моментно решение ,но все пак някии пробвал ли е ?
              Nissan Terrano 2.7tdi

              Коментар


              • #82
                От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                Течовете няма да спрат.
                И "правилното" масло струва 8-9 лева/литър, а не 40.
                Това от 40 също е правилно, но е много скъпо.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #83
                  От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Течовете няма да спрат.
                  И "правилното" масло струва 8-9 лева/литър, а не 40.
                  Това от 40 също е правилно, но е много скъпо.
                  Toчно... Течовете с добавка няма да спрат, а ако сложиш неподходяща, с която искаш упорито да спреш течовете може да си изхвърлиш дифа не след дълго... А маслото, за което говори Алекс предполагам е Tutela w140 макар аз да съм го купувал малко по-скъпо от цената, която е написал.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #84
                    От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                    Минерално масло 85w140 с добавка за ЛСД - купих го 2008-ма за 8лв/л - наливно - не знам марка.
                    За НЕсъстезателни цели минералното е напълно достатъчно.
                    Иначе Кастрол е синтетично и става за състезателни цели. Цената му е по 5.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                      Някъде из четенето в форума съм останал с впечатлението ,че за диф с блокаж за да работи е строго задължително точно такова масло ,но щом става ако се налага доста доливане ще взимам минерално ,докато събера лев за лагери и се ориентирам къде и кои да ги смени ,защото аз не се наемам с толкова сериозни и скъпи ремонти.(може би ,ако лагерите бяха ефтини ,а работата много щях и това да се пробвам )
                      Nissan Terrano 2.7tdi

                      Коментар


                      • #86
                        От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                        Ам а въпросното масло на кастрол го взех на цена 28лв/л.
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • #87
                          От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                          Колега ,а тпва минералното 85w140 го намерих и в моя град 7.80/л ,въпроса ми е добавката за ЛСД отделно ли се купува?и ако може да препоръчате марка?Нямам възможност сега да сменям лагерите и ще доливам докато събера парички и се окупитя от другите ремонти....Обмислям и една добавка за диф ,удължавал му живота ,тъи като като намалее маслото и почва да бучи яко
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • #88
                            От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                            Ама този въпрос се задава на продавача в магазина: "Това масло има ли добавка за ЛСД?" На варела с описанието трябва да пише "for LSD". Иначе се купува отделно.
                            А най-добрата добавка за диф се нарича "масло". А щом ти намалява маслото, значи имаш проблем - я запушен отдушник, я нещо друго. Ще трябва просто да доливаш докато го оправиш.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                              Текът ми и двата лагера отзад ,целите барабани са в масло от вътрешната страна
                              Nissan Terrano 2.7tdi

                              Коментар


                              • #90
                                От: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                                Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                                Текът ми и двата лагера отзад ,целите барабани са в масло от вътрешната страна
                                Събирай пари за лагери, по-назад в темата е обсъждано какви да вземеш че има ментета много, как да се монтират, а дотогава доливай в дифа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X