Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Пичове, а има ли някакви знайни и незнайни проблеми с автоматиците на П38А?
    Защото мойто майсторче казва: " не ти трябва автоматик на лендровер"

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Първоначално публикуван от kowalski Преглед на мнение
      Пичове, а има ли някакви знайни и незнайни проблеми с автоматиците на П38А?
      Защото мойто майсторче казва: " не ти трябва автоматик на лендровер"
      Това го чувам за първи път, още по-интересното е, че P38(4,0 и 4,6) V8 са само автомати.
      Ще ти дам пример: 2008г. Рейнджи ме прибра с цялото семейство, багаж и барабар с кучето
      от Созопол(к-г Градина) до София със счупена скоростна кутия - автоматик.
      Не те агитирам, но можеш сам да си направиш изводите.
      Поздрави
      "Bis dat qui cito dat"

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        За да бъдем обективни и изчерпателни по поставения въпрос то е редно да уточните вашия майстор какво каза че ви трябва за да ви отговорим дали според нас е по добро или не от Ленд Ровер. За пример ще попитам: Знаете ли до коя година прословутите Г-класи нямат междинен (среден) диференциал?

        Нищо лошо Г-класите, да не се обиди някой...

        А проблеми си има както в автоматичните така и в ръчните кутии, които за съжаление са породени от факта, че повечето собственици не спазват препоръчаните от производителя сервизни интервали. Няма как да ви покажа какво съм точил от раздатки и скоростни кутии на коли нов внос, но това е друга тема.

        Факт е че само автоматичната кутя може да удържи V8

        Първоначално публикуван от kowalski Преглед на мнение
        Пичове, а има ли някакви знайни и незнайни проблеми с автоматиците на П38А?
        Защото мойто майсторче казва: " не ти трябва автоматик на лендровер"
        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Здравейте.. Нов съм във форума за това се извинявам предварително за допуснати от мен грешки...Изчетох много статии за Р38 и разбрах горе долу къде му е ахилесовата пета.
          Замислил съм покупка на такъв джип като преди това да спомена ще е само за шосе и някой друг черен път. Също така казвам че хал хабер си нямам от офроуд но даденият модел джип ми хареса. Та на темата.. Спрял съм се на дизеловия вариант със автоматична трансмисия и всички глезотийки като ел седалки с подгрев , чистачки на фаровете и пр. Разбрах че слабото им място е в окачването но не знам ако отида да гледам някоя машина било то от човек или от къща дали ще имам достатъчно време за обстоен преглед на автомобила.И така.. Това ми е най голямото притеснение да не е да купя някой джип за една шапка пари а на сутринта да не мога да го вдигна и да има EAS fault. Знам че е най добре в оторизиран сервиз но не се знае ако се спра на даден джип дали в града който се намира ще има такъв сервиз и дали няма да са "негови хора" ида ми казват"вземай го перфектен е" Аз съм от Габрово и имам около 7000 лв за джипа и около 2000 заобслужване. Мога ли да намеря читав джип със изброените от мен екстри работещи до една за тези пари? Какво е най важно да се погледне? Доста съм зает и няма да има време да се занимавам няколко дена с тестове за изпускане и тем подобни. Какви са основните симптоми за проблеми в електрониката и пневматиката за които трябва да следя?
          Предварително благодаря..
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-02-12, 13:41.

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Здравей колега, аз също съм от Габрово и вече 4-та година имам P38, ако мога с нещо да бъда полезен, съм готов да помогна.
            Land Rover Range Rover 2,5 DT
            Land Rover Discovery 200 TDI
            BMW F650ST - RIP
            "Совите не са това което са"

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Здравейте колеги, харесал съм си 2 колибарника В СОФИЯ и се чудя дали някой може да ми съдейства с мобилна диагностика да не си купя някой лимон или поне не чак толкова изстискан, благодаря

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Опитай с него: Искам да похваля колегата dignatov!
                Прочети подписа от пост №215 в тази тема!
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-02-12, 18:04.
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Първоначално публикуван от gazibarev Преглед на мнение
                  Здравейте.. Нов съм във форума за това се извинявам предварително за допуснати от мен грешки...Изчетох много статии за Р38 и разбрах горе долу къде му е ахилесовата пета.
                  Замислил съм покупка на такъв джип като преди това да спомена ще е само за шосе и някой друг черен път. Също така казвам че хал хабер си нямам от офроуд но даденият модел джип ми хареса. Та на темата.. Спрял съм се на дизеловия вариант със автоматична трансмисия и всички глезотийки като ел седалки с подгрев , чистачки на фаровете и пр. Разбрах че слабото им място е в окачването но не знам ако отида да гледам някоя машина било то от човек или от къща дали ще имам достатъчно време за обстоен преглед на автомобила.И така.. Това ми е най голямото притеснение да не е да купя някой джип за една шапка пари а на сутринта да не мога да го вдигна и да има EAS fault. Знам че е най добре в оторизиран сервиз но не се знае ако се спра на даден джип дали в града който се намира ще има такъв сервиз и дали няма да са "негови хора" ида ми казват"вземай го перфектен е" Аз съм от Габрово и имам около 7000 лв за джипа и около 2000 заобслужване. Мога ли да намеря читав джип със изброените от мен екстри работещи до една за тези пари? Какво е най важно да се погледне? Доста съм зает и няма да има време да се занимавам няколко дена с тестове за изпускане и тем подобни. Какви са основните симптоми за проблеми в електрониката и пневматиката за които трябва да следя?
                  Предварително благодаря..

                  Свържи се с dignatov и се уговорете. Габрово е до Дряново, мисля, че като ходи до Дряново може да го погледне.
                  Последно редактирано от CarTest™; 18-02-12, 09:42.

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Момчета , ще си вземам range rover 2.5тдс от Бургас 1997г. На климатроника студеното не е много студено и не му работи шибидаха. Трябва да го обслужа преди да тръгна , и ако може да ми препоръчате читав сервиз в Бургас за тази работа?

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      За кви пари, ако не е тайна?!?

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        5000лв.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Добре дошъл в отбора
                          За климатроника - най-евентуално трябва да се пълни климатика - незнам къде в Бургас може да стане, но не мисля, че е проблем да стане при всеки климатикаджия (авто).

                          п.п. отвори си една нова тема, пусни снимки и ние да му се порадваме и пиши там всичко, което срещаш като проблеми и решения
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Непременно , живот и здраве утре ще съм в клуба. Ха дано да е за добро, че всички те ми приятели долу горе разбиращи от коли ме овикаха , че правя голяма грешка с рейнджа , добре , че брат ми и негов приятел който има такава машина ме подкрепиха , ха дано да е на късмет.

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              E взех го днес просто не можах да се удържа. Въздушното и двигателя работят добре , но явно ще трябва да се сменя верига защото пали на 3-4 завъртане. Проблеми са климатроника , който не духа студено и подгрева на стъклото не сработва на първо четене . Гумите са кофти и ще трябва да взема нови. Ключа е един и е кофти защото не може да отключва с дистанционното и ползвам ключалката , иначе алармата се включва като я заключа. Надявам се да нямам ядове с алармата, може би това не е оригиналното дистанционно. Темпомата работи отлично сменя скоростите плавно , тръгнахме с него от Бургас за Троян и до търново през похода на републиката ми даде разход 6.8 като съм го карал 80-90-100. Автоматичното надуване на възглавниците работи и си превключва сам от магистрален стандартен и т.н. режим. Давам го на брат ми да го закара в София да го по стегнат и обслужат , а и задните дискове са за смяна. Грешки по компа няма на дисплея , само като слизахме надолу при по силно натискане от време на време ми светваха за секунда лампите на ръчната и на абс-а.
                              Като го постегнат , ще пусна и снимки , а между другото ако имате някой много добър специалист по този модел да ми препоръчате , най -вече за електрониката , че брат ми се занимава с реставраций на автомобили но такъв тестер няма. А и друго явно са сменяли езика от италиански на английски в мотопфое и сега не са сетнати , надявам се да не са направили някакви поразии по компа. Ами това е засега. 4900 лв.
                              Последно редактирано от liomojo; 20-04-12, 18:51.

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Колега как го направи този разход 6.8/100 при това на автоматик!?
                                Честито, за Рейнджа. Ще ти хареса и за друга джипка няма да се сетиш.
                                Стандартните болешки си описал, 1 ключ, не работи дистанционното и други такива. Карай спокойно и не се занимавай с глупости, нов ключ в Мото Пфое около 300лв беше когато проверявах.
                                Успех. Цената е добра за която си го спазарил. Виж дали няма да ти бута акумолатора ако си със стандартната аларма. Гуми около 300лв 2ра употреба, нови към 1000лв.
                                Поздрави.
                                Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X