Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Здравейте.
    Решил съм да си купувам New Range Rover -2.5 TDS с двигателя на BMW и автоматична ск.кутия.
    Предполагам че имате мнение относно машината и моля за компетентните ви мнения.Прочетох всичко което намерих чрез търсачката по темата но не се почусвах достатъчно информиран относно масовите проблеми а не инцидентните.
    Не ми се иска да си купя кола за над 20 бона и да се вкарам в приключение,от 2 год./и 70 х.км./карам лек автомобил Дизел 2.0-TDI английско производство и освен ремъци на двг-то,нищо друго не съм му сменил.Иска ми се и с Джипката да е така.
    Екземпляра на който съм се спрял е на 300 000 км.Сега в студа си запали нормално,не чувам паразитни шумове и много леко изпушва което е съвсем нормално.
    След покупката каква е ориентировъчно инвестицията по обслужването.Ремъци,ролки,верига,успокоител,филтри и т.н.
    Предимно ще използвам машината по асвалтови пътища и туристически разходки.Не мисля да се впускам в истински Оф-Роуд.
    Обмислям вариант също и Grand Cherokee но по скоро като резервен вариант.

  • #2
    много добре си решил.двигателя е железен.все пак е бвм.консуматива изобщо не е скъп,може да си го купуваш от мотопфое там дори е по евтино от магазините за филтри.маслен е 24лв май,35 въздух задни накладки 150-160 (сигурно може да намериш ои по евтини но знаеш проблемите със качеството на евтините неща)ролките,ремъците и успокоителите са за бмв.тук преценяваш дали да купуваш оригинални или други въпрос на джоб.по отношение на ангренажната верига въпросът е много спорен.смяната е сложна и скъпа с много части.сменят се ролки май три броя,вериги две,обтегач един,успокоители (банани) два,гарнитура на глава и още това онова.
    е тук е спора кога да се прави?от бмв казват че трябва да се сменя на 100 000 км.аз съм на 215 000 и идея няма още от смяна.първите симптоми са трудно палене лятото и на топъл двигател.когато това ти стане досадно може да се обере със корекция на помпата за 30 лева във супердизел примерно.при мен като го наравих преди година ефекта беше огромен.
    според мен изобщо не трябва да се бърза със смяна преди да започне да попричуква веригата.имаме тройка бмв с такъв мотор и половин година чукаше.разбирасе не трябва да се оставя толкова дълго.
    моторът е познат на всеки сервиз така че със подръжката няма да имаш проблеми.за електриката във дару или мотопфое.ако имаш други въпроси ще се радвам да ти помогна.
    най-финната част в колата е въздушното окачване ако може някаде да има проблеми обикновено са там.
    вземай я че в клуба на ленд ровър дифендърите ни превзеха и трябва да направим някакъв баланс.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Днес пак ходих да гледам един екземпляр и какви са ми впечатленията.
      Салона е кожа и е в отлично състояние.За километри не ми се говори..............смешна работа.С механични скорости и нямаше бавни ск.Гуми-пистови яко.Матора омаслен повече от нормалното и повъртях доста докато го подкарам студен сутринта.
      Няма нагреватели на предното стъкло,няма чистачки на фаровете.
      Абе с две думи не ми допадна особенно.
      И това срещу 18500лв.
      Един на 300 000 го гледах онзи ден.22000лв.последна цена.Но е автоматик и има всичко каквото се сетиш като екстри.Но гумите му са пак последен сезон и е без каско.Което ще рече още 3 бона по него минимум.
      Чакам някаква кака да се прибере от Банско била на почивка да разгледам и нейния и ще го мисля.
      Пътувам сериозно и Бензинов изобщо не е алтернатива за мене,ще фалирам за 6 месеца.
      Кажи колега някакъв реален разход на гориво на Ровера.

      Коментар


      • #4
        Здравейте,
        първо да споделя впечатления от бензиновия рейндж.карах вчера един-много по-добре върви в сравнение с дизела.ОБАЧЕ:на градско даде 30,9 литра на сто.
        дизеловия ако всичко му е наред на градско харчи 16,5-17.наред имам предвид следните неща които оказват влияние на разхода при този конкретен модел:
        1.маркучи на връщащата нафта,струват 10-20 лева.
        2.горивен филтър.смяна преди всяка зима.
        3.изключен компресор на климатика(когато не е горещо)-около 1,5 икономия
        4.пръскваща дюза на мотора-само една е с електронно командване и обикновено протича.кофтито е че струва 400 лева нова.
        5.маркучи на турбото-могат и да се приспособят.
        6.свещите да работят.
        7.помпата да е регулирана.но там според сервиза може да получиш обратни резултати.
        на извънградско разхода е чувствителен към скоростта с която караш
        от 10,5 когато съм със семейството до 16,6(когато кара колегата и бързаме за маса ) .най-често е 11,5-12,5.и хич не го жаля на път.
        не може да няма бавни на механичните скорости.без тях дизела ще закъса на първия по голям баир.
        а моделите без чистачки и нагреватели са някакви нулеви серии.т.е. от най първите.има един и без десен ербек с някаква дръжка .
        не ги гледай тях търси дсе с две гърнета.
        не са три бона гуми и каско:аз взех тойо за 900 четири и каско около 1200 на година но може да го плащаш разсрочено.
        километрите в дару може да ги провериш записват се на втори комп от който не може да триеш.на таблото и на компа трябва да показва едно и също.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          здрасти, аз сравнително малко разбирам от офроуд, но такива коли съм имал 3
          както всички казаха най-големия проблем е въздушното окачване, но и на това има решение, например може да се направи с маркучи с вентили и когато електрониката или компресора се развали си го помпиш от там като гума...той си стои на едно средно положение, разбира се това е идея за побългаряване.
          имаше един ДСЕ в Пловдив, всички екстри с нови възглавници и чип и нови гуми май...не е лошо да го погледнеш, защото тези на 22 хил. пак ще похарчиш още 2 бона.
          успех

          Коментар


          • #6
            Да, системата се казва M.A.R.S.,в щатите е около 150 долара май.Добро решение.Има и китове с които заменяш възглавниците със пружини комлпекта беше около 800 далара(пак в щатите).
            зависи каква точно е повредата на пневматиката.Там са много компоненти,някои скъпи,други евтини.имал съм развалени цанги,които струват по левче оригинални и оправиха теча на въздух.
            Като цяло мисля,че проблема с въздушното окачване на рейнджа се излишно се раздухва.същата работа със ситроените преди години,колко трудно се поддържали,па се оказа че нито е скъпо нито е сложно.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              Range Rover 2.5 ТДС плюсове и минуси

              Преди малко получих като лично съобщение въпрос който смятам е от интерес и за други а и не съм особено компетентен и това е поводът да го постна тук:

              Здравейте г-н. Петров
              Нуждая се от вашето компетентно мнение по един съществен за мен въпрос! В сайта видях, че е спомената темата за Range Rover 2.5 ТДС, но се нуждая от малко повече информация. Възнамерявам да купя един такъв 2000г модел,но навсякъде където питам чувам различни неща,едни казват че двигателя не струва, други казват че е железен,всички са на едно мнение че въздушното окачване е проблем! Моя въпрос кум Вас е следният - двигателя на този джип добър ли е и има ли проблеми с автоматика! Благодаря предварително!!
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Aз лично нямам преки наблюдения върху джипа.
                Но познат има такъв и мога да кажа какво е споделял.
                Първо много добър комфорт на асфалт и извън него много приятно каране не занася при големи скорости никакви проблеми по ел инсталацията и тем подобни никакви проблеми по скоростната кутия (тук да вметна че при автоматика трябва на време да се сменя маслото то и при другите но тук е много п важно) джипа е перфектен ама не съвсем проблеми с турбото причини много проблеми с подгревателната система на 2 пъти проблеми с окачването проблеми с с щангите явно от тежината и дупките се появяват луфтове но иначе за двигателя от нищо друго не се е оплакъл
                и все пак това не е офроуд джип
                за мен много добра покупка

                Коментар


                • #9
                  засърбяха ме пръстите:
                  1.карам такъв от 40000 км.да главно по асфалт.никаква промяна на нивото на маслото на автоматика и никакви проблеми с него не съм имал освен еднократно съобщение за загряване на маслото.имал съм скъсване на едно кабелче на оплювания на целия форум hil descent control(много приятна екстра).
                  2.двигателя е най-приятната част.части има навсякъде,евтини скъпи,оригинални,от дару,от камор,втора уботреба кви ли още не .
                  има предостатъчно сервизи кадето грамотно този мотор може да бъде поправен.има няколко тънкости при него.най-вероятния проблем който се появява е трудно палене при топъл двигател.това се дължи на разтегната ангренажна верига.тя за разлика от ангренажите на другите мотори не се сменя на някакъв пробег,макар че се говори за някакви 100 000 км,а при симптоми които за щастие се проявяват много бавно и продължително.първия е този проблемен топъл старт.
                  оправя се с корекция в настройката на гнп-то.струва 30-60 лева и паленето при топъл мотор става многократно по-добре.
                  другото са дребни неща:смяна на подревните свещи и маркучите за връщащата нафта(стотинки).консумативът е на много приемливо ниво:
                  31 лева оригинален маслен филтър,35 въздушен .
                  спирам за малко после ще пиша пак и за окачването и модела
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    значи що годе това което и аз написах се препокрива със собственика на такъв автомобил определено добра покупка е това след като от две места се чува едни и същи нешта

                    Коментар


                    • #11
                      Този модел с BMW мотор ли е или на land rover?

                      Коментар


                      • #12
                        продължавам:
                        през 2000 година модела е обновен и със сменена електроника(вече бош).
                        www.rangerovers.net
                        много полезен сайт,за жалост американски т.е. без дизеловите мотори,но за тях предостатъчно във
                        www.bmwpower-bg.neне мисля че трябва човек да се вълнува особено от двигателя на модел от тази година в общи линии той е преко сили на 200 000 км.километрите за щастие се записват на две места(благодарете на бмв) и много лесно се разбира реалното положение.
                        смяна на ангренаж за инфо все пак е около 700 лева със всички части нови и труд,но на моя който е на 216 000км нямам никакво намерение в следващите години да го пипам.
                        а сега за окачването.датчици за височина 160 всеки.податливи на влага.за щастие след 1998 са влагозащитени.са две години и нещо съм сменил един.има възд.възглавници-вместо пружини:250 лева едната.пружините на колко от джиповете след 2000 година оригинални са много по-евтини.в сащ има само чохлите за около 50-60 долара.
                        така.сега за компресора около 700-900 лева нов,ама той има зверски живот.има китове са ремонт.блокът с клапаните за въздух е най- скъпото 1700 лв нов.при леви 700- 900 лева втора употреба.но който му се занимава може да се поправи в горния американски сайт има подробни инструкции как се прави това.но не мисля че за 2000 година тези неща трябва да ги мисли човек.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от borkozin
                          Този модел с BMW мотор ли е или на land rover?
                          на бмв мисля че индекса му беше м 51.много доказал се мотор.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #14
                            минусите: по скоро до някои дребни пропуски в оборудването(това е важно за този модел тъй като той се слави с лукса си).например забравените фарове вместо да се изключват при вадене на ключа или да имат зумер излиза надпис на дисплея и сигнал.само че при излизане се чуват толкова сигнали за какво ли не че постепенно не обръщаш внимание.
                            при първото и третото поколение задната броня е силно скосена което увеличава ъгъла на слизане.странно при втората генерация това не е така бронята е хоризонтална в долния си край.
                            друг минус но само донякъде е фабричната аларма.има чести случаи на объркване от други излъчватели и тогава колата се самозащитава и не може да бъде отблокирана.имах такъв случай,турбозмей помогна тогава.в дару казаха да я отместя от мястото и да паля.тази врътка работи безотказно.само не ме питайте как изглеждахме и кви подмятания имаше на слънчев бряг бутайки джипа на 20 метра.
                            в софия има две места-паркинга на раковска и московска и на бриколаж младост кадето се забелязват проблеми с алармата.там се работи с ключ.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #15
                              има и още едо място на 500 метра като тръгнеш от тамкадето убиха Доктора при Кемпински има един супер маркет ,
                              една вечер ми се обади един приятел и ми вика дали може да му помогна ,а има същия РР ,отивам и казва можеш ли да ме дръпнеш 50 метра щото не мога да запала ,има антена и смущава алармата ,много се изненадах ,но и даже като го отместихме от там пак не запали и след това го дърпах до тях


                              те не могат ли да се сменят тия фабрични аларми?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X