Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    Опаааа! Чакай, чакай! Взел си Рейндж и не си се похвалил/почерпил ?!
    Все още няма офиц. сделка, когато това стане факт се надявам да се разпиша и в темата за Белоградчик, а и да си спретнем една срещичка. Виж ми подписа, все още съм във VAG групата.

    Засега стискам палци всичко да мине безпроблемно (което с оглед, че ще ходя при нот. Чакъров не знам дали ще е така).

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Значи че тази кола не ти трябва с тоя мотор, за мен лично е мъка да се кара с него, мъчи се. Това купе е прекрасно когато му се поръча кит на пружини, и е с 4.4 бензиновия мотор.
    Въпрос на вкус

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      И тук малко да ще извадя от архива

      Преди всичко много полезна тема

      Ако някой знае, моля да сподели повече информация за 4.0л. мотор.
      Рядък е и това малко ме притеснява (най-вече липсата на качествени майстори за него).
      Все пак:
      Как се държи (динамика)?
      Има ли проблемни части от него/слаби места (глава, проблеми с прегряване и т.н.) ?

      ... и всичко, което се сетите

      Предварително благодаря
      Jeep Wrangler TJ 2.5
      Rav4 2.0 VVt
      TLK J120 4.0

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Бензиновите мотори са съответно 3,6 и 3.9. И двата са много добри, изключително здрави и надеждни. Динамиката им е много добра, особено при 3.9 литровия. Проблеми с прегряването има само при дизеловите двигатели на VM и BMW, както и при първите английски мотори, преди 1992 г.(не помня наименованието им, но се отличават по това, че всеки цилиндър е с отделна глава).
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Бензиновите мотори са съответно 3,6 и 3.9. И двата са много добри, изключително здрави и надеждни. Динамиката им е много добра, особено при 3.9 литровия. Проблеми с прегряването има само при дизеловите двигатели на VM и BMW, както и при първите английски мотори, преди 1992 г.(не помня наименованието им, но се отличават по това, че всеки цилиндър е с отделна глава).
          Джорджо, нещо се обърка. Бензиновите са 4.0 и 4.6l. Не бъркай Рейндж с Диско
          LZ1PER

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Здравейте искам да попитам за Реиндж Ровера, вътре на таблото има 3 копЧета едното е за сваляне и вдинане на джипа, другото е за запомняне третото е уж за блокаж но пак не разбирам, джипа с постоянно 4х4 ли е, или си е заден мост и при вклюЧване на този "блокаж" става 4х4.
            Понеже съм решил да взимам такъв само това не го разбирам мерси предварително.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-03-09, 19:10. Причина: правопис, не използвай цифри вместо букви !!!

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Първоначално публикуван от sain7 Преглед на мнение
              Здравейте искам да попитам за Реиндж Ровера, вътре на таблото има 3 копЧета едното е за сваляне и вдинане на джипа, другото е за запомняне третото е уж за блокаж но пак не разбирам, джипа с постоянно 4х4 ли е, или си е заден мост и при вклюЧване на този "блокаж" става 4х4.
              Понеже съм решил да взимам такъв само това не го разбирам мерси предварително.
              Най-вероятно говориш за модел, които е с ръчни скорости...
              Колата е постоянно в режим 4х4, а "3-тото копче" е да влизаш в режим "бавни" на скоростите.
              Т'ва "за запомняне" - няма такова нещо. Вторият бутон на таблото е за
              ръчен и автоматичен режим на окачването, т.е. компютъра сам определя
              в какво положение да е автомобила или ти го задаваш ръчно от "1-вото копче"
              Щом само това не го разбираш, успех, и да качиш снимки
              "Bis dat qui cito dat"

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Здравейте! Вече изчетох всичо във форума за РР38 и съм сигурен , че ще взема тчно този модел. Чудя се от къде да го купя –от България или от чужбина ? От мобилен бг харесах два-единият от Димитровград а другия от Пловдив. Благодаря!!
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-10-10, 13:54. Причина: Изветряли линкове.

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Ами, линковете водят до началната страница.
                  Ето какво трябва да направите:
                  Линкове от тази страница не се дават така, защото се отваря началната страница на сайта. Когато сте в страницата с обявите, изберете въпросната обява без да я отваряте сложете мишката отгоре и дайте десен бутон от менюто изберете "Open Link In New Window" ще се отвори нов прозорец с точния линк, тогава копирайте него тук.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Здравейте! Имам питане откъде даси взема чип за РР 1997г.2.5 дизел мотор БМВ.От Варна съм.

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Ако не се лъжа точно във Варна има фирма която слага чиповете.Имаше цяла тема за това даже и линкове към сайта и.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        Здравейте!В началото на тази седмица на баща ми му предложиха много изгодна оферта за закупуване на РР 1997' 2.5DS с двигател на BMW.Има възможност да замени неговата Фероза+още малко пари.Всичко,което изчетох тук беше много пелезно.Вчера ходихме да тестваме джипа.Дори направихме един списък с нещата,на които трябва да обърнем внимание.Като го видя продавача направо му стана лошо.И така автомобила е със сменен двигател(незнайно по каква причина),който е на 70 000км,а самия джип е на 118 000км.При даване на контакт не изписва грешка в компютъра,следователно килиметрите би трябвало да са реални.Няма чистачки на фаровете нито десен еърбег,но е с 2 аспуха.Като цяло джипа е екстра-въздушните възглавници работят(издига се много бързо),при работа на двигателя няма шумове,пали от раз при загрят двигател,не пуши,по електрониката всичко е наред,НО при затваряне на шофьорската врата при полуотворен прозорец се чува силно тракане т.е. стъклото бие в нещо,а на компютъра пише нещо от рода на LH window not set.Следващото,което забелязах е,че тече масло някаде на около 20-25см от предната лява въздушна възглавница.Съжалявам,че не мога да кажа по-конкретно,но за първи път поглеждам под РР.Следващия недостатък е,че не работи стрелката за температурата.И сега не можем да разберем дали загрява.Какви може да са причините за това?Ако е свързано с темпомат и др. това направо ще откаже баща ми от сделката,защото с Ферозата имаше подобен проблем-не работеше стрелката и загряваше,незнам колко майстори не можаха да го оправят,беше голямо късане на нерви.Иначе джипа си заслужава.Ако искате мога да кача снимки да го погледнете.Преварително благодаря за помощта.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Здравей колега, добре дошъл във форума
                          От това, което описваш общо взето звучи добре, но колко време я тествахте колата
                          преди да пробвате топлия старт? Защото като не му работи температурния показател на таблото....
                          По въпроса с LH window not set, означава, че прозорецът не е "сетнат", "обучен" и т.н.
                          Това става, когато с копчето на средната конзола свалиш прозореца
                          до карай и после го затвориш до край(докато го сваляш и вдигаш ще се появява съобщението и ще писука, това да не те плаши),
                          след тази процедура би трябвало да ти изпише window set,
                          ако ли не повтаряш процедурата до като го изпише(при мен не винаги става от пъвия път)
                          За да си сигурен, че прозорците са "сетнати", когато натиснеш бутона
                          на всеки един - два пъти бързо, то прозорците трябва да слезнат сами до
                          най-долното положение.
                          Иначе ще е хубаво да качиш снимки, щото иначе можем само да гадаем за маслото...
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Благодаря за отговора valdivladi.Значи с джипа ходихме до село и обратно.Някаде окло 15-16км при скорост 100-130км и след това тествахме топлия старт.Би трябвало да е загрял достатъчно.А за маслото ме е яд,че не направих снимки.Тази събота пак ще ходим да го погледнеме и ще го снимам.Продавача твърди,че го е карал на диагностика в МП,но това 'леко' ме съмнява.Летните гуми са му изтъркани,така че при всички положения трябва да се вземат нови.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Привет,

                              по въпроса с маслото може да погледнеш маркучите, които водят от двигателя към радиатора за охлаждане на маслото. При мен например от там капе. Това са два маркуча, които близо до щеката за проверка на маслото и започват метални, а преминават в гумени след това.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Здравейте.Откзахме се от рейнджа,за който писах по-нагоре,но пък се насочихме към друг.Същия модел,същата година,но има всички екстри.Само че е на 270 000км.Та въпроса ми е основния ремонт на колко км трябва да се прави и въобще как е самия автомобил след 300 000км.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X