Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: 2-3 въпроса за Range Rover P38

    Първоначално публикуван от mutafch Преглед на мнение
    Колега виж я тази и ако има интерес се обади.

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=30859

    Благодаря ти за предложението, но всякакви предложения под 2001 година отпадат за мен.

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Здравейте, изчетох форума и останах с няколко неизяснени въпроса относно RR
      1.Двигателите са 2 модела DSE и TDI има ли разлика , защото и двата са по 136 к.с. до колкото знам и двата са на BMW.(Поправете ме ако греша)
      2.Не ми е ясно нивомат какво е?
      3.Какъв е реалният разход на Джипа с този двигател?(някой пише 8-12, а някой 12-17 литра Извънградско-Градско)
      4.Здрава ли е автоматичната скоростна кутия (аз лично май я предпочитам)
      5.Винаги ли теглят и 4-те колела или има и режим за AWD по магистрала например?
      6.Каква му е максималната скорост и стабилен ли е на Магистрала(Има ли режим за спорт или нещо подобно)
      7.И една молаба мога ли ако си харесам дадена машина да ползвам някой от вас разбирачите за 2 часа консултация при покупката . Нищо не разбирам от коли.
      Ще почерпя
      Благодаря предварително

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Първоначално публикуван от finlimir4o Преглед на мнение
        Здравейте, изчетох форума и останах с няколко неизяснени въпроса относно RR
        1.Двигателите са 2 модела DSE и TDI има ли разлика , защото и двата са по 136 к.с. до колкото знам и двата са на BMW.(Поправете ме ако греша)
        2.Не ми е ясно нивомат какво е?
        3.Какъв е реалният разход на Джипа с този двигател?(някой пише 8-12, а някой 12-17 литра Извънградско-Градско)
        4.Здрава ли е автоматичната скоростна кутия (аз лично май я предпочитам)
        5.Винаги ли теглят и 4-те колела или има и режим за AWD по магистрала например?
        6.Каква му е максималната скорост и стабилен ли е на Магистрала(Има ли режим за спорт или нещо подобно)
        7.И една молаба мога ли ако си харесам дадена машина да ползвам някой от вас разбирачите за 2 часа консултация при покупката . Нищо не разбирам от коли.
        Ще почерпя
        Благодаря предварително
        Здравей, явно не достатъчно си чел, но ето набързо отговорите:
        1. еднакви са.
        2. джипа е с пневматично окачване, на въздушни възглавници, има няколко нива.
        3. градско 15-18 (зависи от сезона) на дълго 10-13 зависи колко го настъпваш.
        4. да, здрава е, ако се обслужва качествено и навреме.
        5. винаги е 4х4
        6. мах. скорост е около 200км/ч, но никак не е препоръчителна, джипката върви и се чувства добре при скорост до 160км/ч. Има режим спорт.
        7. прочети темите свързани с този модел има страшно много писано, отдели си известно време за това, гарантирам ти, че всичко ще ти се изясни. Ако след като наистина си прочел и имаш още въпроси питай!
        Поздрави!
        LZ1PER

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          6. мах. скорост е около 200км/ч,
          Това на 4.6 V8 нали.

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Това на 4.6 V8 нали.
            Пламене, не се заяждай с моя с почти съм ги вдигал. Тук се пита за мах. скорост, която далеч не е скоростта, която може да държи или да се кара с нея.
            LZ1PER

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Пламене, не се заяждай с моя с почти съм ги вдигал. Тук се пита за мах. скорост, която далеч не е скоростта, която може да държи или да се кара с нея.
              Ми те всички почнаха да вдигат 200 и да харчат 8. После един приятел си взел и мене ме пита що не вдига повече от 160 и харчи все над 12. Във форума друго пишело. Е колко да двигне два тона и двеста говедо със 136 коня.

              Според производителя максималната скорост на RR 2.5тд е 165км/ч.

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Два въпроса, съдържащи отговора за максималната скорост и разхода на РР:
                1. Колко е коефициента на челно съпротивление Cx, на купето?
                2. При какви обороти на двигателя, се постига скорост "почти" 200 км/час?
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Два въпроса, съдържащи отговора за максималната скорост и разхода на РР:
                  1. Колко е коефициента на челно съпротивление Cx, на купето?
                  2. При какви обороти на двигателя, се постига скорост "почти" 200 км/час?
                  1. The drag coefficient of the new model was 0.38 vs. 0.45 for the Range Rover Classic, and .28 for the new Audi A4.

                  В превод: Коефициента е 0.38 срещу 0.45 за стария (Classic) и за сравнение новото Audi А4 е с 0.28.

                  Цитата е от тук: http://www.rangerovers.net/modelspecs/19954.html

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Не ти трябва такава кола.

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                      В превод: Коефициента е 0.38 срещу 0.45 за стария (Classic) и за сравнение новото Audi А4 е с 0.28.
                      А това в кой режим? Нали има нивомат т.е. коефициента е променлив.

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Не ти трябва такава кола.
                        Това пък какво трябва да значи?

                        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                        А това в кой режим? Нали има нивомат т.е. коефициента е променлив.
                        Предполагам в магистрален, иначе няма много логика.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Е то по принцип няма логика и се чудя к'во се присетихте за въздушното съпротивление - върти, сучи - камиона си е камион....

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Е то по принцип няма логика и се чудя к'во се присетихте за въздушното съпротивление - върти, сучи - камиона си е камион....
                            Аз мисля, че Пепи забрави да спомене, че неговия е чипосан и е над 170 к.с., което мисля оказва влияние и върху разхода и върху макс. скорост

                            А иначе тази събота и неделя София - Пампорово - София разход 10 или по-малко. На отиване по магистралата с около 100-120 км/ч и климатроник на макс, на връщане 120-140 км/ч без клима.

                            Това в допълнение към табличките за разхода (ще го добавя КМДВ)

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                              ...А иначе тази събота и неделя София - Пампорово - София разход 10 или по-малко. На отиване по магистралата с около 100-120 км/ч и климатроник на макс, на връщане 120-140 км/ч без клима.
                              ...
                              Опаааа! Чакай, чакай! Взел си Рейндж и не си се похвалил/почерпил ?!

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                                Това пък какво трябва да значи?



                                Предполагам в магистрален, иначе няма много логика.
                                Значи че тази кола не ти трябва с тоя мотор, за мен лично е мъка да се кара с него, мъчи се. Това купе е прекрасно когато му се поръча кит на пружини, и е с 4.4 бензиновия мотор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X