Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Явно и германските артисти ще се включат, че както на двигателя всичко му беше супер сега излезе , че главата била с пукнатини и сега ще я шлайфат и ето ти 600лв гуд бай , при някакви пичове в хладилника. Имам чувството , че колкото го пипат повече майстори толкова по зле става. А двигателя си бачкаше чудно и видяхте какъв разход ми беше дал , не знам вече какво да мисля. Как турбото ще е супер запазено а главата ще е пукната?
    Последно редактирано от liomojo; 10-05-12, 15:18.

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Извинявайте, бъдещи колеги,
      Но не помните ли отзад на руските телевизори какво пишеше " ЕСЛИ РАБОТЕТ - НЕ ТРОГАЙ " е сега вече е ясна работата - мотор без да блокира или разход 20/100 няма смисъл да се пипа - само си хвърляш парите на вятъра. До сега си 2600 лева назад = 1000 литра нафта.... при дори 15 на 100 ..... похаби близо 7000км = е ти почти цяла година каране, ама здраве да е - дано с моето изчадие от германия да не се разчекна и аз тъй. И успех, да не излиза нищо ново при теб колега.

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Първоначално публикуван от liomojo Преглед на мнение
        Явно и германските артисти ще се включат, че както на двигателя всичко му беше супер сега излезе , че главата била с пукнатини и сега ще я шлайфат и ето ти 600лв гуд бай , при някакви пичове в хладилника. Имам чувството , че колкото го пипат повече майстори толкова по зле става. А двигателя си бачкаше чудно и видяхте какъв разход ми беше дал , не знам вече какво да мисля. Как турбото ще е супер запазено а главата ще е пукната?
        Колега яко си се оплел в лъжите на изгладнелите BG пишман майстори. Няма да ги обиждам може би разбират, но са видяли в теб просто как да изкарат пари.
        Съжалявам че късно ти пиша но може би съм пропуснал както и други вече ти казват не трябваше въобще да го пипаш. Главата няма как да е оправят с шлайфане ако е спукана въобще, шлайфа е най много 40лв. Дълга тема за обясняване, както и да е събирайте го този двигател и дано до края на годината не го намразиш този автомобил. Както си тръгнал да инвестираш в автомобил на 300 000км нали не очакваш че ще стане като нов.Както казваш двигателя е бил пушка палил е малко с повечко завъртания но трябваше да че попрочетеш повечко в форумът да разбереш че хвърляш парите на вятъра сега, но карай да върви пожелавам ти да му се накефиш това лято и запомни че нещо което върви не се пипа, от опит още повече двигател който не гори масло с литри ида тропа и хлопа. просто си нахранил майсторите. Успех
        Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Моя двигател си хлопа и тропа и литри масло гори, но аз пак не го пипам... Смених му гарнитурата преди време, че духаше яко /но го карах така над година, че накрая имаше и запушена дюза и минах на 3 цилиндъра за 2-3 месеца и пак се движеше, а дюзите пикаеха яко, та и те трябваше да се регулират/ и това беше. Смяната на гарнитурата и и всичко останало излезе около 350 кинта... И аз в началото изхранвах майсторите, не искам и да се сещам за г-н Леви, но от него си научих урока да внимавам, какво и защо ремонтирам.

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            На колегата май хич не му е до писане, изчезна нищо повече не каза. Дано всичко е приключило успешно и да си кара Рейнджа с кеф. Все пак драсни някой ред да кажеш какво направихте и какво се промени след смяната на веригата, как пали сега една груба сметка колко излиза една смяна на верига за наште джипки защото това рано или късно ще се случи и при нас и ние караме стари кошове които рано или късно ще изреват...
            Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Здравейте пак колеги, вече официално регистрирах Лорда на мое име хеххехе.
              Иначе за ремонта какво да кажа , те горе колегите са го написали , но смених глава и верига , главата 300 лв от едно бмв , абсолютно без забележки шлайфане и там още неща стана 500 лв. Веригата с обтегачи ролки и чудесии точно не знам колко излезе но сигурно към 6-700 лв , за съжаление нямаше никакъв ефект върху топлото палене дори мисля се влоши , после се опитаха да настроят помпата в бош сервиз , казаха , че било от акумулатора (който е нов) не подавал достатъчно ток. От там отидохме при други момчета , те също настроиха помпата и казаха , че бил оставен много голям аванс и за това , почна малко по-добре да пали , но накрая като сложих хот фикса от ибей се оправи и може да се каже , че смяната на веригата беше излишна . Иначе сменихме глава , гарнитури , от там сегменти , че нали сме стигнали до там да сменим всичко , може да се каже , че двигателя е като нов , нов термостат , водна помпа , нов компресор за въздуха (сложих си и бакъп система за ръчно надуване за всеки случай) , смених шибидах , биелен лагер , дискове на спирачки и акумулатор на абс-а , сигурно има и друго но вече не ми се мисли. В общи линии всичко излезна към 4 хилки , като поне 1200лв е работа на майстор-четата по двигателя и спирачките . Абе кошница си беше стара , и може би ако не беше брата тогава да каже абе вземай го , нямаше да го взема но свършило вече.
              Остана сега дясното стъкло явно нещо се прецака моторчето и не мога да го сетна , защото като стигне най-горе прехвърля зъб ли не знам и аз и претраква много яко , но нали се затваря и вече не ми се занимава с него , на климатроника също от към пасажерската страна има някакво моторче сигурно което и то претраква и ми дава от него понякога грешка на климатроника , но поне работи и си духа студено. Даже вчера ми уми краката хахахахааа ебати екстрата , после разбрах че е редовен проблем и днес го качих на канала и с една тел го отпуших да тече конденза под колата а не в нея. Иначе сега си работи добре , разхода извън града наистина е доста приличен 7-8 а в града си дига и до 20 , то в Русе минеш 1 км и го спреш за 2 часа и после пак. Струва ми се , че върви малко по-малко от преди настройките на помпата , но не е болка за умиране . Гледам , че си капе от някъде масалце но ми казаха да не се притеснявам така било при дизелите хехеххехе.
              Ходихме до Трявна с него и малката го сефтоса и повърна в него точно преди да стигнем , и разбрах , че за да не клати и да вози по-меко е добре да си го държа на магистрален режим въздушното. Ако има друг начин да подобря комфорта моля кажете , че ми се струва малко по твърдо окачването , може би трябва да сложа специални амортисьори , но предполагам за джип е нормално.
              Това което най- много ме афектира обаче е , че за моя изненада рейнджа ми няма тракшън контрол , въобще няма лампа за него , а аз бях чел , че всички от 94 насам имат само на задните колелета , а тези от 99 имат и на предните . Ако можете да ми кажете със сигурност дали е така и дали имам или нямам ще бъде добре и дали има сммисъл от него де? Моя е 1997 година с двата еърбега и два ауспуха отзад сочещи надолу.
              Другото което ми е малко мъка е ,че алармата е спряна не ми е болка алармата , но ми се ще да мога да си активирам централното заключване с дистанционно на ключа , дали има начин това да стане без да пускаме алармата? мерси предварително за предложенията.

              Ами това за сега да не ви отегчавам повече
              Последно редактирано от liomojo; 04-06-12, 17:43.

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Но вьпреки всичко пак бих взел рейндж, много ме кефи камиончето.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Момчета дайте съвет за централното.
                  Иначе в София на задръстванията почна да ми загрява , като ходих два пъти , не винаги но понякога се получаваше. Отидохме при Митко от Бистрица , той каза виското не е добре , сменихме го , но пак ми направи така в София на Евлоги Георгиев. Лошото е , че нямах време да го оставя на Митко защото тръгвах за Русе но явно не е от виското , а водната помпа е нова, термостата също , нагоре по бистришкия път не загря въобще само на място и то в софийските задръствания и то не винаги. Сега до Русе си го карах 110 -120 нагоре надолу не мръдна. Интересен феномен.

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Kолега, сега така като гледам в софия е 32 градуса, в задръстването си стига и до 42+ при положение че ти е включен и клизматика който допълнително загрява въздуха преди да мине през водния радиатор в който минава и оливието от автоматика как искаш да се охлади и да седи точно в средата. Това е БМВ мотор - стрелката прави странни разходки(правя изводи от бившата ми 7ца) стига да не влиза в червеното - всичко е бижу! Не забравяй че въпреки новото виско, помпа и термостат, радиатора ти е стар и освен това и автоматика трябва да охлажда, за това нямаш проблеми извън задръстванията. По бистришко шосе нагоре както и да го напъваш няма да ти загрее в планината. Карай си колата и си харчи парите само за нафта

                    Първоначално публикуван от liomojo Преглед на мнение
                    Момчета дайте съвет за централното.
                    Иначе в София на задръстванията почна да ми загрява , като ходих два пъти , не винаги но понякога се получаваше. Отидохме при Митко от Бистрица , той каза виското не е добре , сменихме го , но пак ми направи така в София на Евлоги Георгиев. Лошото е , че нямах време да го оставя на Митко защото тръгвах за Русе но явно не е от виското , а водната помпа е нова, термостата също , нагоре по бистришкия път не загря въобще само на място и то в софийските задръствания и то не винаги. Сега до Русе си го карах 110 -120 нагоре надолу не мръдна. Интересен феномен.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Колега, прав си за температурата на въздуха, в частност и факта че водния радиатор е зад изпарителя на климатика и това, че обикновено пространството около ламелите е задръстено с боклуци и т.н.
                      Колкото до останалото (BMW - мотора) стрелката трябва да стои на средата и това точно е задачата на термостата и виското (ти най-добре трябва да го знаеш от опита с BMW).
                      Друг е въпроса, че целия температурните показания в сегмент между синята и червената зона се счита за нормална, но отклонение на стрелката от центъра на практика се забелязва само при екстремни ситуации, а в случая аз не виждам такива. Не забравяй, че по време на изкачването (на по-ниска предавка) и по време на извънградското пътуване с висока скорост и водната помпа и виското са въртяли с по-висока скорост - по-добра циркулация на охладителната течност и по-голям дебит на въздуха прекарван през радиаторите ...
                      Според мен ако се приеме, че пропускливостта (топлоотдаването) на радиатора при е константа и термостата е изправен, то трябва да се проверят
                      - водната помпа дали ако е оригинална турбината не превърта и ако не е оригинална дали е подходяща за този мотор (брой на лопатките и луфт в леглото на блока)
                      - виското дали е оригинално (по-скоро дали въпреки, че е ново не е менте) и ако не е оригинално дали е подходящо за този мотор.

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        А за централното заключване може ли съвет. Смених батерийте, светва диода на дистанционното но няма ефект върху автомобила. Пробвах синхронизацията при която вкарвам ключа в ключалката, заключвам и натискам бутона за заключване , после отключвам и натискам бутона за отключване. Но не става. Ако имате идея за друга синхронизация моля кажете или трябва да ходя някъде да го закачам на комп. Иначе алармата работи след като заключа с ключа , оставих прозореца отворен и отключих едната врата и я отворих и алармата писна.
                        Иначе за тракшъна установих ,че абс модула ми е anr2238 който е без тракшън, може след време да го сменя с anr2239 ако ми изпадне добър и изгоден, и да имам тракшън на задните колелета , макар да не вървам да има някакъв ефект от тоя тракшън.
                        Гледах един рейндж с Ashcroft airlocker на диференциала и ефелта беше поразителен, знаете ли някой да слага такова нещо тук в България?

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Първоначално публикуван от liomojo Преглед на мнение
                          А за централното заключване може ли съвет. Смених батерийте, светва диода на дистанционното но няма ефект върху автомобила. Пробвах синхронизацията при която вкарвам ключа в ключалката, заключвам и натискам бутона за заключване , после отключвам и натискам бутона за отключване. Но не става. Ако имате идея за друга синхронизация моля кажете или трябва да ходя някъде да го закачам на комп. Иначе алармата работи след като заключа с ключа , оставих прозореца отворен и отключих едната врата и я отворих и алармата писна.
                          Ходи при Митко и пробвайте да смените ресийвъра, защото след като не можеш да обучиш дистанционното това е следващото звено по веригата.
                          Друг вариант е да пробваш с друг ключ, ако имаш - да не би ВеСМ-а да е забравил на този кода, но това е много малко като вероятно.

                          Първоначално публикуван от liomojo Преглед на мнение
                          Гледах един рейндж с Ashcroft airlocker на диференциала и ефелта беше поразителен, знаете ли някой да слага такова нещо тук в България?
                          След като си вземеш всички неоходими неща, всеки кадърен автомотьор може да ти го сложи(как звучи само), ОБАЧЕ, цените видя ли?
                          Струва почти колкото самия Рейндж
                          Поздрави
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                            ....... ОБАЧЕ, цените видя ли?
                            Струва почти колкото самия Рейндж
                            Поздрави
                            Що? 475~500 паунда...
                            Два пъти по-евтино от АРБ.
                            А ефекта дори само от слагане на заден блокаж е поразителен. Ако прибави и 230 паунда за полуоски - ще стане нечупаем!
                            За гуми до 37'
                            Те - кво пише на сайта:
                            750 Ashcroft Air lockers sold as at 27/3/12 with zero failures to date !
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              ...Ако прибави и 230 паунда за полуоски - ще стане нечупаем!
                              За П38 Ashcroft усилени полуоски не предлагат, дори короната и пиньона с отношение 4.10 не се водят HeavyDuty

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Разгадахме проблема на ключа , оказа се , че излъчващото кристалче на дистанционното е паднало и от там дистанционното не излъчва сигнал (червения лед свети ама няма сигнал). От нета разбрах на каква честота работи и сменихме от едно друго някакво строшено от друг автомобил или аларма , но не е от рейндж. Като го запоихме и тръгна , но от време на време губи сигнал и пак трябва да го синхронизирам като вкарам ключа , не знам защо е това но засега ще го оставя така.
                                Пробвах го и на едни тревисти наклони между два пътя , въобще не се замисли и на горе и на долу , много се изкефих.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X