Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Първоначално публикуван от kowalski Преглед на мнение
    Лошо, всичките рейнджове за продан са с въздушно окачване, ако някой да може да ме ориентира като части колко излиза минаването на нормално окачване?
    а да и между другото да има мераклия да помогне в избора на жиб?
    Не разбирам, колега, защо искаш такава машина без една от най-хубавите й екстри?
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Първоначално публикуван от kowalski Преглед на мнение
      Лошо, всичките рейнджове за продан са с въздушно окачване, ако някой да може да ме ориентира като части колко излиза минаването на нормално окачване?
      а да и между другото да има мераклия да помогне в избора на жиб?
      Колега защо по добре не си купиш един Рейндж Класик. Те поне всичките са на пружини а дори са и по евтини. Има ги все още дори ето един който можеш да погледнеш ...... #*&$!%*(&u*(&=........
      Поне за 4000лв ще можеш да го вземеш, зависи колко е на зор, то в тая криза как се продават тези коли. Търсиш помощ а в кой район на България си?
      Успех с избора.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-10-11, 10:55. Причина: Линк към mobile.bg
      Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Първоначално публикуван от nicobelic Преглед на мнение
        Колега защо по добре не си купиш един Рейндж Класик...
        Сега остана да почнеш да хвалиш VM-a. Или 300ТДИ, който пък се среща толкова често, колкото и белия слон.
        Моя съвет е щом колегата изпада в подобни двоумения за едното окачване на P38, да забрави за тая кола и да търси по евтина за подръжка машина.

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Може да иска да си го наджипва и затуй да пита. А и не е толкоз скъпо за оправяне. Аз също много се замислям, но не знам дали да не е бензин, който пък не знам дали няма да харчи твърде, а дизила пък ми се струва слаб и съответно подозирам повечето с дизелови мотори в "избушеност". Дали мога да събера 235/85 16?

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Драги БЪДЕЩИ колеги, след като се порових в английските сайтове с чаркалата и видях цените на комплектите за преминаване в нормално окачване а също така и относително ефтините "въздушни възглавници" очевидно този проблем е отстранен все пак на келевия ми баварец един амортесьор е 400 кинта а за 600 взимаш за тая кошница комплект 4 .... а и умишлено гледам, по съветите по горе, да е на по малко километри и сега дебна един на 150 хилки. Иначе в софийско съм.
            Лощото е че гледах на 1-2 места рейнджове в автокъщи ама там някакви дървари, не съм бил сериозен клиент - дори не дават да ги запаля че ми е чудно тая работа как се дига, може ли въобще да пали без подгрев(това ми е най важния критерии).
            Въпреки че има и вариант да си донеса от германия, ама там нещо мноого скъпо мамка им!

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Първоначално публикуван от kowalski Преглед на мнение
              Драги БЪДЕЩИ колеги, след като се порових в английските сайтове с чаркалата и видях цените на комплектите за преминаване в нормално окачване а също така и относително ефтините "въздушни възглавници" очевидно този проблем е отстранен все пак на келевия ми баварец един амортесьор е 400 кинта а за 600 взимаш за тая кошница комплект 4 .... а и умишлено гледам, по съветите по горе, да е на по малко километри и сега дебна един на 150 хилки. Иначе в софийско съм.
              Лощото е че гледах на 1-2 места рейнджове в автокъщи ама там някакви дървари, не съм бил сериозен клиент - дори не дават да ги запаля че ми е чудно тая работа как се дига, може ли въобще да пали без подгрев(това ми е най важния критерии).
              Въпреки че има и вариант да си донеса от германия, ама там нещо мноого скъпо мамка им!
              Не се занимавай с автокъщи, там са помияри.
              Незнам какво БМВ караш и каква му е подръжката но на навтовият Рейндж само мотора му е на бмв. Не мога да похваля нищо от VM-a. Или 300ТДИ защото нишо не знам за тях. просто го подхвърлих така. Ако ще взимаш кола на въздушно и ще даваш още пари да е минаваш на пружини се губи смисълът освен ако някой преди теб не го е направил. Мисля че имаше някъде из мобилето един на пружини, потърси го. От Германия евтините коли са за моргата. Там са скъпи наистина а модела е стар вече. Под 150х км правилно си се ориентирал те са тук в България и най вече там където си отишъл да ги гледаш и не са ти дали да ги запалиш. Само да не прочетем скоро че си купил някой от тези дето се продават по автосалоните и на около 145000км защото те всичките са на толкова. Между другото малкият километраж е напълно възможен на такава кола, и на мен ми е е като втора и не е ползвам като основна, следователно не очаквам повече от 8000км на година. Но това с км на този модел се проверява има много изписано във форума. Щом си от Сф има много хора с такива в форума има и много дето се продават. Но колегата може и да е прав че не е за теб тази кола. Ако нямаш голямо семейство и не ти трябва толкова голяма джипка ориентирай се към някоя къса база, от тях има и на газ и са по евтини, можеби и подръжката им но не съм компетентен в тази тема.
              Последно редактирано от nicobelic; 08-10-11, 05:54.
              Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                За класа си автомобил това е най-доброто съотношение качество/цена ..... поне по моите проучвания няма какво да го бие, а дизайна ми харесва.
                Вече съм си взел решението - първо ще видя в германско дали ще намеря нещо, ако не от тук. Въпреки че тарикатите са се светнали и в германия - взимат трошки от Италия и ги продават на немски цени...
                По важното е как седи въпроса с тенекеджийството по тази машина ако си го взема зажулен/чукнат подлежи ли на ремонт или е от алуминии и ситуацията е сложна...

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Първоначално публикуван от kowalski Преглед на мнение
                  За класа си автомобил това е най-доброто съотношение качество/цена ..... поне по моите проучвания няма какво да го бие, а дизайна ми харесва.
                  Вече съм си взел решението - първо ще видя в германско дали ще намеря нещо, ако не от тук. Въпреки че тарикатите са се светнали и в германия - взимат трошки от Италия и ги продават на немски цени...
                  По важното е как седи въпроса с тенекеджийството по тази машина ако си го взема зажулен/чукнат подлежи ли на ремонт или е от алуминии и ситуацията е сложна...
                  Здравей колега,
                  Аз като човек, който съм сменил най-важното в този джип мога да ти кажа, че цените не са толкова плашещи. Купувам само от английския и-бей. Пример: В момента чакам 4 амортисьора - 255 лв с доставката, възглавници - 730 лв, воден радиатор - 350 лв., виско съединител - 100 лв и други такива. Кара ме на лов, риболов и съм много доволен. Сменях и гарнитуа на главата, че грееше.
                  По повод на драскотините - от гората имам много ама не ми пука. Сега си поръчах и маркер с моя цвят - 4лв. Та ще видя какво ще стане с него. За тенекетата - нямам идея как е, защото не съм правил такава интервенция. Ако взимаш кола от тук задължително в сервиз първо.Успех с избора.
                  Range Rover P38 2.5DT
                  Audi A4 1.8T quattro
                  [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Здравейте бъдещи колеги Изчетох доста преди да пиша.Нямам глупави въпроси от вида на "колко харчи градско" и т.н. Намерих една доста запазена -2.5 дизел,97 или 98 година/неразбрах точно/,на 220000км,автоматик.По думите на собственика двигателя е здрав,по скоростите всичко е наред и си работи.Знам само,че вечер като я оставиш колата,до сутринта е клекнала-като я запалиш,няма проблеми.Малко неясно обяснение,но не съм я видял още...На добри пари ще я взема и съм готов да инвестирам някой лев по нея.Ето малко снимки,тук има хора които разбират-всяко мнение ще ми е от полза.
                    Благодаря предварително

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Magical Snap - 2011.12.01 14.14 - 001.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5322603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Magical Snap - 2011.12.01 14.15 - 002.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5322610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Magical Snap - 2011.12.01 14.15 - 003.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5322611Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Magical Snap - 2011.12.01 14.15 - 004.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5322612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Magical Snap - 2011.12.01 14.16 - 005.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5322613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Magical Snap - 2011.12.01 14.16 - 006.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5322614Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Magical Snap - 2011.12.01 14.17 - 008.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5322615


                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    Прочетохте ли това
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-12-11, 06:58.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      По снимки малко трудно се говори, но от това което виждам,
                      салонът е доста запазен и не е цъфнало таблото на километража.
                      За окачването(дето кляка за една вечер) може да са много неща,
                      така че без да се види/провери, можем само боб да хвърляме къде е проблема
                      Двигателя се пробва как пали, когато е загряла колата.
                      Успех и напишете от къде сте колега, за се знае кой е близо до Вас и може да ви удари едно рамо при нужда.
                      Последно редактирано от valdivladi; 01-12-11, 22:18. Причина: допълнение и пунктуация
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        Първоначално публикуван от borisov84 Преглед на мнение
                        Здравейте бъдещи колеги ....Знам само,че вечер като я оставиш колата,до сутринта е клекнала-като я запалиш,няма проблеми.Малко неясно обяснение,но не съм я видял още...Благодаря предварително
                        Опитай следното: докато моторът работи, вдигни купето в горно положение и загаси мотора. Ако до заранта не е клекнала, не виждам причина за притеснение.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          От Варна съм,извинявам се за пропуска.Колата не е в България.Днес чакам още малко инфо и по-детайлни снимки по двигателя и ходовата част от собственика.В общи линии ако се разберем за цената-отивам да я взема.Казват ми,че спокойно мога да си я докарам на ход до тук.Като цяло не ме притеснява евентуален ремонт нито по окачване,нито по двигател /само да не е по пътя де/.Има достатъчно части и сервизи вече.От 4 години карам Ауди А6/100 2.6 автомат,куатро.Колко пари съм дал по ремонти-само аз си знам...Джипката ми харесва и ще я поддържам добре.В общи линии рабрах какво да гледам при покупката.Както знаем обаче,никой не е застрахован...Благодаря за бързите отзиви,като имам напредък ще пиша пак

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Колега от снимките което се вижда салона е като на нова кола. Мисля че няма да похарчиш толкова пари колкото по аудито със сигурност. Първо нямаш смени на агренажен ремък и скъпо окачване като на Аудито, а и не се троши толкова лесно. Определено проблема е като на всеки рейндж възд. окачване но само може да се гадае кое точно, както ти каза колегата. Вариант да се ремонтира вече не е толкова скъпо както преди или да се премини на пружини. Не е безпроблемна кола но не е и с по-скъпи части от това което поддържаш в момента. Не знам колко изгодно ти е попаднал но определено по снимките изглежда много добре. Ако го искаш и те кефи го взимай ще ти хареса определено, но няма да го сравняваш с аудито че е доста по тромав и муден, но излезеш ли извън пътя с него няма кой да ти се опре. Автоматика само с каране можеш да го разбереш в какво състояние е, двигателя стандартното - мерене на компресия, топъл студен старт както ти пишат колегите и голяма доза късмет. Обикновенно след 200х км почват проблемите, но кога? зависи от това какво са ремонтирали преди теб, но определено изглежда запазен някой го е държал доста в гаража и е гледана кола.
                            Поздрави.
                            Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Здравейте И така,след голямо пътешествие се сдобих с горе посоченият автомобил.Оказа се,че колата наистина е много запазена.Прибрах се от 1500 км с нея без никакви проблеми.През целия път следих колата за евентуални повреди-такива за щастие нямаше.Вози много меко,сменя скоростите много плавно,набира си перфектно,не загрява и грам не пуши.При скорост 110 км/ч,разхода е 9.6 За градско не мога да говоря още,понеже съм минал само около 200 км.Проблема с окачването сега го дебна- иначе всичко работи идеално.Вдига се и се сваля много бързо.Сутрин пали от половин оборот,но като е топла иска доста въртене...Днес ми казаха,че бил някакъв клапан в помпата,който със смяната излизал около 500 лв,така че засега ще си въртим повечко и така Много съм доволен от колата за сега-очаквах да е доста по-бавна.Радвам се,че не послушах многото хора,които ми казваха да не си купувам тази кола Сега всички я гледат с недоумение,колко е запазена.

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Това за клапъна са глупости, но сега първо честито и да те слуша и вози там където поискаш, и много безаварийни километри.
                                http://www.tawpark4x4.com/instructions/bmw_hotfix.htm
                                Последно редактирано от dignatov; 13-12-11, 20:44.
                                Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X