Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    За разхода решил съм ,че около 20-така е допустимо във Варна активен съм повече вечер по улиците ,но 25-30 вече наистина ме замисля струва ли си...
    Вече за поддръжката ясно ми е,че всичко зависи от собственика мисълта ми е от прочетеното във форума останах с впечатлението ,че повечето 4.6-ци преди 98година са проблемни...
    п.с. Няма ли някой с бензиновият да сподели ?

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Нямам конкретния автомобил но сега поради причината, че насадих по-малкия брат на двигателя-3.5 V8 съм изчел доста. Проблема за който се говори много из нета е
      че 4.6 имат проблем с гарнитурата на главите. Първоначално са от метал, а после ги правят композитни.
      Също тъй като от базовия модел 3.5 се "разширява" до 4.6 стените много изтъняват дизайнерите преработват ризите на цилиндрите.
      Електрониките не са еднакви едните модели са с GEMS електроника, a другите с THOR като последните са с BOSCH компоненти и управление.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-02-11, 08:05.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Симо,
        в случея говорим за двигатели само с ECU-то на BOSCH,
        а когато става въпрос за проблем с електрониката на П38,
        тогава става дума за BeCM-а, демек за главния компютър,
        който управлява всичко в тази машина и се намира под седалката
        на пътника(или водача, ако е с десен волан), а той като цяло е
        Motorola(до колкото съм запознат) и е общо взето е еднакъв за тези модели.
        Поздрави
        "Bis dat qui cito dat"

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Здравейте, който има желание да покара бензинов Рейндж да си взема една туба бензин и да идва , дизела е разглобен и не мога да услужа с него но мога да дам мнение и да съдействам с диагностика на място преди покупка на Ленд Ровър, разбира се с предварителна уговорка. За разход не коментирам защото варира много особенно бензина на градско, за дизела разликата е минимална, но като се има предвид че средната скорост в София трудно може да надхвърли 20 та дори и 15 км/час то по правилно би било да говорим за разход на мото часове. Хайде нека Ленда бъде с вас!
          Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Гледам ,че местоживеене ти е и Дряново ходиш ли натам?
            На мен родният ми град е Габрово и често съм в него така,че тубата е най-лесното...и все пак наистина като разход в град различен от София има ли вероятност този джип да даде разход примерно 18-20 ?

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Че той дизела харчи горе-долу толкова в града.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Днес гледах един 4.6 и останах очарован от модела като цяло ,собственика му говореше бегло Български ,Французин е и на две три разбрах някой неща за рейнджа.
                От него също разбрах ,че разхода е 20~...говорих и с още няколко приятели,които имат v8-ци на други коли и всеки казва 20 + - ,
                @братчеда ,не знам защо толкова си зад това ,че гори 30 във всичките подобни теми,може би в големите задръствания в София-Да ,но по принцип...?

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  1.Защото данните от завода са такива.Източник автобилд-градско 26,9.Там надали има по-различни задръствания от нашите.
                  2.Личен опит от един такъв-дори го бях снимал за спомен-30 литра на сто,но е много размазано и затова не я качвам.
                  3.В момента съм с по-лек и по-аеродинамичен джип,без автоматик и със значително по ново поколение мотор и въпреки това разхода е 24-25 на сто.
                  4.http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/5340.html
                  Тук дават по каталог 24.Но знаеш че това от книжките е невъзможно особено на по-старите модели.
                  А във Варна не е като да няма коли,особено лятото.Така че ,бъди готов за по-висок разход пък ако е по-малък-супер.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Здравейте. Решил съм да се хвърля срещу един РЕЙНДЖ '96 tds/p38A/ но според прочетеното тук, имам нужда от съдействие при евентуален оглед, и покупка. Намира се в Дупница, и търся съдействие..... Колата е от мобилето, така че мога да пратя линк. Имам ходене до там другата седмица - 26.02, така че ако не е проблем, бих искал някакво съдействие.... тел.: 0887 94 23 47 - Дидо
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-02-11, 10:58.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Първоначално публикуван от delagro Преглед на мнение
                      Здравейте. Решил съм да се хвърля срещу един РЕЙНДЖ '96 tds/p38A/ но според прочетеното тук, имам нужда от съдействие при евентуален оглед, и покупка. Намира се в Дупница, и търся съдействие..... Колата е от мобилето, така че мога да пратя линк. Имам ходене до там другата седмица - 26.02, така че ако не е проблем, бих искал някакво съдействие.... тел.: 0887 94 23 47 - Дидо
                      Колега, потърси Митко dignatov, той е човека за теб.
                      Виж по-нагоре в темата, пост 171, телефона му е в подписа.
                      Поздрави и успех, дано си харесаш такъв Скитник
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        Благодаря.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-02-11, 07:56.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Първоначално публикуван от Тони1 Преглед на мнение
                          Днес гледах един 4.6 и останах очарован от модела като цяло ,собственика му говореше бегло Български ,Французин е и на две три разбрах някой неща за рейнджа.
                          От него също разбрах ,че разхода е 20~...говорих и с още няколко приятели,които имат v8-ци на други коли и всеки казва 20 + - ,
                          @братчеда ,не знам защо толкова си зад това ,че гори 30 във всичките подобни теми,може би в големите задръствания в София-Да ,но по принцип...?
                          Не те разбирам човече - РР V8 си е класика, във всичките постове се притесняваш за разхода(около 28-30 във Варна) ако това перо накланя везните то ще имаш "ядове" с този автомобил П.С невероятна машина!
                          Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                          Желязото се кове докато ...се закове...

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Здрасти на всички. Искам да кажа ,че съм голям фен на тази машина. От доста време съм решил ,че това е следващата ми кола. Моментът дойде. Прочетох всичко което видях във форума и привлече вниманието ми. Останаха ми 2 мисля доста прости въпроса ,които не успях да си уточня.
                            1. В една от темите прочетох ,че е желателно колата е след 1998г. Има ли основание това твърдение. Ако да ,каква е разликата?
                            2. Каква е нормалната скорост за вдигане на въздушната възглавница от най-ниско до най-високо положение? Някъде четох 2-2,5 мин. ,но това което аз гледах в интернет като клипове ,не са нужни повече от 20-30 сек.

                            И една голяма молба ,бих искал да погледна един RR P38a на живо преди да отида в при продавач. Ако има някой от Варна да се срещнем ,да получа малко опит на 4 очи с собственик ,а не директно с продавач.

                            Благодаря !!

                            Съобщение от модератор:
                            Моля, напишете си в профила от къде сте.
                            Прочетохте ли това
                            ...ЦЪК
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-05-11, 14:08.

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Здравей, мога да ви отговоря на точка 2. Предполагам сте прочел всичко за въздушното окачване, как работи то и къде са му болежките. Ако всичко му е наред, т.е. няма течове по системата и компресора работи добре ,то вдигането трае не повече от 15-20сек.
                              Land Rover Range Rover 2,5 DT
                              Land Rover Discovery 200 TDI
                              BMW F650ST - RIP
                              "Совите не са това което са"

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                За бога Българи не купувайте това.
                                Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X