Страница 12 от 16 ПървиПърви ... 28910111213141516 ПоследенПоследен
Резултати 221 до 240 от 305

Тема: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Място
    София
    Публикации
    139
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

За кви пари, ако не е тайна?!?

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

5000лв.

Място
    София
    Публикации
    1,770
    Точки (при гласуване)
    8

Добре дошъл в отбора
    За климатроника - най-евентуално трябва да се пълни климатика - незнам къде в Бургас може да стане, но не мисля, че е проблем да стане при всеки климатикаджия (авто).

п.п. отвори си една нова тема, пусни снимки и ние да му се порадваме и пиши там всичко, което срещаш като проблеми и решения
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

Непременно , живот и здраве утре ще съм в клуба. Ха дано да е за добро, че всички те ми приятели долу горе разбиращи от коли ме овикаха , че правя голяма грешка с рейнджа , добре , че брат ми и негов приятел който има такава машина ме подкрепиха , ха дано да е на късмет.

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

E взех го днес просто не можах да се удържа. Въздушното и двигателя работят добре , но явно ще трябва да се сменя верига защото пали на 3-4 завъртане. Проблеми са климатроника , който не духа студено и подгрева на стъклото не сработва на първо четене . Гумите са кофти и ще трябва да взема нови. Ключа е един и е кофти защото не може да отключва с дистанционното и ползвам ключалката , иначе алармата се включва като я заключа. Надявам се да нямам ядове с алармата, може би това не е оригиналното дистанционно. Темпомата работи отлично сменя скоростите плавно , тръгнахме с него от Бургас за Троян и до търново през похода на републиката ми даде разход 6.8 като съм го карал 80-90-100. Автоматичното надуване на възглавниците работи и си превключва сам от магистрален стандартен и т.н. режим. Давам го на брат ми да го закара в София да го по стегнат и обслужат , а и задните дискове са за смяна. Грешки по компа няма на дисплея , само като слизахме надолу при по силно натискане от време на време ми светваха за секунда лампите на ръчната и на абс-а.
    Като го постегнат , ще пусна и снимки , а между другото ако имате някой много добър специалист по този модел да ми препоръчате , най -вече за електрониката , че брат ми се занимава с реставраций на автомобили но такъв тестер няма. А и друго явно са сменяли езика от италиански на английски в мотопфое и сега не са сетнати , надявам се да не са направили някакви поразии по компа. Ами това е засега. 4900 лв.
    Последно редактиран от liomojo ; 20-04-12 в 18:51

Място
    Пловдив
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    4

Колега как го направи този разход 6.8/100 при това на автоматик!?
    Честито, за Рейнджа. Ще ти хареса и за друга джипка няма да се сетиш.
    Стандартните болешки си описал, 1 ключ, не работи дистанционното и други такива. Карай спокойно и не се занимавай с глупости, нов ключ в Мото Пфое около 300лв беше когато проверявах.
    Успех. Цената е добра за която си го спазарил. Виж дали няма да ти бута акумолатора ако си със стандартната аларма. Гуми около 300лв 2ра употреба, нови към 1000лв.
    Поздрави.
    Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

И аз не можах да повярвам и си мисля да не би компа да се бърка нещо , но пък за 220 км път стрелката за горивото мръдна само с 1 чертичка. Другото което забелязах е, че температурата на двигателя в повечето случай стой м/у средата и първата бяла чертичка , като качвах ме байрите тогава стигна средата а като слизахме падна до началото на белия сектор почти до синия.

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    5,326
    Точки (при гласуване)
    21

Вероятно термостата го няма. Или е блокирал отворен. Не е нормално да варира толкова.
    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Hard trophy сапан team.

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

А как мога да разбера дали е чипосън , че нещо много върви сравнен с на мой познат същия? Без да го закачам към диагностика.

Място
    Русе
    Публикации
    496
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на liomojo Преглед на публикациите
    А как мога да разбера дали е чипосън , че нещо много върви сравнен с на мой познат същия? Без да го закачам към диагностика.
    Мисля,че никак.При положение,че си от Русе,върви при Иван(срещу Дунавия)той ще ти каже!

Място
    София
    Публикации
    788
    Точки (при гласуване)
    6

E взех го днес просто не можах да се удържа. Въздушното и двигателя работят добре , но явно ще трябва да се сменя верига защото пали на 3-4 завъртане. Проблеми са климатроника , който не духа студено и подгрева на стъклото не сработва на първо четене . Гумите са кофти и ще трябва да взема нови. Ключа е един и е кофти защото не може да отключва с дистанционното и ползвам ключалката , иначе алармата се включва като я заключа. Надявам се да нямам ядове с алармата, може би това не е оригиналното дистанционно. Темпомата работи отлично сменя скоростите плавно , тръгнахме с него от Бургас за Троян и до търново през похода на републиката ми даде разход 6.8 като съм го карал 80-90-100. Автоматичното надуване на възглавниците работи и си превключва сам от магистрален стандартен и т.н. режим. Давам го на брат ми да го закара в София да го по стегнат и обслужат , а и задните дискове са за смяна. Грешки по компа няма на дисплея , само като слизахме надолу при по силно натискане от време на време ми светваха за секунда лампите на ръчната и на абс-а.
    Като го постегнат , ще пусна и снимки , а между другото ако имате някой много добър специалист по този модел да ми препоръчате , най -вече за електрониката , че брат ми се занимава с реставраций на автомобили но такъв тестер няма. А и друго явно са сменяли езика от италиански на английски в мотопфое и сега не са сетнати , надявам се да не са направили някакви поразии по компа. Ами това е засега. 4900 лв.
    Честито,колега и много безаварийни!
    За София мога да ти препоръчам Митко Игнатов.Софтуеърът му е на дилърско ниво и електрониката няма тайни за него.Лично аз (а и много колеги)съм много доволен!
    Поздрави!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

Място
    софия
    Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Bat_Pepo Преглед на публикациите
    За София мога да ти препоръчам Митко Игнатов.Софтуеърът му е на дилърско ниво и електрониката няма тайни за него.Лично аз (а и много колеги)съм много доволен!
    Поздрави!
    За София бих ти препоръчал Иво от волуяк, дилърския софтуер на Митко Игнатов показа че моя рейндж е за вериги,па то взе че се оказа центровка на помпата и счупено ухо на стартераега джипа пали от четвърт,върви като самолет и харчи 11.5-12 л/100 км градско.
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 25-04-12 в 07:04 Причина: Гл.букви

Място
    София
    Публикации
    1,292
    Точки (при гласуване)
    12

Е тъй де,центровка на помпата щото е за смяна на верига.Сервизна операция като центровка на помпата няма има почукване и налучкване.Не че не върши работа,но е до един момент.И после все пак верига.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

Място
    софия
    Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Напротив,оказа се че веригите са сменени,просто не е върната помпата и не е махнат емулатора дето лъже датчика.
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 25-04-12 в 07:05

Място
    София
    Публикации
    788
    Точки (при гласуване)
    6

[QUOTE=hunter_75;1833898]
    Цитат Мнение на Bat_Pepo Преглед на публикациите
    Поздрави![/QUOTE
    за софия бих ти препоръчал иво от волуяк,дилърския софтуер на митко игнатов показа че моя рейндж е за вериги,па то взе че се оказа центровка на помпата и счупено ухо на стартера.сега джипа пали от четвърт,върви като самолет и харчи 11.5-12 л/100 км градско
    Значи и при двамата да иде колегата А по разхода,дето ти дава колата,разбирам,че е дизел..? Самолет,викаш..?Хм...вече направо си ме е яд,че си купих бензинов-муден ми се вижда...
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

A по-добре ли ще е да смени веригата , като пали така от 3-4-то завъртане или няма смисъл от процедурата и да и сложа "лъжещото" двигателя устроиство?

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

Започна филма , сменям верига , че да ми е мирна главата , дисковете и тях и единия лагер на главината , ще сменя и компресора на въздушното и акумулатора за сигурност. Ето и малко снимки.

IMG_3899.jpgIMG_3900.jpgIMG_3901.jpgIMG_3902.jpgIMG_3903.jpgIMG_3904.jpgIMG_3905.jpg

valdivladi е офлайн
    Владимир Владимиров
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    480
    Точки (при гласуване)
    7

.... сменям верига ...
    Колега, били споделил от къде и на каква цена взе веригата и ролките.
    Благодаря предварително и поздрави
    Range Rover P38 2.5 DHSE `96г.

"Bis dat qui cito dat"

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

До няколко дни ще ти кажа с точност , сега съм пратил 2000 на брата, дано му стигнат , че филма ще излезе от супер-продукцийте.
    Иначе принципно ги поръчва от Англия.

Място
    Русе
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

Ето и едно клипче http://youtu.be/4D3xEABEQwM лекинко.

Страница 12 от 16 ПървиПърви ... 28910111213141516 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 169
    Последно мнение: 07-06-14, 11:45
  2. Отговори: 450
    Последно мнение: 23-05-14, 15:04
  3. Отговори: 283
    Последно мнение: 08-01-14, 16:40
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 26-01-08, 23:45
  5. Отговори: 2
    Последно мнение: 18-01-08, 22:34