Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Първоначално публикуван от Vesko7 Преглед на мнение
    ...
    Kъде е най добре да се прегледа и замери RR...
    0888/319614 - това е моя тел. Мога да помогна с диагностиката на двигателя и каквото друго има. Без електрообзавеждането.

    Коментар


    • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Здравейте . намислил съм да си купувам точно този range с 2.5 двигателя и гледам разни обяви. Изчетох темата и вече знам какви са най честите повреди и въпреки това колата много ми хареса. Изискванията ми са няколко
      1.Да има климатик (задължително)
      2.Да не е с десен волан.
      3.За скоросната кутия не е толкова от значение за мен но предпочитам ръчна.

      Като година да не е по стар от 94-95 . И общо взето е това. Другото което е дали ще мога да се вместя в 8000 лв с поддръжката после. С една дума толкова съм отделил ще мога ли да намеря нещо добро за тези пари. Ето гледам няколко обяви в мобиле то може да дадете мнение за тях . Още никоя не съм гледал но има време.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-08-10, 20:27. Причина: Линк към mobile.bg

      Коментар


      • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        На мен и трите не ми вдъхват доверие, но докато не се види на живо трудно може да се каже, аз мога да ти съдействам с окачването и съвети от личен опит за другото ти сам си преценяваш, но все пак ако търсиш помош звънни един телефон, поне съветите и опита ми по точно този модел са все още безплатни 088 / 867 44 22 Митко. И да знаеш за жена и рендж си требе много късмет
        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Митко е абсолютно прав,
          и трите са съмнителни(еле този хасковския)...
          Като цяло, вярно, че цените на модела са паднали,
          но по мое мнение - пазарна цена под 8000лв. е съмнителна в съоношение към качеството.
          Аз също мога да помогна със съвети 0898 456 340 Валди.
          Дааа и това за късмета също е вярно
          Успех и поздрави
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Аз не съм казал че ще са точно тези просто събирам съвети и помощ. Още не съм изтеглил пари тъй като част от тях ще са на кредит и не е ясна крайната сума . Просто мисля да е ориентировъчно толкова. Какви варианти може да ми предложите и като цена да поразгледам и ще преценя.

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
              Аз не съм казал че ще са точно тези просто събирам съвети и помощ. Още не съм изтеглил пари тъй като част от тях ще са на кредит и не е ясна крайната сума . Просто мисля да е ориентировъчно толкова. Какви варианти може да ми предложите и като цена да поразгледам и ще преценя.
              Недей! Ще теглиш кредит, ще намериш (не ти го пожелавам) някоя неподдържана и ще станеш като мен

              По-добре си вземи Диско, за тез пари по-старото, но има всичко, което си писал че искаш и не толкова много за чупене.

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                Недей! Ще теглиш кредит, ще намериш (не ти го пожелавам) някоя неподдържана и ще станеш като мен

                По-добре си вземи Диско, за тез пари по-старото, но има всичко, което си писал че искаш и не толкова много за чупене.
                Проблема е че не ми харесва нито на външен вид нито на вътрешен сравнен с RANGE a . А и това с кредита не ме бърка . Аз не съм от хората които събират с години за да си купят нещо което искат. По ми е лесно да си изплащам кредит малко по малко на месец отколкото пари на куп. А и тук съм за да събера съвети от хора които могат да ми помогнат и да знам какво да гледам при покупка и дали да купя съответната кола. И не винаги цената е показател че нещо е читаво съм го разбрал вече затова се гледа и се преценя. Но тъй като това ще ми е първата кола 4х4 не съм наясно с повечето неща. Няма човек който да разбира от всичко това е ясно.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Ако нямаш доходи над средните, то по добре не си купувай Range Rover - ще измъчиш себе си и машината!

                  Коментар


                  • Питане от кандидат собственик на RR P38A

                    Здравейте съфорумци,
                    от отдавна се заглеждам по RR P38.
                    Днес огледах един не лош (за лаик като мен) екземпляр и имам няколко питанки.
                    След като запалих джипката окачването напомпа доста бавно, поне 2 мин. до крайно горно положение, но лампичката на таблото (кола със стрелка нагоре) не угасна. В
                    ъзможно ли е толкова бавно да вдига и да не гасне лампата? Човекът от автокъщата каза че не е палена доста време, което естествено ме съмнява. Утре ще мина да видя дали е паднала до долу.
                    Колко време издържа без да легне по корем ако възглавниците са в нормално състояние и може ли проблемът да не е в компресора или възглавниците?
                    А, след като я изгасих, се чу едно тракане за 2-3 сек. предполагам от компресора на окачването, който не бе се изключил. Така ли прави?
                    И ако може един бърз съвет за покупка, кое да се гледа, най-важното... което струва най-скъпо за оправяне... Моделът е бензин 4,6. Двигателя знам че пука глави... Как да се забележи един такъв проблем.

                    Предварително се извинявам ако вече са засягани въпросите, но неможах да намеря конкретен отговор. Ако има, пратете линк. Предварително благодаря.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-02-11, 06:39.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Моето мнение, като уточнявам че карам само от 6 месеца:
                      1. Компресора нормално пълни системата за 6 минути. Така, че за 2 догоре е добре.
                      2. Когато е на горно положение лампата си свети постоянно.
                      Изчети всичко из форума за колата. Има доста моменти. Аз минах от Ауди А6 - 2007 година на камиона и въпреки че имам големи ядове с него заради въздушното окачване съм адски доволен.
                      Къде е това камионче, което искаш да купуваш?
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • Range p38 v8 обобщение

                        Момчета здравейте,имам няколко въпроса тъй като изчетох всичките теми за този модел във форума ама все попадам на противоречиви мнения и всеки си защитава неговото.

                        Така стигнах до извода ,че най добрият мотор е може би 4.0 след 98 година ,но едно че са кът в България ,друго че имам няколко варианта за бартер на едната ми кола за 4.6 около 96 година...
                        Четох ,че 4.6-ците като цяло имат проблеми с блоковете и електрониката преди 98 година ,грешка ли ще е ако се хвърля на такъв екземпляр,как мога да разбера дали джипа има евентуален проблем ?
                        И не на последно място едни казват разход градско 18-22 други 25-30,какво е в действителност

                        Дизела все още не съм го изключил като вариант интересно ми е там какъв е разхода...
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-02-11, 12:27.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Ако в крайна сметка си решил да взимаш такъв Скитник:
                          1. Вземи с теб човек, който разбира от тези машини, при огледа.
                          2. Прочети пак всички теми за П38.
                          3. Щом имаш притеснения за разхода на гориво -> по-добре се огледай за друга кола.
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Прочетох ги ,но все пак исках да питам дали задължително взимам "дефект" от преди 98 год. ...хората,които разбират от този модел не са кой знае колко...
                            За разхода едно е 18 градско и съвсем друго 30 нали?

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Колега, както и да го погледнеш тези коли са над 10г.
                              Естествено, че ще има проблеми и '00 да вземеш, но това не е задължително,
                              защото всяко правило си има изключения.
                              Моята е '96, изглежда и се движи много по-добре от доста модели '00 и '01,
                              които съм виждал и карал.
                              Хора, които разбират от модела има достатъчно, не разбирам какво те притеснява?
                              Електрониката е една и съща, разликата е в окомплектовката(екстрите) и двигателите.
                              За разхода много зависи от това колко ти е тежък кракът, пък и от
                              V8 4,6 м3 225 к.с. на 3 тона какъв разход очакваш?
                              Понеже питаш и за дизела, аз карам такъв, автомат -> 18-19,5л. градско, с настъпване и до 24л.,
                              защото му е "бутната" помпата, но пък върви много....
                              Не може да очакваш от една кола да върви и само да "мирише" горивото...
                              За това пак казвам, ако очакваш да вземеш такава кола
                              и направо да се качиш и да я караш без да смениш по нея консумативи и т.н.,
                              а и ако горивото е нещо, което ще притесни семейния бюджет - търси си друга кола.
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Първоначално публикуван от Тони1 Преглед на мнение
                                Прочетох ги ,но все пак исках да питам дали задължително взимам "дефект" от преди 98 год. ...хората,които разбират от този модел не са кой знае колко...
                                За разхода едно е 18 градско и съвсем друго 30 нали?
                                Колега, по-новия автомобил БИ трябвало да е по-читав, освен ако не е каран от някой вандал. По принцип колегата ValdiVladi е прав, но ако те притеснява разхода на 4,6 литровия бензинов мотор, който на градско в Сф не може никой да ти каже дали е нормално 18 или 30 ( 18 в неделя, 30 в понеделник сутрин посока центъра към младост). Разхода би трябвало да се определи(според мен) на магистрала Тракия (участъка Пазарджик-Пловдив, защото е равно), със скорост 120км/ч, без насрещен или попътен вятър. Тогава имаш най-точна представа колко гори колата. НО ТОЗИ мотор 4,6 бензин си гори може би два пъти повече от дизеловия 2,5. Моето мнение не е най-меродавното в случая, но аз си карам със 160 по магистралата с моят 2,5 , катеря си Шипка и си изпреварвам повечето коли и изобщо съм доволен много от моята машина и в никакъв случай няма да си я сменя за бензин 4,6.
                                Поздрави!
                                Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
                                Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X