Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover New

    Става въпрос за моделите до 2002 година. Интересувам се дали имат някакви блокажи, и евентуално ако нямат могат ли да им се сложат.
    Мисля, че няма да е лошо да се направи една тема в която да пише кой какво има ...

    Коментар


    • До: Range Rover New

      Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
      Става въпрос за моделите до 2002 година. Интересум се дали имат някакви блокажи и евентуално ако нямат могат ли да им се сложат.
      Мисля, че няма да е лошо да се направи една тема в която да пише кой какво има ...
      Първоначално публикуван от t20008 Преглед на мнение
      Здравей колега искам да те попитам нещо .
      Намерих си ръководство за устройство и ремонт по интернет за RANGE ROVER NEW .
      Имам РР 1995 2.5 ДТ . Търся му схема на ел.инсталацията .
      Кажи ми моля те как се води моят РР ? NEW ли е , двойка ли е , П38А ли е , какво е ?
      Благодаря ти . Чао !
      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
      И ню,и двойка,и п38.
      ... от тук нататък в тази тема има писано:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...e+Rover&page=2


      Ако не си решил да е с бензиновите 4.0 и 4.6.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-09-09, 15:26.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Здравейте колеги,

        от много време ми е мерак да се сдобия с Машина 4х4, но все така се случваше, че не стигах до нея. Сега съм на крачка да сбъдна мечтата си .
        Трябва ми джип като втора семейна кола (2-ма възрасни + дете + мнооого багаж ), за ходене на излети през почивните дни и отпуските, за ходене по язовири на сърф и палатки, за ходене по планините до по недостъпни за обикновеннйите коли места, зимата на ски, ... т.е нещо сериозно, но не маняшко.
        В момента карам VW Passat 2.0i 16V Комби - 97 година, който ни е водил на много места, но все пак си е доста нисък и това доста ни ограничава.

        Бих Ви помолил за мнение за тази обява:



        Предварително балагодаря на всички отзовали се!

        P.S. Пропуснах да добавя, че очаквания годишен километраж едва ли ще надхвърля 10 000 км.
        А и още нещо, нямам желание да ставам авто монтьор и да робувам на колата или пък да се разорявам от ходене по сервизи и скъпа поддръжка.


        Съобщение отмодератор:
        Моля, напишете си в профила от къде сте.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-05-12, 19:46.
        VW Passat 2.0-16V

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Ами колега ipserver,
          Ако не си ходил да я огледаш на място и кажеш някакви отзиви
          ще е много трудно някой да ти даде съвет.
          От това което виждам по снимката, това е моделът с възможно най-малко екстри, освен допълнително сложените степенки.
          Задължително оглед на окачването, защото тук е в най-долно положение,
          ама не е ясно дали спусната нарочно или сама е слезнала до там.
          И за кола на 12г. да е само на 100к. е съмнително.(поне за мен) - проверка на електрониката.
          Освен, АКО разбира се не е била на:
          "Една баба дето само в събота я е карала до магазина."
          Т'ва последното е в рамките на майтапа, но по снимката само това мога да кажа.
          А ако си ходил да я гледаш дай още малко инфо.
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • До: Re: range rover 2.5tds?

            Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
            най-голямо внимание трябва да обърнеш на правилната работа на електрониката и въздушното окачване.тъй като там са скъпите компоненти.километрите дори и да е връщан километража се записват и на друго място в компа където никой не пипа.
            мотора на бмв е приказка и засти и сервизи които да го оправят има навсякъде.слабите му страни са две:изисква идеално състояние на охладителната система-разбирай помпа(150лв),термостат (54лв),виско(150лв)
            другото е ангренажната верига.тя изкарва поне 200 000 км,но към 150 000 изисква лека корекция на помпата.далечните,но показателни симптоми за нейното износване е така наречения топъл стар.когато мотора е топъл и се загаси и запали отново при разтегната верига стартът е труден.върти много.след такава корекция аз лично не съм имал проблеми със запалването вече 40 000 км.смяната на целия ангренажен комплект е около 800 лева с труда.
            дали си струва да се занимаваш?зависи какво ти трябва и колко струва+в какво състояние е.в общи линии това е луксозен и престижен автомобил със всичките му плюсове и минуси.бих препоръчал покупка на колкото се може по-нов екземпляр,особено след 2000г,но се намират рядко.За сметка на това на много добри цени за това което получаваш.Ако имаш други въпроси съм насреща.
            Колеги аз почетох тук там но това как трябва да се корегира помпата (към + или към -) за да пали нормално топъл не разбрах

            Коментар


            • Съвети и мнения при куване на Рейндж Ровър 4,6 HSE - нужда от компетентно мнение

              След загубата на Трупчо, си харесах РР-4-6 НSЕ м.1 на 99г.
              Моля, за съдействие.

              Коментар


              • До: Компетентно мнение

                Първоначално публикуван от slavi318 Преглед на мнение
                След загубата на Трупчо, си харесах РР-4-6 НSЕ м.1 на 99г.
                Моля, за съдействие.
                Колега, ако използвате търсачката, ще откриете няколко теми по въпроса. Подробно са дискутирани всички особоности на този двигател и най-вече огромната му лакомия.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • До: Компетентно мнение

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  Колега, ако използвате търсачката, ще откриете няколко теми по въпроса. Подробно са дискутирани всички особоности на този двигател и най-вече огромната му лакомия.
                  Чета колега, а за лакомията е нормално за кончетата под капака.
                  Народа го е казал мощна кола и красива жена харчат

                  Коментар


                  • Здравейте! Изчетох темата, но не видях отзиви за бензиновия 4.6 мотор. При него също ли пробега се записва на 2 места или така е само при РР с дизел на БМВ?

                    Намерих информация за бензиновия мотор, но не намирам инфо дали километрите се записват на 2 места като при дизела. И да попитам още нещо - дизеловите всички ли са с обозначение DSE и какво означават HSE и DSE?
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-05-10, 13:07.

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Дизеловите са DT или DSE,а бензиновите HSE и Vogue(примерно).
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • Здравейте, имам Рейндж Роувър от скоро - взех го от авто-къща. Не съм много добре запознат с автомобила, дава проблеми, а вкарах НЕ малко пари в него. Не знам какво да правя. В тази връзка вашата страница ме заинтригува. Опитвам се да реша някои проблеми и ми е необходима помощ "от приятел", не от "търговеца". Харесва ми много машината и искам да я задържа, но имам чувството, че ме лъжат за състоянието й. Страницата я потърсих с тази цел - HELP.

                        Рейндж Ровър има проблем с двигателя - според едни монтьори има ниска компресия, нивомера на горивото не работи, алармата, която е свързана с централното заключване не работи и според някои няма как да се оправи. Това вярно ли е?
                        По отношение на двигателя, ако е с ниска компресия, какво значи това, трябва ли да се прави ремонт на целия двигател или има и други варианти. Като цяло, идеята е следната - взех го на изплащане и още не съм го доизплатил. Хвърлих 4 000 лв. за ремонт - въздушни възглавници и компресор ги смених в Дару.
                        Също така смених и водната помпа и термостата. Дал съм 5 000 лв. още за вноските. Крайната цена на РР е 15 000 лв. и сега не знам какво да правя, заслужава ли си да вкарам още малко пари и да си я прибера или да се договарям за друга кола.
                        Благодаря предварително на всички
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-05-10, 13:40.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Здравей Веско, първо да ти кажа, че е можело да минеш по ефтино с ремонта по окачването но здраве да е, възможно е обаче да имаш още проблеми с него поради факта, че има какво още да се направи за да стане както трябва, примерно смяна на всичките о-пръстени по клапанния блок, правили сме го вече на над 10 машини и ефекта винаги е бил положителен а и инвестицията е малка в сравнение с това дето си дал до момента. Дай повече инфо какви проблеми имаш с двигателя, трудно палене, малко мощност? За нивото в резервоара, може да е пипано по таблото, а може и помпата в резервоара да е сваляна (ремонтирана) и там да има слаба или никаква връзка с датчика за ниво. Алармата може да се поправи (всичко се оправя) но на каква цена? Има ли монтирана допълнителна аларма? Ако да то моето мнение е да се отстрани и възстанови оригиналната. И за последно винаги е на късмет купуването на автомобил (и с жените е така) но ако не ти е легнал на сърце си търси друга машина, но ако ти харесва, пиши и ще помагаме, ако изкаш звънни да те ориентирам кое как (питай патило а не старило) ето и телефон 0888674422. Поздрави и много безаварийни километри без значение с какво.
                          Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Първоначално публикуван от Vesko7 Преглед на мнение
                            ...
                            Хвърлих 4 000 лв. за ремонт - въздушни възглавници и компресор ги смених в Дару...
                            Има вариант за замяна на въздушното окачване с пружинно. С няколко кратно по ниска цена. Разбира се и с по некомфортна возия.
                            Относно компресията: Трябва да се знае колко е на всички цилиндри. Има максимални и минамални стойности, както и допустими различия между цилиндрите. Има и начини за изолиране на цилиндрите от клапаните, и да се определи ориентировъчно от къде е загубата на компресия.
                            В крайна сметка като се свали главата става ясно какво ще се прави, клапани ли, глава ли, сегменти ли, или направо основен ремонт.
                            Премери и налягането на маслото.

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Здравейте, благодаря на всички за отгвора. RR палеше трудно при студено време, а накрая престана да пали. Oказа се 3 изгорели свещи, но и след като ги смених не е добре. Mисля, че губи мощност, нивото на маслото е ниско - май го харчи. Aлармата се оказва проблем. Според майстора всички машинки на вратите са изгорели . Възможно ли е. Kъде е най добре да се прегледа и замери RR. Поздрави

                              Пишете правилно на кирилица!
                              Последно редактирано от CarTest™; 08-05-10, 16:07. Причина: Правопис

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Първоначално публикуван от Vesko7 Преглед на мнение
                                Според майстора всички машинки на вратите са изгорели . Възможно ли е. Kъде е най добре да се прегледа и замери RR. Поздрави

                                Пишете правилно на кирилица!
                                А майстора как разбра че са изгорели ? МаЙ ще е хвЪрлял на боб. Веднъж ми се е налагало да пипам там, и прИчината беше че при затворена врата ми изписваше, че е отворена, та си зарових ръцете из вратата, и я изкарах.
                                ПЪрвото ми впЕчАтление беше снопа кабели които отиваше към нея. Та се чудя дали наистина са изгорели и 4-те . Закараи си го на диагностика, да ти кажАт каква му е болката.
                                Успех.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-05-10, 10:54.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X