Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes G - една легенда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    хубаво е че армията ни се оборудва с хубава техника, както и да е станало евала на тези, които са го организирали и изпълнили. дано да успеят да докарат работата до край.
    drive alive

    Коментар


    • #17
      Някой има ли представа колко е разширен моста и всъщност дали е така? Винаги моделите предназначени за армията имат разлики и специфики и ще бъда много благодарен ако някой който е наясно пише по въпроса...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        спецификациите на военните модели обикновено се секретни и се дават само в тръжните пакети, които също са секретни. а ако при германците е същото като при французите колата има десетки модификации.
        drive alive

        Коментар


        • #19
          Преди работех в тази кантора, така че ще звънна на старите колеги да ги видя какво ще ми кажат, стига да знаят и те какво са купили
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Венцислав Петров
            Някой има ли представа колко е разширен моста и всъщност дали е така? Винаги моделите предназначени за армията имат разлики и специфики и ще бъда много благодарен ако някой който е наясно пише по въпроса...
            Човека от когото черпя информация седи на едно "средно високо" равнище в йерархията и такива тенически детайли не са му в компетенциите. Все пак обещава да се поинтересува.
            Колкото до модификациите, за БА те са три: Едната са "бронираните" джипки от снимките по горе; Втората са "генералски" джипки, които са много близки до стандартното сериино производство; Третата са "масови", приличат но модификацията "Волф" от германската армия/поне по мекия таван/. С портални мостове са само "бронираните"
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              Гледам сте разчопкали темата за Г класите в армията мислех да пусна отделна тема но вече е излишно.
              Според вас правилен ли е избора на армията за обурудването с Мерцедес другите предложения поне за тези които пишеше в весниците са били Хамър някъкъв чешки вариант и френски джипки и камиони
              Според мен избора е бил много добър
              да не повярва човек

              Коментар


              • #22
                Нещата не трябва да се гледат само от тактико-техническа гледна точка, а и от икономическа. И това че малка и бедна държавица като България си купува възможно на-скъпите автомобили е меко казано абсурдно. Да, хубави са, да, стават, ама ние имаме нужда от много, а не от 20 на цената на 120...
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  "Който не храни собствена армия, ще храни чужда" Това го беше казал един от големите световни пълководци, съжалявам, но точно кой, сега не се сещам
                  Българската армия има традиции да разполага с много добро въоръжение и това е било във всеки етап от съществуването й. Още повече, че цените в случая нямат много общо с цените "за населението" В края на краищата ние - България - не сме производители, и след като ще "наливаме" пари в чужда икономика, нека да е срещу най-доброто, особено за армията. Всъщност транспортната техника е едно от най-малките пера в издръжката на войската. Може би затова от там се почва. Лично аз много ще се радвам, ако нашата Армия бъде снабдена с танкове и самолети, например, които са на нивото на съответната техника, на каквото е и новата и транспортна техника

                  П. П. Като данъкоплатец и то не най-дребния , нямам нищо против парите ми да се харчат точно по този начин! Дори си мисля, че ще почна да крия по-малко данъци Говоря само от мое име
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    Изборът на въоръжение и техника в една армия е не толкова технически и финансов колкото политически въпрос. В случая изборът е на практика и единствения възможен. Някой може ли да ми даде алтернатива на Мерцедес?



                    Едната са "бронираните" джипки от снимките по горе; Втората са "генералски" джипки, които са много близки до стандартното сериино производство; Третата са "масови", приличат но модификацията "Волф" от германската армия/поне по мекия таван/. С портални мостове са само "бронираните"
                    Това за порталните мостове ми е крайно любопитно. Не съм чувал Мерцедес да имат модел с такива мостове. Ако някой може да провери ще е добре. Или поне да постне тук снимка от която да може ясно да се погледне отдолу...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      Ами алтернатива например Хамър американците са излезли с оферта но явно сме отказали за което аз лично се радвам

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от bobsen
                        Ами алтернатива например Хамър американците са излезли с оферта но явно сме отказали за което аз лично се радвам
                        добре, че някой нормален е помислил над въпроса за какво са произведени напрактика Хамърите и е установил че не за терен като България.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от bobsen
                          Ами алтернатива например Хамър американците са излезли с оферта но явно сме отказали за което аз лично се радвам
                          Хамъра определено не е алтернатива на тези Мерцедеси...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            Канадската армия също кара такива G-класи.
                            Ето линкове с интересни неща по темата:
                            http://www.jalopnik.com/cars/news/ca...ver-129802.php

                            http://www.emercedesbenz.com/Dec05/1...ivesAgain.html

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X