Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Paintball или Airsoft ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Paintball или Airsoft ?

    Аз пък бих играл и двата вида игра с удоволствие, обаче няма къде, пък и цената на цялостна екипировка идва над възможностите ми. Обаче напоследък доста се замислям дали да си купя някаква реплика на боен пистолет, с която да си тренирам движения и реакции при домашни условия. Отначало нещата клоняха към еърсофт заради наличието на тая система блоу бак, но като порових повече, разбрах че тая система я има и при някои пистолети с метални топчета! Та сега ще се чудя още известно време и ще събирам информация.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      До: Paintball или Airsoft ?

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Аз пък бих играл и двата вида игра с удоволствие, обаче няма къде, .......
      ....... Та сега ще се чудя още известно време и ще събирам информация.
      Къде да се играе има стига да търси човек, ей даже тоя уикенд за пейнтболистите пак организират пейнтболна сценарийна игра - миналия път преди /2 седмици/ беше сценарий по събитията около Сталингадската битка, този път ще е от операцията в Ардените.
      А щом търсиш пистолет погледни какво предлагат Тибериус Армс http://www.tiberiusarms.com/t8.html
      May the Force be with You

      Коментар


      • #18
        До: Paintball или Airsoft ?

        Аз предпочитам ерсофта. Организират се доста игри, а има и национална и международна. Записваш се в някои клуб, купуваш екипировка и почваш. Те казват че нашо с джиповете е скъпо, ние че тяхното е скъпо. Въпрос на гледна точка. Миналата година търсиха ентусиасти с джипове за да се включат и те, но маи удариха не камък. Имат форум, където има доста информация. Много са организирани.

        Коментар


        • #19
          До: Paintball или Airsoft ?

          Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
          Аз предпочитам ерсофта..........
          ......... Имат форум, където има доста информация. Много са организирани.
          Те , еърсофт/страйкбол играчите май имат две или три алтернативни организации
          За пейнтбола също има доста национални и международни игри/турнири .. и спортни и сценарийни, сценарийните особено се засилиха напоследък и всеки месец има поне по 1-2 национални игри в които участват над 60-70 човека. Поне от октомври-ноември е така, а като гледам календара ще продължава да е така. Спийдбол/еърбола е също доста добре застъпен и сега обмисляме и ходене до Гърция на турнир

          Чисто от любопитство, защо предпочиташ еърсофта , ако не е тайна?
          May the Force be with You

          Коментар


          • #20
            До: Paintball или Airsoft ?

            Пейнт бол съм играл 10тина пъти аирсофт не, но от това което съм чувал от приятели и което съм чел, аирсофта ми бие на неизживяно детство/въпреки че аз като малък имах плстмасов пистолет с такива топчета/ Наистина това че оръжията са точни реплики е готино, но дотам. За да има тръпка трябва да боли максимално/до толкова, че да няма сериозни травми/ А и наистина в пейнбола има хора които целите омазани в боя твърдят че не са уцелвани, не знам как ще е при аирсофта.

            Коментар


            • #21
              До: Paintball или Airsoft ?

              Имам 4 пушкала за еърсофт и играя от 4-5 години.Съществената разлика е,че оръжията при софта стрелят от всякаква позиция,което прави играта много истинска.При пейнта трябва да държиш оръжието изправено,и повече ми докарва,като игра на фунийки.Още не съм чул спецчасти да тренират с такива оръжия.Иначе да се обръндзотиш толкова качествено можеш само с пейтбол...Проблема с почтенноста при еърсофта го има наистина,затова играем познати и елеминираме такива,които са безсъмртни.В крайна сметка всичко пак опира до личен избор и усещане.
              Гъз път да види!

              Коментар


              • #22
                До: Paintball или Airsoft ?

                И аз бях зарибен по страйкбола,но някакси ми изглеждаше да боравим с репликите само тренировъчно в закрити пространства,строежи и предградия,на открито не изглеждаше добре а приличаше на играта на "война"от детските години,дразнят многобрйните "изстрели",не че няма и класик с по един пълнител реален,наистина не се усеща удар от по далечно разтояние,а и ни е заложено в природата да не си признаваме когато адреналина се е покачил вече,но Пейнта макар и с нескопосани оръжия се усеща друга атносфера,може би заради реалните попадения,дразни цапортията и гащеризоните,след битка си омазан целия,има друг вид военна игра която за сега е най реална с електронни пушкала,пак са реплики,след попадение се включва аларма на поразения,неутрализират се оръжията му и получава лек ток удар мишената(няма как да не си признаеш),може и контролен да му дадеш,
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #23
                  До: Paintball или Airsoft ?

                  имаше такива в южния парк преди известно време, мисля че бяха без токовия удар, все пак само деца ги ползваха

                  Коментар


                  • #24
                    До: Paintball или Airsoft ?

                    Дали ги има още. Много искаме да ходим с приятели. Но пък те сигурно не работят зимата.
                    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                    Манол Денев

                    Коментар


                    • #25
                      До: Paintball или Airsoft ?

                      Първоначално публикуван от 4EGEVARA Преглед на мнение
                      ........ Съществената разлика е,че оръжията при софта стрелят от всякаква позиция,което прави играта много истинска.При пейнта трябва да държиш оръжието изправено,и повече ми докарва,като игра на фунийки......
                      не бях надниквал отдавна тук та чак сега виждам мненията...
                      Назад си с материала - има доста реалистични пейнтбол маркери които са с 18 зарядни пълнители има и доста други със принудително пълнене които стрелят като минимум 5-10 топчета преди да се наложи да ги изправиш а и един наклон до 45 че даже и повече градуса е допустим... това като говорим за хоризонтална цев и накланяне на маркера ляво или дясно... а наклон на цевта нагоре и надолу не е никакъв проблем можеш да стреляш до 90 градуса
                      а за оцапването то все едно като пълзиш не се цапаш. А камуфлаж си имам личен, даже няколко и си ги държа чисти персонално
                      За "електронния пейнтбол" - ами пълна боза за мен - няма откат няма парабола няма забавяне между изстрела и попадението... по-добре човек да играе с бластери от Звездните войни
                      May the Force be with You

                      Коментар


                      • #26
                        До: Paintball или Airsoft ?

                        Някой има ли някакъв линк или каквато и да е друга по-пълна информация за този "електронен пейнтбол".Искам да разгледам начина на работа на пушкалата в него,че имам една идейка тука за доста "риалити" игра.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Paintball или Airsoft ?

                          Аз лично съм за Airsoft

                          Това което ме отблъсна от painball-а беше
                          редките игри, високата цена, липсата на отбор и
                          ужасната свиннщина.

                          Предимствата на airsoft-a за мен са повече, но това е
                          строго индивидуално. Всмисъл съобразявам се с пари за
                          такъв тип забавление, налична база и честота на игрите.
                          Историите, че не боли са от хора играли отдавна.
                          Нямам случай да ударя някой и той да не реагира болката.
                          Стрелям с М933 с 135м/сек и искам да ти кажа че усещането, дори
                          и от 40м е като ужилванеот оса( за под 10м въобще не си позволявам)
                          Другото което е че след закупуване, разходи почти няма.
                          Топчетата са 30-тина лева за 3000бр. и ти остава само бензина и
                          храната(като за всяко друго хоби)
                          Прекрасни са и отборите и отношенията между тях.
                          усеща се групата. А безсмъртни наистина се появяват чат пат, но или
                          се осъзнават или заминават. Просто ако те шибна 2-3 пъти и се
                          направиш на терминатор следващият път ще е от близко и във бедрата,
                          може и по зле... Тогава всеки се замисля
                          Има игра във всеки голям град, всяка неделя.
                          И може би, най-голямото доказателство в плюс на airsoft-a е че
                          се използва за тренировка от десетки SWAT части, шерифски подразделения,
                          USMC, GSG-9 и десетки още специални, армейски и антитерористични
                          части из целият свят. Тоест щом те са преценили че airsoft-a e по-добър,
                          мисля че повече няма какво да се добави.


                          P.S. За мен, факта че до такава голяма степен се разчита на честността,
                          допринася за качеството на спорта и тези, които го практикуват.

                          За по-ясна картинка... http://www.youtube.com/watch?v=Iwl4rC1LwBg
                          [IMG]http://kachi-snimka.info/images/bfi1236759624s.GIF[/IMG]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Paintball или Airsoft ?

                            Не е толкова скъпа екипировката на мен ми излезна всичко към 450-500лв.Има десетки пушки втора ръка който са най подходящи за започване.Но до колкото знам първо трябва да се дойде на няколко игри да разбере човек,кое оръжие ще му приляга най добре.

                            П.П Колега ти си дал къртещ пример с Бергет.
                            Последно редактирано от братчеда; 23-02-10, 20:53. Причина: непозволен линк
                            LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                            Коментар


                            • #29
                              До: Paintball или Airsoft ?

                              Пейнтбол!

                              Der Mensch ist nur da ganz Mensch, wo er spielt.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X