Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техники за каране на мотокрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Техники за каране на мотокрос

    Само да вметна малко вчепетления - двутактовия с газ се изправя по-бавно от 4Т-то Трябва да се подръпне. Говоря за 125, с 250 не знам как е, но сигурно е по-лесно.
    Иначе онез дет са яката работа излитат на скока с голяма скорост, връщат газта на ръбчето за да плъзнат мотора по-лесно на попивката, по посока на наклона. С ниска скорост това е опасно, както вече си забелязал, защото мотора пада отвисоко с малка хоризонтална скорост. Като свикнеш да караш по-бързо, този тип приземяване сам ще си дойде. За момента приземявай задна-предна на дългите скоци и давай газ при приземяване за по-плавен удър.
    Последно редактирано от iva_kx; 16-10-08, 11:37.
    DCRT®

    Коментар


    • #17
      До: Техники за каране на мотокрос

      250 то веднага реагира..масите които се въртят са по големи от при 125..то и 125 то си реагира добре ами..на ива мотора ..така и няма кой да го нагласи като хората..ивче..другия път ако идваш насам..жигльори и игли в джоба и ще го направим

      Коментар


      • #18
        До: Техники за каране на мотокрос

        Той вече е нагласен и върви на пушка Настройките на клапата и нивото са били проблема.
        DCRT®

        Коментар


        • #19
          До: Техники за каране на мотокрос

          Благодаря колеги,съжалявам само, че виждам отговорите чак сега и то благодарения на Ива

          Напоследък карането на писта ми е доста по интересно, а просто нямаше с кой да прокоментирам техниките на каране!

          Значи след като въпросния чичко ми обясни как трябва да влезна в завоя като вървеше с мене метър по метър и ми обясняваше точно в кой момент как да реагирам, осъзнах колко е рязък 250 2т и колко е трудно да го държиш в браздата на завоя и колко трудно се подава плавно газ на 250 2т но след няколко неуспешни опита и едно падане почвам да държа и двете колелета в браздата

          За скоковете ще трябва да ги скачам с плавна газ поне още известно време понеже на големия тряпец падам точно около метър преди края му тоест падам си на равно и удара е доста тежък, всичко с времето си!

          Благодарства за коментара!
          [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #20
            До: Техники за каране на мотокрос

            Смени си мотора.
            Този мотор е за профита и се кара трудно. Или поне го смени с 4Т.
            С 250 2Т обучението е по-бавно и болезнено
            DCRT®

            Коментар


            • #21
              До: Техники за каране на мотокрос

              Ами то аз вече съм влюбен в тая машина и бих я сменил единствено с CRF450R, но ната този етап нямам възможност!
              Може да е по-бавничко но ще свиквам въпроса е да не хвана погрешна посока в техниките заради характера на мотора ми
              [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #22
                До: Техники за каране на мотокрос

                Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
                на големия тряпец падам точно около метър преди края му тоест падам си на равно и удара е доста тежък
                За да няма удар или да го сведеш до минимум трябва да се приземяваш с газ, за да може мотора на мига да се изтегли и удара се свежда до минимум
                Колкото повече газ, толкова по не се усеща приземяването, мотора е по стабилен, а и натоварването върху твойто тяло се снижава с много голяма степен. Просто цялата енерция на дивжението се пренася напред, а ако си без или с малко газ енерцията на летежа буквално се забива в земята и всичко това рефлектира върху теб и окачването на мотора, а от там се губи изключително много стабилността на владеене на машината.
                Особено при някои скоци, вкл. и недобре прескочен трапец това е много важно.

                Коментар


                • #23
                  До: Техники за каране на мотокрос

                  Правилно ли разбрах : Значи малко преди самото приземяване му подавам газ , трябва ли да върна газта преди мотора да падне на земята или да я държа за може да дръпне само да не стане ефекта ако му задържа газта да ме хвърли малко след приземяването
                  [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Техники за каране на мотокрос

                    Никакво връщане, газ колкото може.
                    Обаче, както сам каза, трябва да усетиш границата, за да не те метне по гръб...
                    След няколко тренировки ще започнеш да усещаш горе-долу тая граница
                    А и мотора ти е много кофти за учене... Тоя мотор иска майстор, а не ученик. Ама ти си упорит ще го преодолееш това.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Техники за каране на мотокрос

                      Утре съм на Ридо цял ден


                      Благодарства!
                      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #26
                        До: Техники за каране на мотокрос

                        ...а бе ..как ще ти е кофти мотора...глезят се не ги слушай ..

                        Значи след като въпросния чичко ми обясни как трябва да влезна в завоя като вървеше с мене метър по метър и ми обясняваше точно в кой момент как да реагирам, осъзнах колко е рязък 250 2т и колко е трудно да го държиш в браздата на завоя и колко трудно се подава плавно газ на 250 2т но след няколко неуспешни опита и едно падане почвам да държа и двете колелета в браздата
                        ..значи..при 2 т ..контрола много зависи от владеенето на съединителя
                        та..като влезеш в завоя..пробвай следното -включи една скорост по горна от колкото си влизал до сега..и контролирай тягата не толкова с газта но повече със съединителя..държиш газта по равномерно а със съединителя подаваш плавно мощтност към гумата..и без резки движения и рязко подаване на газ/лявата ти ръка тр да я научиш да работи като -тракшън контрол/..с 250 2 т колкото по мазно и спокойно и на по висока предавка го караш по бързо върви ..иначе ..вземеш ли да го форцаш и навиваш рязко ръчки ще те умори за 10 минути и после си аут

                        ..ето една снимка на въпросната техника от ..времето когато карах ср250


                        Последно редактирано от mitkov; 24-10-08, 15:52.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Техники за каране на мотокрос

                          Ами Митков той ме съсипва за 10 минути като го "бия" ама като не го карам в атака цапа свеща така или иначе гледам с предавките да го държа постоянно в оборот и от там идва трудния контрол когато трябва да му подам плавно газ в завоя, но свиквам бързо утре имам база за тестове цял ден.


                          Поздрави

                          П.П.
                          Снимката е 6
                          Последно редактирано от borisgp; 24-10-08, 16:04.
                          [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Техники за каране на мотокрос

                            ..именно това ти обяснявам..пак си го дръж в оборот..но със съединителя регулирай мощтността към задната гума не със газта..газта си я дръж равномерно и двигателя в оборот ...и 1 предавка по нагоре от колкото си мислиш че трябва да е

                            Коментар


                            • #29
                              До: Техники за каране на мотокрос

                              Когато успея да му подам газ преди падането става екстра приземяване
                              Прикачени файлове
                              [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Техники за каране на мотокрос

                                Марти от с. Костенец също е чел инструкциите и е много доволен тука малко повече газ е подал ама добре ги скача де )
                                Прикачени файлове
                                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X