Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    Да,първите полски Фиати бяха с мотор на 124-прототипа на Жигули.После сложиха двигателя с три основни лагера-палеше много лесно,но беше капризен.Като цяло полският Фиат беше добра кола за времето си,имах такъв и съм доволен.

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      Ето моят автомобил - Renault 16 TX, двигател - 1,6 бензин, 4 скорости, 78 к.с., разход 7/100. Закупен е чисто нов от изложението в Пловдив през 1972 г. за 2800 долара, от дядо ми, който не е бил комунист, дебело подчертавам, просто човекът е работил като хидроинженер в Мароко и е разполагал с валута. От тогава до днес с колата са изминати 116 000 км. Почти всичко е оригинално, като изключим остта в бензиновата помпа. Иначе части се намират трудно, но добре че дядо ми навремето си е купил много резервни части. Размера на оригиналните гумите е много шантав, не го помня точно ама става върпос за високи и тесни гуми, такива вече не се произвеждат. Автомобила не е много бърз, не че не може, ама става нестабилен при по висока скорост, обаче пък вози много приятно, все пак е Рено, а и седалките са си тарикатски.
      . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 121.jpg
Прегледи:1
Размер:179.7 КБ
ID:5456086

      Тия дни ще взема малко да го покарам да не се заседява.

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Незнайно защо съм объркал модела , написал съм ТХ, а той е ТS. ТХ е с пет скорости и малко по-мощен - 85-86 к.с., ако не се лъжа, както и по-нов. Интересно е, че този модел - TS не е много популярен в наши дни в сравнение с останалите модификации на Рено 16.

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          хубава и запазена е колицата, още повече че е дисидентска

          направи още снимки, но гледай апарата да не е и той от корекома, че нищо не се вижда
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Вярно! Ти само с една такава мижава снимка ли смяташ да минеш? Я вземи един хубав апарат и направи едно ревю както се прави. Снимай вътре, вънка, под капака, багажника ... То това си е направо за колекционер. Регистриран, не се виждат груби ръжди ...
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              С това изцяло торсионно окачване и дългите задни торсионни пръти - няма как да не вози хубаво.
              Как е шума от двигателя, при условие, че половината е вкаран в купето?

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Мдаа, действително разположението на двигателя и скоростна кутия е малко странно, ще ги снимам, за тези които не са виждали как е. Засега ще кажа само, че резервната гума е при двигателя . Точно и разположението на двигателея създава проблеми, например бензиновата помпа е зад него и като се прецака остта щяхме да я сменяме с такава от жигула, която по принцип става, ама няма място, по-голяма е малко. За това сега си е оригиналната бензинова помпа, но с ос от Застава . И други проблеми създава това, но няма как.
                Иначе шума не създава некомфорт, не ми е правил впечатление, виж парното е под всякаква критика, като завали дъжд става страшно, запотяват се стъклата и трябва да отварям прозорец и да бърша с парцал. Чистачките също са малко странни, хахахха, а бушоните да не казвам къде са, много трудно се намират хаххахахах, както и номера на двигателя, в КАТ навремето като се сменяха номерата голям зор докато го намерят къде се е скрил. А бе, то, докато сваля ръчката за сваляне на стъклото какво беше.

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Ето още няколко снимки:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN853281.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5457847
                  Както се вижда предния десен калник е претърпял интервенция. Не бях затворил врата хубаво и на един остър десен завой се отвори в движение, като се удари в дърво отстрани на пътя. Опитах се да я затворя, ама нещо не стана, а вместо това докато се навеждам надясно за да я хвана /вратата/ с лявата си ръка, с дясната държа волана и вследствие на стресовата ситуация и навеждането ми наляво бих десен завой и се забих в каменна ограда. Междувременно вратата се удари в дървото, изпраска ме зверски в ръката, след което се отвори и се изпраска във следващото дърво, като се счупи и прозореца, парченца от който ми влязоха в окото. Така щетите по колата бяха десния преден калник, шофьорската врата, малко по бронята, както и дясната лайсна отстрани на фара. Лайсната на капака /отдясно/ баща ми я е свалил да поправя ръждички нещо... Тасовете са свалени да не ги откраднат, както откраднаха надписа на задните калници "Renault 16 TS".
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN853280.jpg
Прегледи:1
Размер:161.1 КБ
ID:5457848
                  С едно огледалце, за парлама. Оригинални обикновени нямам. Имам едни - бая големшки са, стърчат много отстрани, защото са за каравана. /за кола, която тегли каравана / Сега си карам с това огледалце.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN853283.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5457849
                  Бензин се налива отзад, а не отстрани, както е обикновено,
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN853286.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5457850
                  Ето и под капака. Има си и газчица за по-икономично - на газ стават разни аномалии, но разхода е нещо като 10-12 на 100, градско. На бензин 9-10, а пък извънградско пада и под 7. Пластмасовата бутилка служи, за да не гасне когато е на свободна скорост и на газ. Въпреки това на свободна скорост и при по остър ляв завой, когато е на газ гасне, което е много досадно, но това е положението. А бушончетата /2 на брой /, се намират във ваше дясно от пластмасовата бутилка, там където е наблъскана хартия в калника. Акумулатора е свален, мястото където се поставя също е кофти за днешните акумулатори. В смисъл, че размерите преди 40 години и сега нещо не са съвсем еднакви.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN853285.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5457851
                  Отвътре снимки не съм направил, защото забравих. Но ще направя като имам възможност.
                  Като цяло може да се подобри значително, обаче както знаете това занимание не е за всеки. За части... като се счупи остта на дистрибуторната капачка и се оказа, че не става от друга кола, какво да правим... ужас умря си колата. Добре, че е майстора, който си ни я ремонтира. Повечето въобще не искат и да я погледнат. Та, човека отиде до едно село да Благоевград, Зелен дол, ако не се лъжа и там, от морга, от друго Рено, взе необходимата част. Искам да кажа, че да се поддържа такава кола не е лесно. Добре, че няма проблеми с двигателя. Разни дреболии обаче се прецакват доста често. А пък един път баща ми беше бутнал лостчето за къси/дълги някакси и се чуди що не работят фаровете - ееее голям зор докато разберем, че нищо им няма, а просто лостчето е врътнато. И такива премеждия имаме.
                  Беше изгнила доста - пода специално, но сега е ремонтирана. Ама пак се появяват ръждички тук-там. Ламарината е адски дебела, не знам колко мм, но е много дебела. В талона пише, че е 1200 кг, незнам доколко е вярно, не съм я мерил.
                  Досега няколко души да проявявали интерес, като най-много ми предложи един англичанин, който имал такава кола и искаше да я купи, за да си я кара, не да я реставрира. Предложи ми 1600 лв., но не му я продадох. Ми, какво да ги правя тия 1600 лв.? Българите искат аз да им предложа аз цена, нали, ако може за 200-300лв. Най-много 500 са ми предлагали. Обаче вече се отказах да я продавам, то аз и никога не съм искал, де. От другаде идваха тези неразумни идеи.
                  Поздрави на всички любители на старите автомобили!
                  Последно редактирано от LightOfJah; 03-03-13, 11:14.

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Здравейте.
                    Тези дни ще се опитам да ви покажа няколко автомобила които може би до сега се на били виждани от никого, или просто не са коментирани. Първия който ще ви представя не е нищо особено. Уаз 45*. Интересна ми стана задницата, на която стоповете не са правоъгълните. За жалост е само голо купе с челно стъкло. Абсолютно всичко е свалено. Но купето нямаше забележки по него. Нито ръжди, нито очукано... съвсем безупречно под 1 см. прах. Не ми изглеждаше да е разграбено от братчедите, а просто умишлено разглобено. Оставено в хале на ЖП-то в кв. Казичене. Фургона дори е бил пригоден и за печка, стърчеше кюнец на горе, който изглеждаше доста автентичен. Не съм чул за фабрично направени такива. Ето и само три снимки успях да направя на този екземпляр.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030061909-big.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5467926

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030061914-big.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5467927

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030061916-big.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5467928

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Стандартна УАЗка 452 фургон. А стоповете со кръгли щото е стара.........
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        В двора на Дряновския манастир:



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00309.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5468086

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00310.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5468087

                        В един двор в с. Радуил. Митсубиши Колт, от истинските (с бавните скорост, ако не се лъжа)

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-04-02 13.52.23.jpg
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5468088
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • От: Ретро машини - снимки

                          Като гледам спойлерите и остатъците от "гъбата"на предния капак нищо чудно и турбо варианта да е.И в съчетание и осемте скорости си е направо ниско летящ самолет.
                          0887284106-Митко
                          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            След днешната ми разходка из Казичене... Опел 1700.. До преди 5 години нямаше забележки.. Но днес вече е различно. Някой е решил да си пробва шутовете и е съсипал всеки детайл. Не съм слизал да я огледам хубаво заради дъжда, но обаче е счупено от дясно на предната врата малкото стъкло, което ме навява на мисълта че явно вътре е разбита. Нямам информация дали се продава и дали собствениците живеят изобщо тук. Колата е пред двор, който мисля че е изоставен или просто се използва само градината. Ето и снимки.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030077522-big.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5468397

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030077523-big.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5468398

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030077525-big.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5468399

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Opel Kapitan 196* може би. Не се знае от къде се е взел във вторичните суровини в Казичене. Снимките са от изминалото лято, но колата до скоро беше там.
                              Състояние- доста лошо:
                              Салон- съсипан, бризента по тавана е изпокъсан.
                              Ламарини- подът целия е изгнил и се разпада. Не видях удари по колата.

                              Цената беше- 1 лв. килограм!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030113657-big.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5469353

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030113658-big.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5469354

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030113659-big.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5469355

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030113660-big.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5469356

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                Карал съм такъв Капитен. От 1955г е. Почти съм сигурен, че на показаната е достатъчно да се сложи акумулатор (6в), да се налее гориво и ще тръгне. На тези коли, просто няма какво да се развали...
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X