Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    Поздрави колега ,другия път може да се запознаем.
    Разбира се!

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Две Застави във Враца.[ATTACH=CONFIG]386786[/ATTACH]
      Търкалях такава няколко години. Общо взето без никакви проблеми. Двигателя се развърташе до 10000 об, на магистралата бягаше със 150 и гореше 7 газ. В завоите е изключително стабилна.
      Купих едно ритмо 85 коня за донор, но като я видях колко е изгнила на ключови места, се отказах. Подарих я на баща ми, а аз си карах ритмото. Не че то не беше по-малко изгнило
      Един ден баща ми се обажда "амортисьора влезе в купето". Бомбето се скъсало от заварките. Последва ремонт, но не много сполучлив, ъглите на колелетата се разместиха.
      После забуксува съединителя, естествено баща ми не го смени, а се опитваше да го побългари, неуспешно.
      След като 35000км не беше сменял маслото, въпреки постоянното ми напомняне, дори масло му бях купил, нещо в двигателя се разтрака зверски и отиде на вторични на малко над 100000 км.
      Като цяло доста добри машинки, но в никакъв случай ретро.

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Карах близо година едно такова недоразумение - Застава GT 55. На колежката ми, много добре запазена. Като изключим дребния факт, че се запали веднъж от протъркан кабел на акумулатора, можеше да вдигне 150 само по надолнището , а 10 000 развърташе само в мечтите си. Чак ми е чудно колегата по-горе къде ги видя тия развъртания от по 10 000 оборота...
        С две думи - кофти автомобил.

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Търкалях такава няколко години. Общо взето без никакви проблеми. Двигателя се развърташе до 10000 об, на магистралата бягаше със 150 и гореше 7 газ. В завоите е изключително стабилна.
          Купих едно ритмо 85 коня за донор, но като я видях колко е изгнила на ключови места, се отказах. Подарих я на баща ми, а аз си карах ритмото. Не че то не беше по-малко изгнило
          Един ден баща ми се обажда "амортисьора влезе в купето". Бомбето се скъсало от заварките. Последва ремонт, но не много сполучлив, ъглите на колелетата се разместиха.
          После забуксува съединителя, естествено баща ми не го смени, а се опитваше да го побългари, неуспешно.
          След като 35000км не беше сменял маслото, въпреки постоянното ми напомняне, дори масло му бях купил, нещо в двигателя се разтрака зверски и отиде на вторични на малко над 100000 км.
          Като цяло доста добри машинки, но в никакъв случай ретро.
          Адашче, да не си станал ловец или рибар, те ги разправят такива историйки
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Търкалях такава няколко години. Общо взето без никакви проблеми. Двигателя се развърташе до 10000 об, на магистралата бягаше със 150 и гореше 7 газ. В завоите е изключително стабилна.
            Купих едно ритмо 85 коня за донор, но като я видях колко е изгнила на ключови места, се отказах. Подарих я на баща ми, а аз си карах ритмото. Не че то не беше по-малко изгнило
            Един ден баща ми се обажда "амортисьора влезе в купето". Бомбето се скъсало от заварките. Последва ремонт, но не много сполучлив, ъглите на колелетата се разместиха.
            После забуксува съединителя, естествено баща ми не го смени, а се опитваше да го побългари, неуспешно.
            След като 35000км не беше сменял маслото, въпреки постоянното ми напомняне, дори масло му бях купил, нещо в двигателя се разтрака зверски и отиде на вторични на малко над 100000 км.
            Като цяло доста добри машинки, но в никакъв случай ретро.
            Да ме прощаваш, ама или двигателят не е бил от тази кола, или оборотомерът не е бил верен Понеже съм имал удоволствието да карам такова жувотно та го познавам
            И в моя случай двигателят изтрака и се оказа превъртял основен лагер. Тази кола качваше Владая на 2 скорост Усещането е, че ти я носиш а не тя теб. Мисля, че по отношение на скоропостижна корозия спокойно може да конкурира всеки Кадет.
            Наистина е икономична, но върви колкото гори.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Значи сте попаднали на издухани или кофти партида. Моята беше на 60х км, взех го от дъщерята на починал дядо, ходил само до селото си на другия край на България.
              Тоя двигател се използва може би и до днес от Фиат и не може да се оплаче от особени проблеми или недостиг на мощност.
              10х об си ги развиваше на първа без да се замисли, на по-високите предавки, все по-ниски максимални обороти, разбира се.
              Като бях в казармата, Стара Загора-Варна редовно го правех за три часа без спиране.

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Значи сте попаднали на издухани или кофти партида. Моята беше на 60х км, взех го от дъщерята на починал дядо, ходил само до селото си на другия край на България.
                Тоя двигател се използва може би и до днес от Фиат и не може да се оплаче от особени проблеми или недостиг на мощност.
                10х об си ги развиваше на първа без да се замисли, на по-високите предавки, все по-ниски максимални обороти, разбира се.
                Като бях в казармата, Стара Загора-Варна редовно го правех за три часа без спиране.
                Човеко, спри малко и помисли какви ги пишеш. Как ги разбра тия 10 000 че ги развива, по слух ли? Защото GT55 няма оборотомер. Дори на Нисан GT-R оборотомерът е до 8000 об/мин. , а твоята Застава развивала до 10 000!?! Ти я изкара като болид от формула 1! Недей така, хептен ни взе за канарчета

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Монтирал си е 3Х
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Няма, но аз си бях монтирал. Да, оборотомера беше до 8000, но стрелката подминаваше с още две деления. Колкото и да не е бил верен, +-1000об макс. Все пак не сме в тунинг форум, за да се лъжем. Казвам каквото е било, бях на 22 и не жалех колата. Това го правеше на газ, яко отвъртяна, за да върви. На бензин не може толкова, жигльорите са малки. Но и без това бричката е отдавна претопена, така че каквото и да си говорим, не мога да покажа.

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Може и да е вярно. На моята 2106 правех 8 000 на втора.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Може и да е вярно. На моята 2106 правех 8 000 на втора.
                        Камикадзе...
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • От: Ретро машини - снимки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pics-0078.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5322877
                          LZ1ZAH

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Няма, но аз си бях монтирал. Да, оборотомера беше до 8000, но стрелката подминаваше с още две деления. Колкото и да не е бил верен, +-1000об макс. Все пак не сме в тунинг форум, за да се лъжем. Казвам каквото е било, бях на 22 и не жалех колата. Това го правеше на газ, яко отвъртяна, за да върви. На бензин не може толкова, жигльорите са малки. Но и без това бричката е отдавна претопена, така че каквото и да си говорим, не мога да покажа.
                            Мой братовчед имаше такава машина. Колата наистина си развиваше 8000 об/мин. Къса биела и широко бутало. Иначе по отношение на електрика са скапани. Заставето се пали един път от протъркан кабел на акумулатора. Нямат релета на фаровете, динамото е доста слабо даже с малко преправяне беше сложил такова от Лада. Караш Застава, поддържаш Фиат. Иначе икономична кола разход 6/100.

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Така изглеждаше днес този ГАЗ 69 оставен преди 15 годиниНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00069.jpg
Прегледи:1
Размер:256.5 КБ
ID:5325639
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                Два Москвича и ГАЗ 53.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00066.jpg
Прегледи:1
Размер:168.3 КБ
ID:5325642
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X