Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    В началото на века всички машини са се задвижвали така!Баба ми ми е разправяла,че в шивашкото им предприятие в началото на 50 те е имало парна машина,която върти един вал който е на тавана на цеха и пръска движението към всяка отделна машина!Шума от плюшенето на плоските ремъци бил ужасен!Във Варна също има изложена такава машина!Утре сутрин ще пусна снимки!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      На детската площадка в морската градина на Царево има стар парен валяк. Нашарен с тези ярки цветове изглежда гротескно, но поне е съхранен в почти цялостен вид.
      Прикачени файлове
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • Re: От: Ретро машини - снимки

        Пред Инжстрои имаше подобен ,но не знам дали е още там

        Коментар


        • От: Re: От: Ретро машини - снимки

          Първоначално публикуван от stanibe Преглед на мнение
          Пред Инжстрои имаше подобен ,но не знам дали е още там
          Ако говориш за "Инжстрой"на Кукуш, там си е.
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Ето я и варненската парна машина.
            Прикачени файлове
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Я, и тук се вдига пара!
              Токущо качих "моите" работещи антики ето тук

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...21#post1788921

              Една антика от Турция



              И две на клиенти на работното ми място





              Лондонското такси не го бройте, то е '93-а.
              Последно редактирано от krasi-mir; 03-03-12, 00:08.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Ето обещаните снимки на валяка






                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Това чудо изглежда доста добре окомплектовано.А някъде из БГ няма ли работещо и реставрирано ПС с парно задвижване?
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Ако ЖП-локомотивите минават за ПС - аз знам поне десетина.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Някъде в добруджанския край май имаше в частни ръце някаква подобна парна машина, възстановена. Но това някакви далечни спомени за нещо дочуто. Иначе - единствените са вече споменатите няколко парни локомотива на БДЖ.
                      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        Като гледам в GB и USA какви панаирчета си организират ме е яд че тука нищо не се е спасило.А локомотивите са по скоро инициатива на БДЖ отколкото на такива като нас!
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар


                        • От: Ретро машини - снимки

                          Тук първо, не е имало толкова много /на глава от населението/, колкото в САЩ или Британия. Или Германия, или Франция и т.н..... Там са били далеч по-високомеханизирани. А и техническата и историческата им култура е несравнимо по-висока. Ако там 50 от 100 човека виждат само скрап в тези стари машинарии, то тук са сигурно 90 или 95. През годините какво е претопено, не ми се мисли! Отделно в последните 2 десетилетия част от оцелелите заминаха за по-дъбор живот, към Западна Европа. И най-накрая, все пак има тук-там нещо останало, оглозгано и ръждясало. А локомотивите са точно на БДЖ работа. Решенията се взимат на високо ниво, отпускат се средства, машините се карат в локомотивни депа и там цели екипи, с всичката нужна техника, ги възстановяват по определени стандарти. Лошото е, че всеки парен котел си има определени години живот. Работил, неработил, стопанисван изоставен, няма значение. От много работа или лошо съхранение може да приключи курса и предсточно, затова се правят ревизии, изследване на проби от метала. Но и перфектно да е съхранен, пак има точно определени години живот. Някъде четох, че май до 10-тина години или нещо от този род, ще изтече ресурса на всички котли в българските локомотиви. Хубавото е, че имало някаква фирма, швейцарска ли беше, германска ли, която може да направи чисто нов, идеален котел за всякакъв възможен вид локомотив. Лошото е, разбира се, цената!
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            Прав си за това-тука никой не цени старите неща-нали са стари значи са скраб или са боклук...!А за котлите не знам да имат определени години живот.Нашите котли по корабите си минават периодични ремонти,инспекции и ако всичко е наред-работи си!Аз съм ЖП чедо-и двамата ми родители работиха в БДЖ,израсъл съм в блок с ЖП служители и цялото ми детство съм слушал за парни локомотиви от дядо ми,който също беше железничар.Дядо ми е разказвал че до към края на 50-те са се движили.Съвсем близо до нашия блок имаше закотвен един парен локомотив,боядисан,напудрен,и изведнъж-изчезна-дали и той хвана някаде на запад или отиде във вечните скраб полета!А иначе с баща ми съм ходил в нещо като ЖП музей в Горна Оряховица-имаше много парни локомотиви.Не знам дали съществува още това място.
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Ето няколко снимки на валяка от ул. Кукуш в София.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070001.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5354230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070004.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5354231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070005.jpg
Прегледи:1
Размер:201.8 КБ
ID:5354232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070006.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5354233

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:213.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5354336
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:214.jpg
Прегледи:1
Размер:208.6 КБ
ID:5354337
                                LZ1ZAH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X