Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: MapSource - проблеми и въпроси

    Стигнах и аз до проблема с MapSource и 64 битова ОС - Win 7 Pro.
    Изчетох май всичко написано из нета, обаче резултат няма.

    Основния проблем е, че Mapset Toolkit, след като си инсталира мапсета, казва - ОК, обаче в полето - инсталирани мапсети няма нищо.
    Респективно, и MapSource не вижда нищо.

    Разгледах регистрите, и видях, че всеки инсталиран мапсет фигурира тук -
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Wow6432Node\Garmin\MapSource\FamiliesNT\..,
    обаче в Mapset Toolkit мапсета го няма, и съответно и в MapSource също го няма.

    Дали някой може да помогне със съвет?

    Mapset Toolkit ver.1.77 beta
    MapSource 6.16.3
    Win 7 pro

    Коментар


    • От: MapSource - проблеми и въпроси

      вече имам някакъв напредък

      открих, че се появява нов запис в регистрите, и затова се получава ето това
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Wow6432Node\Garmin\MapSource\FamiliesNT\..,

      след като го изтрих, и остана само
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Garmin\MapSource\FamiliesNT\..,също и \Families и \Products, нещата със Mapset Tookit се оправиха - в смисъл, инсталираните мапсети вече се виждат в мапсеттулкита.
      Остана само въпроса с това, че не се виждат в Мапсорс.

      Утре ще го боря.

      Иване, благодаря ти.

      Коментар


      • От: MapSource - проблеми и въпроси

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        вече имам някакъв напредък

        открих, че се появява нов запис в регистрите, и затова се получава ето това
        HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Wow6432Node\Garmin\MapSource\FamiliesNT\..,

        след като го изтрих, и остана само
        HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Garmin\MapSource\FamiliesNT\..,също и \Families и \Products, нещата със Mapset Tookit се оправиха - в смисъл, инсталираните мапсети вече се виждат в мапсеттулкита.
        Остана само въпроса с това, че не се виждат в Мапсорс.

        Утре ще го боря.

        Иване, благодаря ти.
        Ако това ще помогне с нещо
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mapsource.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5722230

        Win 7 Ultimate x64
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • От: MapSource - проблеми и въпроси

          Мдаа, проблема се оказа елементарен - картите си ги е имало, ама по подразбиране в менюто map си седи - no map, и докато не цъкнеш там, не виждаш, че ги има картите....
          Тфууу, регистрите на Вин 7/64 ги знам наизуст вече....

          Коментар


          • От: MapSource - проблеми и въпроси

            От доста време отлагам раздялата с Windows XP на основния си компютър и единствената причина е, че не знам как ще работи MapSource на новите версии. За Windows 7 прочетох малко и разбрах, че има начин, но Microsoft вероятно скоро ще спрат и неговата поддръжка. Та въпросът ми е може ли програмата да се инсталира на Windows 10, на коя от двете разновидности (32 или 64) и най-вече как ще става отключването на картите. Ако някой е пробвал и знае нещо, моля за съвети. Става дума за MapSource, а не за BaseCamp.
            Пояснявам, че имам бегли познания за операционните системи, но съм далеч от понятието "специалист".
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • От: MapSource - проблеми и въпроси

              Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
              От доста време отлагам раздялата с Windows XP на основния си компютър и единствената причина е, че не знам как ще работи MapSource на новите версии. За Windows 7 прочетох малко и разбрах, че има начин, но Microsoft вероятно скоро ще спрат и неговата поддръжка. Та въпросът ми е може ли програмата да се инсталира на Windows 10, на коя от двете разновидности (32 или 64) и най-вече как ще става отключването на картите. Ако някой е пробвал и знае нещо, моля за съвети. Става дума за MapSource, а не за BaseCamp.
              Пояснявам, че имам бегли познания за операционните системи, но съм далеч от понятието "специалист".
              Аз съм с уин 10 и Мапсорса си работи прекрасно, както и на всички останали версий който съм ползвал - Успех.

              Коментар


              • От: MapSource - проблеми и въпроси

                С Мапсорс съм нямал опит, и сега направо с Бейзкампа се срещнахме,
                успях да кача карта от него на моето Нюви760, но с траковете проблем -
                програмата открива устройството, правя Send To... запълва се една зелена линийка там уж всичко е наред,
                обаче като разкача тутурутката там го няма.
                Правя опит на картата памет да пратя, става в смисъл че си прави гпх директория и нарежда всичко,
                но не мога да го видя на дисплей.
                http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                Коментар


                • От: MapSource - проблеми и въпроси

                  Здравей!

                  За съжалене Nuvi 760 не подържа качване на тракове. Единствения начин е да си направиш карта от трака и да я качиш на SD-то.
                  Процеса не е много труден стига да си малко напред с компютрите. Мисля че има и доста програмки, които го правят. Тази примерно: https://www.gpx2img.com/

                  Коментар


                  • От: MapSource - проблеми и въпроси

                    Разбирам,
                    благодаря за експресния отговор!
                    http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X