Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно ЕГР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно ЕГР

    Ще ме извинявате за въпрос ноо нов съм; Какво е ЕГР;Какво служи;и до какви проблеми можа да доведе;

  • #2
    До: Въпрос относно ЕГР

    Викаш Google и пишеш ЕГР Клапан !
    Land Rover Discovery 1-300tdi

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно ЕГР

      Накратко: Рециркулация на изгорелите газове при някои режими на двигателя. Бута изгорели газове обратно през входащия колектор за доизгаряне. Сваля малко емисиите при градско каране.

      Като одъртее, прави само проблеми, когато се скапе нещо. Ако ремонта му е скъп, по-добре да се изолира някак, ако е възможно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно ЕГР

        Предполагам може да се откачи от системата (поне при опелов мотор 1,6 може). В този случай постоянно ще ти свети лампата на двигателя, но ще върви добре
        Светът на Владо

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно ЕГР

          Когато му дойде времето-оскуби го и толкоз.Екология е хубава дума,но не по нашите земи.А и не сме ние в основата на нямането И.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно ЕГР

            Много е спорен приносът на ЕГР-а към екологията. Уж намалява емисията на азотни окиси, но винаги е за сметка на повече сажди. Концепцията е стара - някога не са броели за канцерогенни твърдите частици, а сега и филтрите за тях са задължителни.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно ЕГР

              При мен ЕГР-а е отстранен, и най-интересното е, че тунингвите фирми призвеждат кит за изолирането му. Според това , което пише при двигател ТД-5 , мощността се увеличава с 8 к.с. Дали е толко не знам, но се усеща.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно ЕГР

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Много е спорен приносът на ЕГР-а към екологията. Уж намалява емисията на азотни окиси, но винаги е за сметка на повече сажди. Концепцията е стара - някога не са броели за канцерогенни твърдите частици, а сега и филтрите за тях са задължителни.
                Ами...значи може и да не чака инсулта му.Да го трапанира от сега-повече мощност с еднакво подаване на газ нерядко е икономия на гориво или по-устойчива работа на мотора-все хубави работи за нашите "млади" машинки.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно ЕГР

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Накратко: Рециркулация на изгорелите газове при някои режими на двигателя. Бута изгорели газове обратно през входащия колектор за доизгаряне. Сваля малко емисиите при градско каране.

                  Като одъртее, прави само проблеми, когато се скапе нещо. Ако ремонта му е скъп, по-добре да се изолира някак, ако е възможно.
                  Противоречи на подписа ти. Шегувам се, не се засягай.
                  Но все пак форума е за техническа тематика, а не за философска. Нека някой, който е запознат да обясни по подробно за въпросното ЕГР. И също за начина на изолирането му.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно ЕГР

                    Просто затапваш тръбата от изпускателния колектор до клапана.
                    При мен имаше и помпа, която вкарва чист въздух в изп. колектор, който се смесва с изгорелите газове и на изхода излизат уж по-чисти, което си е направо измама.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос относно ЕГР

                      Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                      Но все пак форума е за техническа тематика, а не за философска. Нека някой, който е запознат да обясни по подробно за въпросното ЕГР. И също за начина на изолирането му.
                      Да ти припомня въпроса:
                      Първоначално публикуван от hipon Преглед на мнение
                      Ще ме извинявате за въпрос ноо нов съм; Какво е ЕГР;Какво служи;и до какви проблеми можа да доведе;
                      Все ми се струва, че май съм му отговорил точно.

                      А начините за изолиране на почти всичките са просто да го затапиш.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос относно ЕГР

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Все ми се струва, че май съм му отговорил точно.
                        Да, така е. Просто се пошегувах с изолирането му и "Искам България чиста". Другата част от поста беше към всички колеги. Исках да науча повече по въпроса.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос относно ЕГР

                          Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                          Да, така е. Просто се пошегувах с изолирането му и "Искам България чиста". Другата част от поста беше към всички колеги. Исках да науча повече по въпроса.
                          EGR освен за екология за нищо друго не допринася, въпреки изписаните по форумите, тонове глупости от разни там "теоретици".
                          Изгорелите газове охлаждали горивната камера.....дрън дрън
                          още малко и колата почва повече да върви
                          Почва да върви, когато и махнеш ЕГР-а и и боднеш едно емулаторче да лъже компа, че има ЕГР.
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос относно ЕГР

                            Зравейте колеги,..да Ви споделя моите собствени наблюдения за ЕГР-а.
                            От скоро съм собственик на Фронтера 2.2ДТИ. Още в самото начало забелязах,че като загрее добре мотора,често се случва да светне "чек" лампата на таблото.Изчетох доста по темата... и "набедих" за виновен въпросният клапан.Мотора е на 220 000км. и при предимно "градско" каране този клапан направо го усмъртява.

                            Проблема го реших временно ,като периодически "продухвах" мотора на околовръстното (3-4 мин. на 3500-4000об.).Лампата на двигателя наистина престана да свети,но бях убеден,че мотора се нуждае от профилактика (убеждението ми се затвърди след като от ауспуха започна и да изпушва ).

                            Вече знаех ,че ЕГР-а се командва вакуумно и че мога да го изключа като затапя маркучето от електромагнитния клапан,но не виждах как е възможен прехода на изгорелите газове от изходящия към входящия колектор-тръба няма...остава да е проход, скрит в самата глава.!!!
                            Закупих си инструменти и демонтирах ЕГР клапана и това което открих ме ужаси!!!...... в моят двигател ЕГР-а се намира точно на входа на тръбата от интеркулъра...значи турбината нагнетява,а хвърля и по малко масълце ,когато клапана отвори във входящия колектор постъпват нажежените изгорели газове за рециркулация в резултат се получават интензивни нагари отложени в/у ЕГР клапана и стените на колектора...това можех да видя ,а...какво ли е в цилиндровата глава
                            Реших категорично да профилактирам двигателя(до момента беше сменено само масло и филтър) и никога повече ЕГР!!!!
                            Ясно беше ,че ми предстои сериозна работа за която имах много мерак ,но малко теоретически познания и нулев практически опит.
                            Относно знанията ,мисля че този форум е много полезен за това и аз споделям наученото.Като за начинаещ ми помогна книгата"ОФ-Руководство по ремонту и експлоатации"-Минск2009г.-информацията е изложена изключително детаилно и разбираемо,а за практиката разчитах на помощта на мой приятел на когото съм благодарен за отделеното време и най-вече за споделеният опит.
                            Ремонта го извършихме в моя гараж,като свалихме главата и колекторите.Главата бе шлайфана 0.11мм.,след което се заех да я почистя основно,чудя се как изобщо е роботил този мотор-каналите от вход.колектор бяха буквално забити с кюмюр,а нагара в/у изпускателните клапани не представляваше нищо спрямо този на смукателните.След почистване клапаните бяха наново пасвани(на ръка) и монтирани с нови гумички.
                            Докато работехме главата, буталата и цилиндрите бяха редовно накиснати с газ за горене,като преди монтажа прекарахме замърсената вече газ неколкократно през маслените магистрали на цил.блок.
                            Гумички и гарнитури купих на "ЕлРинг"-Германия.
                            Видяхме къде в главата става връзката м/у колекторите и неутрализирахме отвора откъм изпускателните с глуха гарнитура-никога повече ЕГР!!!!
                            Отново смених маслото и филтъра(старото беше на 4 месеца).

                            От една седмица тествам отремонтирания мотор,впечетленията ми са ,че работи по-плавно и меко,по-тих е ,а динамиката му е осезаемо подобрена!!!

                            "Чек" лампата на таблото просветва в редки случаи и за кратко-достатъчно е да подам газ и загасва.В ръководството на колата пише на подобни спорадични и крадковременни индикации да не се обръща внимание!!!

                            В заключение искам да кажа ,че не съм противник на екозащитата ,а на спекулацията с проблема,а личните проблеми всеки трябва сам да си ги реши!!!
                            Аз съм много доволен от това което направих за автомобила си и от това което научих за него.
                            Успех!!!!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос относно ЕГР

                              Браво колега мислил съм да го направя същото но не можах да си намеря техническата информация.Ако не те затруднява прати линк до това което си намерил.Иначе и аз го почиствах отидоха 3 флакона WD40 видимата част се почисти но навътре незнам какво съм направил.
                              OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                              Polaris Sportsman 800 EFI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X