Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

    Първоначално публикуван от зоро Преглед на мнение
    Имам и въпрос : 12 годишни стоп патрони за Макаров годни ли са или да ги пускам в тоалетната ?
    Поради специфичната изработка на боеприпасите едва ли ще може да получиш точен отговор. При тези боеприпаси е много трудно да си постигне уплътняване между пластмасовата "шапка" и гилзата. От там прониква влага във вътрешността на боеприпаса и не се знае дали след 12 години барутът е в добро състояние. Зависи как са съхранявани, дали са носени заредени в оръжието или са били в кутийките и в касата... Мои колеги са прибягвали до лакиране с нитроцелулозен лак, но дори и това не е гаранция, че с този боеприпса ще бъде произведен изстрел.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #32
      От: До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

      Ще гръмна един два и ще съобщя резУлтата .

      Коментар


      • #33
        От: До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

        Първоначално публикуван от зоро Преглед на мнение
        Ще гръмна един два и ще съобщя резУлтата .
        Резултата ще е положителен.
        Има малка вероятност за провал, но ще рискувам с прогнозата.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #34
          От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

          С чичо ми заредихме ловни патрони с барут от '73 година мисля (сокол или марс). Пред това чудо новите патрони да си седят в касата и пасти да ядат. Брута си беше в оригиналната кутия, запечатан с парафин, но не знам къде е държан. Обаче гърми като топ.
          Последно редактирано от derhunter; 06-09-11, 18:43.

          Коментар


          • #35
            От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

            На ловният бaрут който продават по магазините пише:Срок на годност 5 Години!
            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
            "Mud Angels" Stara Zagora

            Коментар


            • #36
              От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

              Не се бъзикайте със стар барут, SaTaNaTa_83_stz напълно е прав!

              Коментар


              • #37
                От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                Ако на армейските патрони отпред до капсула пише годината то аз съм гърмял такива на които пише 67.Не знам дали това е годината или нещо друго.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #38
                  От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                  Не съм чел цялата тема . Нещо от практиката . Стрелях с патрони които бяха мокрени от дъжд , даже тези в пълнителя на пистолета бяха мокри . При изтрел се получи нещо като бризантен ефект , беретата щеше да се разглоби!!!Оръжейника ми каза , че когато барута се намокри и после исъхне му се променят свойствата и вече не гори а експлодира . Аз лично боеприпаси държа на хладно сухо и проветриво място по точно на ЛС.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                    Според мен има и един типично нашенски аспект и това е,че тук се внасят муниции,които са на възможно най-ниска цена...........от разни разпродажби на залежали партиди,военни излишъци и пр.,та подмяната им през няколко години не гарантира,че "новите" ни патрони не са по-стари от предишните......

                    Коментар


                    • #40
                      От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                      Случайно попаданх на темата благодарение на колегата по-горе който я е "изтупал от прахта" Признавам си, че не се бях замислял за възможните химически реакции и свързаните с това промени в свойствата на барута . Имам една кутийка Eley Tenex 5.6LR от 80те и една купена миналата седмица, също така имам RWS R50 на 20+ години и едни R50 закупени заедно с новия Tenex. Ако е писано събота или неделя да е тихо времето и да не вали, ще ходя да ги пробвам. Факт е, че преди една две седмици като ходих да поплякам с флоберката S&B REX на 20+ години направиха същата група като GEKO-то купено преди 1 месец, но това са различни марки и производители. Имам и малко руски "Восток" и български "Марк и Енгелс" съхранявани по същия начин като REX-а, Eley-я и RWS-а и въпреки, че ми казаха, че били кощунство да ги завирам в Аншуца, ги пробвах. Резултата е: българските засичат - руските не, а групите могат да се оприличат на слънчогледова пита - няма 2 попадения едно в друго . Иначе по въпроса за срока на годност мога да кажа че в днешно време гледам на него като на нещо което е просто изискване на закона към търговците (в световен мащаб) и го спазвам само като става дума за лекарства. Като цяло смятам срока на годност върху повечето стоки за глупост. Значи може да ядем аржентинско говеждо на по 20 години (въпреки че на моя фризер пише че се съхранява до 9 месеца) а се притесняваме от стари патрони. Нещо ако е съхранявано както трябва има по-дълъг срок на годност от този посочен на опаковката. А пък от както видях на опаковката на една каменна сол от Хималая срок на годност тотално се изумих до къде води човешката глупост. Значи солта стояла 10 000 години в планината зарована в пръста и бог знае каво идва един тупан изкопава я, и и праска един етикет: Срок на годност 2 години. Е хайде обяснете ми го това как го сметнахте господа търгаши? Ще пиша след тестовета на патроните за резултата.
                      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        ...Оръжейника ми каза , че когато барута се намокри и после исъхне му се променят свойствата и вече не гори а експлодира . Аз лично боеприпаси държа на хладно сухо и проветриво място .

                        Точно!!!
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #42
                          От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                          От опит мога да нипища и кажа.....пистолетните патрони 9х19 по далеч от масло....ако имате навика да правите прекомерно смазване / както аз /, внимателно по отношение на боеприпасите...много пъти ми се е случвало с патрони на Федерал / Американ Ийгъл9х19 147 гр, по капсулите, на които е попаднало масло от затворния блок, същото това масло да проникне и да повреди иницииращата смес в капсула...Ефекта е бил че не се възпламениха 8 от 15 патрона.....
                          С уточнението, че съм ги държал и носил в пистолета близо 9/ДЕВЕТ/ месеца....
                          Моят съвет е в оръжие за носене, патроните да се сменят, колкото се може по-често...по-добре е да нисиш пистолет с по-нисък клас, но с пресни и проверени на стрелбището боеприпаси, отколкото със скъпи такива, но не сменявани с месеци или години...
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • #43
                            От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                            В бутилка с капачка тип минерална вода и пакетче силикагел.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5634262

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5634263

                              Как е тръгнало след 20 години ще ви кажем дали държат на тоя климат тук.Нова пратка,объркахме броя на пълнителите само,10% са снимани
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                                Boss, с такъва арсенал като твоя, не са ли идвали чичковци с тъмни костюми и черен джип поне да те питат любезно какво и защо мислиш да правиш? Сега покрай тея събития поне по едно кафе да пиете заедно да ги информираш какъв ти е случая.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X