Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 - какво масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как да си избера масло за toyota rav 4

    Извинявам се, че вдигам темата година по късно, но имам спешна нужда от помощ. Планирах смяна на маслата на скоростна кутия и диференциал на моята тойота rav4 d-4d 2001г. С триста зора намерих точно такова масло какво исках, а именно мотул. Някъде тук из форума съм цъкал на линк, който показва според марка и модел какво масло да си избера на мотул. Та така си го избрах. Вкарах тази сутрин колата в бокса и 10 минути по-късно майстора ми се обажда и вика:
    - Абе ти освен заден диференциал имаш о отделна пробка за предния (отделна от тази на скоростната кутия)
    Шах - никъде по сайтовете не съм виждал спецификация за масло за преден диференциал на RAV4, не знам и какво да масло трябва да сипя, дори не съм сигурен че това което съм купил съм го купил за задния става за него. На самата пробка на предния диференциал има табелка 85W... (нещо си, не разбрах по телефона числото отзад какво е)
    Въпросите са:
    1. Някой сеща ли се къде се намира този линк или къде на друго място мога да погледна какви масла дават за rav4
    2. Ако объркам маслата и вмесо 85Wнещо си сложа 80w90 ще е фатално ли (това в случай, че сипя диференциалното масло в грешния диференциал)
    Спешно ми е и нямам време да ровя из интернет, надявам се да не съм досаден.
    Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

    Коментар


    • #32
      От: Rav4 - какво масло?

      Здравейте уважаеми Рав-потребители. Маслата на I генерация са уточнени в темата, но във връзка с предстоящото обслужване да попитам: Каква марка ремъци и водна помпа да взема - по онлайн магазините има голямо предлагане в широк ценови диапазон. Второ - колко голям акумулатор може да влезе стандартно. В мануала дават смешно малък р-ер т.н. Японски стандарт 44А. Може ли да влезе по-голям? Питам, тъй като ще взема колата чак след два дни от автокъщата и не мога да премеря.
      Благодаря.

      Коментар


      • #33
        От: Rav4 - какво масло?

        По българските магазини наистина се предлага всичко, моя съвет е, ако не бързаш поръчай от Люцкан от Варна (Patrolfan) 0898 565995 да ти дойдат оригинални ремък и в.помпа за около 10 дни, разбира се след като уточниш предварително цени. Ако ще поръчваш от РБ влез първо тук :
        http://www.japan-parts.eu/?vin=JT171...ars=ok&t=0&l=0 (вероятно в този линк ще ти излезе моето шаси, но лесно ще го изтриеш и ще си въведеш и изкараш твоята кола), и след като си уточниш ОЕМ номерата, гледай да поръчваш части от българските магазини по тези номера, защото наистина е голям хаос, всеки гледа да си продаде стоката и после не го интересува нищо. Последно имах проблеми с казанче за парното с тези "юнаци" avto.bim.bg, продадоха ми казанче за авенсис и сега не си го приемат, защото били минали 2 месеца. В "тех ко" пък се кълняха, че ламбда сондата била тази, която те ми предлагат, а пък се оказа, че даже монтажната й повърхност не съвпада, отделно дето беше и значително по-скъпа от точната за модела. Има сайтове, където търсенето може да стане по ОЕМ, като тук http://namaleniavtochasti.com и такива, където не става, въпреки "изобилието" , както е в avtopower. Нищо не рекламирам, напротив, оплаквам се от непочтени търговци.

        Коментар


        • #34
          От: Rav4 - какво масло?

          Благодаря за сайтовете.
          Онзи ден поръчах от Люцкан, снощи пристигнаха ремъците, след малко отивам да ги взема.
          Поздрави и успешен ден.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X