Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 - какво масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4 - какво масло?

    каква марка масло да избера, toyota rav-4 benzin2000, 95г.

  • #2
    До: как да си избера масло за toyota rav 4

    Ти как мислиш да го направиш?

    Коментар


    • #3
      До: как да си избера масло за toyota rav 4

      По принцип марката си е избор на клиента. Доколкото съм запознат маслото, което Тойота използват е Валволин (нищо, че на тубата пише Тойота; Тойота масло не правят). Естествено, никой не те задължава да сложиш него. Аз например карам само с Мотул. Поинтересувай се за маслата- ментета и гледай да не вземеш някои от тях, има много такива в България.
      Спазвай само следните характеристики:
      - за двигателното масло: SAE 10W30
      - за скоростната кутия: SAE 75W90 (ръчна скоростна кутия)
      - за заден диференциал: SAE 90

      Колега Джамбазов, човека пита за МАРКА, а не характеристики, ако не можеш да дадеш съвет, не слагай леко злобното "Ти как мислиш да го направиш?"
      Можеш просто да кажеш ти с какво масло си караш колата и да дадеш мнение за него.
      Последно редактирано от trambabov; 23-09-08, 19:09.

      Коментар


      • #4
        До: как да си избера масло за toyota rav 4

        Първоначално публикуван от fireice Преглед на мнение
        По принцип марката си е избор на клиента. Доколкото съм запознат маслото, което Тойота използват е Валволин (нищо, че на тубата пише Тойота; Тойота масло не правят). Естествено, никой не те задължава да сложиш него. Аз например карам само с Мотул. Поинтересувай се за маслата- ментета и гледай да не вземеш някои от тях, има много такива в България.
        Спазвай само следните характеристики:
        - за двигателното масло: SAE 10W30
        - за скоростната кутия: SAE 75W90 (ръчна скоростна кутия)
        - за заден диференциал: SAE 90

        Колега Джамбазов, човека пита за МАРКА, а не характеристики, ако не можеш да дадеш съвет, не слагай леко злобното "Ти как мислиш да го направиш?"
        Можеш просто да кажеш ти с какво масло си караш колата и да дадеш мнение за него.
        В момента две фирми бутилират масла за Тойота Европа. Нито една от тях не е Валволин. Аз питам колегата (къде видя злобното) с най-добри чуства на какво се е спрял. И какво води изборът му.
        Само да попитам ти защо реши че това са маслата за тая кола?

        Коментар


        • #5
          До: как да си избера масло за toyota rav 4

          от два сервиза на тойота препоръчаха пълна синтетика 5W40, въпреки че в книжката дават някакви странни за мен масла 10W30
          Марката е без значение, стига да не е менте

          Коментар


          • #6
            До: как да си избера масло за toyota rav 4

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            В момента две фирми бутилират масла за Тойота Европа. Нито една от тях не е Валволин. Аз питам колегата (къде видя злобното) с най-добри чуства на какво се е спрял. И какво води изборът му.
            Само да попитам ти защо реши че това са маслата за тая кола?
            "Тойота" има заводи Англия , Франция и Чехия, е и в Турция, ако тва е Европа. Та логично е и някъде там да се бутилират масла за фирмата. Но този модел (rav4.1 1994-2000) се е правил само и изключително в Япония и тогава не е имало договорка с Кастрол и Есо, да речем. С оглед с българския пазар, пълен с ментета, предпочитам Мотул, защото съм убеден, че е истинско, поне от мястото откъдето го взимам. А реших, че това са характеристиките на маслата за тази кола от инструкцията за експлоатация на същата тази кола. Това очакваше да ти отговори и колегата, който зададе темата. Но поради една или друга причина той не го е направил. А ти отговори на въпроса с въпрос- ето тук видях злобното. На въпроса се отговаря, ако можеш, ако не просто не пиши нищо.
            Последно редактирано от trambabov; 23-09-08, 22:52.

            Коментар


            • #7
              До: как да си избера масло за toyota rav 4

              Значи колегата да кара с Мотул. Не ми се спори. Тойота препоръчва класове масло, като вискозитета е определящ за определените пазари, като определящ е климата, ако се кара в Аляска ще препоръчат 0W20, ако е в Африка ще се препоръчва 20W50. Мотора на рава от 1995година може да се кара със всякакво масло, за нашите климатични условия най подходящо е 5W40 или 10W40, не е проблем и да се кара с 15W40. Самата марка е въпрос на вкус и лични предпочитания. Ланд крузера 4.0 дизел си карам с Приста лидер 15W40, Королата 2.0 дизел с Кастрол 15W40, Авенсиса 1.8 бензин с Аджип 10W40, а яриса с Тойота 5W40, като станат на по 300 000 ще споделя впечатления кое масло как се държи, дотогава всичко е теория.

              Коментар


              • #8
                До: как да си избера масло за toyota rav 4

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Значи колегата да кара с Мотул. Не ми се спори. Тойота препоръчва класове масло, като вискозитета е определящ за определените пазари, като определящ е климата, ако се кара в Аляска ще препоръчат 0W20, ако е в Африка ще се препоръчва 20W50. Мотора на рава от 1995година може да се кара със всякакво масло, за нашите климатични условия най подходящо е 5W40 или 10W40, не е проблем и да се кара с 15W40. Самата марка е въпрос на вкус и лични предпочитания. Ланд крузера 4.0 дизел си карам с Приста лидер 15W40, Королата 2.0 дизел с Кастрол 15W40, Авенсиса 1.8 бензин с Аджип 10W40, а яриса с Тойота 5W40, като станат на по 300 000 ще споделя впечатления кое масло как се държи, дотогава всичко е теория.
                Шегуваш се нали??? Ако е така то тойотите наистина са доста странни по отношение на маслото. А 15W40 не съм слагал на кола откакто баща ми продаде ладата - преди 15 години

                Коментар


                • #9
                  До: как да си избера масло за toyota rav 4

                  Не се шегувам, маслото надхвърля с много изискванията за клас масло за двигател 12НТ. А и го сменям на максимум 5000км. Маслата се и окисляват и е препорачително на около една година да се сменят. Джипа си го карам малко, а и към маслото слагам добавчица .

                  Коментар


                  • #10
                    До: как да си избера масло за toyota rav 4

                    На мойта равка заредих "Мобил S" полусинтетика 10W30.
                    Понася го отлично!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: как да си избера масло за toyota rav 4

                      Първоначално публикуван от fireice Преглед на мнение
                      Аз например карам само с Мотул. Поинтересувай се за маслата- ментета и гледай да не вземеш някои от тях, има много такива в България.
                      Спазвай само следните характеристики:
                      - за двигателното масло: SAE 10W30
                      В България има ли Мотул 10W30.

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Значи колегата да кара с Мотул. Не ми се спори. Тойота препоръчва класове масло, като вискозитета е определящ за определените пазари, като определящ е климата, ако се кара в Аляска ще препоръчат 0W20, ако е в Африка ще се препоръчва 20W50. Мотора на рава от 1995година може да се кара със всякакво масло, за нашите климатични условия най подходящо е 5W40 или 10W40, не е проблем и да се кара с 15W40. Самата марка е въпрос на вкус и лични предпочитания. Ланд крузера 4.0 дизел си карам с Приста лидер 15W40, Королата 2.0 дизел с Кастрол 15W40, Авенсиса 1.8 бензин с Аджип 10W40, а яриса с Тойота 5W40, като станат на по 300 000 ще споделя впечатления кое масло как се държи, дотогава всичко е теория.
                      И в Аляска и в Африка, работната температурата на двигателя е една и съща, така че кинематичния вискозитет не може да варира в такива големи граници, от 20 до 50.

                      Коментар


                      • #12
                        До: как да си избера масло за toyota rav 4

                        Виж това, в други прграми има още по големи разлики.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: как да си избера масло за toyota rav 4

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Виж това, в други прграми има още по големи разлики.
                          Като си купя офис, ще го прочета.
                          Това препоръки от Тойота ли са или от дилъра в България.
                          Щото в официалните сервизи (не само в България) е масова практика да се слага най-евтиното масло от варела.

                          Коментар


                          • #14
                            До: как да си избера масло за toyota rav 4

                            Ами не мисля че е практика. Поне на местата които аз знам не е така. Няма да споря. Всеки каквото му е кеф си кара. Аз само препоръчвам, ако е минерално да се сменя максимум на 7000, ако е синтетика на 10 000км, за бензинови. (лично мнение).

                            Коментар


                            • #15
                              До: как да си избера масло за toyota rav 4

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Ами не мисля че е практика. Поне на местата които аз знам не е така. Няма да споря. Всеки каквото му е кеф си кара. Аз само препоръчвам, ако е минерално да се сменя максимум на 7000, ако е синтетика на 10 000км, за бензинови. (лично мнение).
                              Добре, недей да спориш.
                              Покажи, според ПРОИЗВОДИТЕЛЯ, маслото за двигателя на Рав4 с каква спецефикация е и на колко хиляди се сменя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X