Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Фероза

    Джипката е 1994г. 1.6i внесах я от германия март месец и след обслужването както му е реда съм минал 2000 километра без никаквъв проблем.Случи се по време на каране,изведнъш загуби мощност и повече от 2000 оборота не може да вдигне.Намерих едно спукано маркуче на един вакуумен клапан за инжекциона ,смених го и се оправи .И от тогава проблема се появява когато си иска и така изчезва.Днес окончателно се окоти, подам ли газ колата забива все едно се дави.Преди на прасен ход се форсираше и поддържаше обороти,веч и това неможе.Помогнете.

  • #2
    До: Проблем с Фероза

    Ако компютъра не ти отчита грешки по инжекциона, не е лошо да свалиш предното гърне и да пробваш пак. При мене абсолютно същия проблем се оказа запушена тръба между двете гърнета от ватата в предното гърне. То пак там се намира и катализатора. Абе ако няма индикация на лампата за грешки в компютъра търси проблема в изпускателната система. Не съм сигурен дали компа ще отчете като грешка и ниското налягане на горивото - то трябва да е около 2,55 бара по спецификация, но ако нямаш ядове с изгорелите газове не е лошо да видиш и горивния филтър и помпата за горивото.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Фероза

      Вероятно не се дави, а не и стига гориво (още спукани маркучи) ама пиши едно ЛС на "Спарки" .....И после да го черпиш
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Фероза

        Компютъра не отчита грешка,махнах катализатора защото беше празен и сложих предно и задно гърне но добрия майстор остави преди предното гърне парче стара тръба и сега взе да реве нещо.А относно горивото ,някаква идея с какво да подменя леко изгнилите бензино- проводи,подмених спирачните тръби с медни и няма проблеми.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Фероза

          1. Може да напишеш откъде си. Най-добре в профила.

          2. Колко маркучета влизат в "клапанчето". Ако е един, това не е клапанче, а е MAP сензора. Ако можеш снимай и ми пусни снимка на sparky(маймуна)omegatim(точка)com

          3. Знаеш ли дали имаш EGR (система за рециркулация на изгорелите газове)? Снимай маркучетата около всмукателния колектор. Важно е да знаем, защото може да е от тая система.


          Иначе, от толкова маркучета, няма как да разбера къде е проблема.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Фероза

            Маркуча със синия цвят беше се цепнал ,но сега е нов,белия с червения цвят също е сменен ,от другата страна на клапана съшто съм го сменил.Пробвах и с мост от по дълъг маркуч с който прескачам клапана ,проблема е същия.Днеска пак я покарах,върви но до 2000 оборота и с малко подаване на газ,подам ли повече направо спира.грешка на компа не ми дава,но забелязах странен шум в помпата за гориво.Какво да правя?Между другото съм от Варна.И още един експеримент си направих
            от изходящата тръба излиза един сензор и влиза в дистрибуторната ,откачих го никаква промяна.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Фероза

              Под седма гимназия гаражите, търси Жоро Попов
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Фероза

                Ограденото на снимката е MAP сензора.

                1. Опитай да откачиш маркучето му, и виж дали има разлика.
                2. Ако забелязваш, на маркучето, което отива към него, има малко пластмасово филтърче. Свали го и виж дали не е запушено. Сваляйки и качвайки го, внимавай да не го обърнеш.
                3. Опитай да откачиш MAP сензора електрически - тогава би-трябвало да ти светна Check Engine, а като се опиташ да я запалиш само да припалва, и после да гасне.



                Пробвай тия трите неща, и сподели какъв е резултата.

                За съжаление си с EGR, а аз тая система не я познавам добре, понеже мойта джипка няма. Ако обаче може да се изолира - най-добре. Макар да има някаква (спорна) файда от нея за екологията, на тия години често прави проблеми.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от sparkybg; 24-09-08, 09:26.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Фероза

                  Само да добавя че това на изходната тръба е ламбда сондата. Тя работи само на топъл двигател и в стационарни режими От нея се съди дали сместа е бедна, или богата.

                  Принципно не е зле да ти премерят налягането в горивната система. Може помпата да няма достатъчно дебит, или нещо някъде по бензинопроводите да се е запушило.

                  Ама пробвай тия неща, дето ти обясних, та поне да изключим проблема с MAP сензора. После я закарай да видят налягането, което трябва на празен ход да е 2.2-2.8 kg/cm. Опитай да я изфорсираш - налягането трябва да се вдуигне до към 3-3.3, докато развърта (става за кратко), и после пак да си се върне на 2.5.

                  Ако и двете неща са в ред, може да ти мернат импулсите на дюзите. Ако и това е в ред, търсим нещо по EGR-а, ама там съм бос.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Фероза

                    Мерси на всички за съветите.Оказа се че горивния филтър е затлачен с ръжда от изгнилите тръби,помпата е в нормите но няма дебит.Някаква информация за вътрешния диаметър на тръбите за бензина,смятам да сложа маркучи от тези дето ги дават за гориво.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Фероза

                      Можеш да ги замениш с медни тръбички,то тези който поставят за гзовите уредби.Ще е по-скъпо,но здраво.Има 6 и 8 мм.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с Фероза

                        С две ръце за медните тръбички. Има и такива с външна пласмасова обвивка - още по-добре.

                        Можеш да ги намериш при газаджиите например.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с Фероза

                          вътрешния диаметър на тръбите?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с Фероза

                            По-голям - по-добре.

                            Но дори и 6мм тръба ще ти върши работа.

                            А ръждата може да е от изгнилия резервоар. Някак не ми звучи добре "изгнил отвътре горивопровод". Не виждам как би могло да се получи. Правени са опити ДВГ да се подкара с вода, ама не знам някой да е успял.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с Фероза

                              Ако не си я направил избери медни. Ако има проблем обади се да видим. Аз има отрязани тръби та може да измерим. Но по принцип отиваш в Персей искаш медна тръба мека. Мисля, че за горивото е 8*1 купуваш си колкото требе решеш развалцоваш и си слагащ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X