Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ЗАПАДЕН" ЖИП

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Много веселка взе да става дискусията.
    Аз мисля че всеки тук ще се съгласи че офроуда е повече психология отколкото машинария и понеже винаги идва момента да се плаща фактурата нека видим малко факти:
    Най-евтиното излиза нова G270 CDI - 108,157 лв. Втора ръка има от същия клас към 13,500.
    УАЗ - нов 14,000, стар .... кой колкото даде - към 3-4 хилки.
    Новия модел за има няма 30,000.
    Аз лично нямам нищо против да си купя и 270 нищо че е евтин ама просто не съм нито мутра, нито митничар. За тия пари разумно ли ти се струва това, davc?
    Както и да погледнеш разликата си е един апартамент + градска кола.
    И това да вложиш в кола за офроуд...? Автомобил който съзнателно да трешкаш из деретата, ей така, за фън. То бафти фъна ще стане, особено като тръгнеш да сменяш чаркалаци.
    Е виж, ако ти е за работа - дискусията отива на друго място. Точно тия дето им е за работа са най-уазичарите тука щото части и всичко е тънкана. А каква и да е машина, и БТР да си вземеш да го друсаш офроуд нон стоп - пак ще се амортизира.
    Но за изправяне на армировка си има машини. Не са скъпи да се направят.
    Иначе старите г-класи не са па чак толкова комфортни - просто в тоя клас не се цени кожения салон ами с какъв наклон са зъбците на дифа примерно - затова и обордуването е аскетично в 99% от случаите.
    Иначе номера е не да си вземеш УАЗ, а да си вземеш подходящата кола за твоите нужди и пътя и не без значение - за твоя джоб.
    Иначе всичко си има минуси - знам един JCB дето може да изправи и влакова релса, един полуумрял камаз дето качва по 8 тона и една баварска тройка дето къса на старт който му падне. Идеална кола няма, както няма идеален път.

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
      Само за ваша информация аз не си мечтая да имам този или онзи модел и марка а направо си ги купувам... Та в този порядък към момента разполагам заедно с Брат ми със собствени 8 "джипа" сред които Нисан и Тойота...а скоро ще купуваме още няколко сред които със сигурност и Mercedes G например.
      И тва ако не е мерене.Що ли ми се струва, че и друг път съм чел за това. и кво да кажем тези с по един джип?
      аз и вчера питах защо всички се нахвърлиха върху човека пуснал темата.кво като има други подобни.както има 10 теми така могат да пъдат и 11.като темата не става защо има толкова постове по нея?
      значи за едни теми важи,като не ви харесва не четете а за други се намесиха и модератори и администрация.(сега чакам бан)
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #48
        Диалога между нас ТУК, е от неравностойни позиции! Просто ще последва фразата: "...темата е изчерпана и затова..."
        Ако смятате, че тук има цензура, която ви пречи да изразявате ваши стойностни мнения и информация свободно, ви съветвам да откриете нарочна тема по въпроса. Нека и другите участници в портала да кажат мнението си...още повече те биха били евентуалните потърпевши от подобно "информационно затъмнение"

        С риск да ви разсърдя и с неудоволствие за мен, ще си позволя да отбележа, че "меренето на ... " ми е под достойнството.
        С риск да ви разочаровам но аз съвсем не ви карам нито съветвам да го правите...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          Е защо, защо ... Защото контекста на темата беше - "ей го, кой УАЗ може това и са глупости че е скъпо". И никакъв опит дори за разбиране на реалната експлоатационна ценност на машината, на остатъците от националния автопарк, на какво да е. Не-руските са по-всичко, и това е.
          Никога не съм чувал някой уазовод да отрича ценните свойства на друг модел. Обратно, от уазоводите ще чуеш най-страшните проклятия за УАЗа, за завода и за света. И никога не съм чувал някой друг да признае даже очевидните свойства на УАЗа. За самокритичност и дума не може да се отвори. Това е проблемът. И работата даже не е в марките, колите или моженето. Види се проблемът е просто културологичен и философски. Кое е първичното все тая.

          Коментар


          • #50
            айде пак за уаза.ама на него никой нищо няма да му каже.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #51
              И тва ако не е мерене.Що ли ми се струва, че и друг път съм чел за това.
              Ако бяхте продължили и следващото изречение щеше да е по ясно какво точно "измерваме". И все пак не забравяйте че четенето не е задължително...

              и кво да кажем тези с по един джип?
              Каквото желаете, в рамките на добрия тон и най-вече нещо за вашия джип, желателно от технически порядък а не "най-хубавия"...

              аз и вчера питах защо всички се нахвърлиха върху човека пуснал темата.кво като има други подобни.както има 10 теми така могат да пъдат и 11.като темата не става защо има толкова постове по нея?
              Ако толкова ви харесват подобни теми ще трябва да ви разочаровам, няма да се толерират тук. Можете да си ги обсъждате на бира например...

              значи за едни теми важи,като не ви харесва не четете а за други се намесиха и модератори и администрация.(сега чакам бан)
              Администрацията както и модераторите не са длъжни да обясняват своите действия и бездействия, справка съгласието което сте дали при регистрацията в портала. Администрацията и модераторите се стремят да провеждат определена политика за която ако не ви харесва можете да предложите промени които ще бъдат разгледани и евентуално взети в предвид ако са полезни...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Стефан
                Е защо, защо ... Защото контекста на темата беше - "ей го, кой УАЗ може това и са глупости че е скъпо". И никакъв опит дори за разбиране на реалната експлоатационна ценност на машината, на остатъците от националния автопарк, на какво да е. Не-руските са по-всичко, и това е.
                Никога не съм чувал някой уазовод да отрича ценните свойства на друг модел. Обратно, от уазоводите ще чуеш най-страшните проклятия за УАЗа, за завода и за света. И никога не съм чувал някой друг да признае даже очевидните свойства на УАЗа. За самокритичност и дума не може да се отвори. Това е проблемът. И работата даже не е в марките, колите или моженето. Види се проблемът е просто културологичен и философски. Кое е първичното все тая.
                Стефане предупреждението по-горе в пълен обем касае твоите мнения по въпроса. Моля дискусията по въпроса за УАЗ-ите да се провежда само и единствено в темите които имат отношение...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  Тогава за ГАЗа, ЛуАЗа, ЗИЛа, МАЗа, пак ще е същото. Нали това е същността на проблема. Всички и всичко срещу УАЗа.
                  "Ама то даже не може да мине от тука!"
                  "Да, обаче е комфортно, не се чупи и поддръжката му е евтина!"
                  Без всякакво значение кое и колко е вярно, хиляда пъти повторената пропагандна лъжа става истина. На д-р Гьобелс вероятно маже да се вярва.

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Без всякакво значение кое и колко е вярно, хиляда пъти повторената пропагандна лъжа става истина. На д-р Гьобелс вероятно маже да се вярва.
                    е тва е нещо по същество. и аз съм съгласен че много реклами дават направо невъзможни обещания за техните модели и това което е странно е че колкото по-непроходим е автомобилът толкова повече ти го продават за такъв.тук форуми като този са много полезни.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #55
                      Стига бе хора що за бемислена тема всеки джип си има достойнства и най важното фенове.А за фена неговата марка е най добра както знаем
                      така че стига сме се чепкали а да се радваме на това което имаме и да работим за по хубаво

                      Коментар


                      • #56
                        Поради изчерпването на темата и най-вече упорството на Стефан тя се заключва!

                        А специално за "davc" и "братчеда" които са недоволни от "цензурата" тук откриват нова тема в която да могат да продължат с наблюденията си по въпроса:
                        http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...?p=64504#64504
                        VPetrov.photography

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X