Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ЗАПАДЕН" ЖИП

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел
    ...колко ми е голям и всякакви такива глупости...
    Ми май всичко опира до музиката ще се опитам да цитирам по памет популярно българско парче "... Всички искат да знаят точно колко ми е голям и какво ям..."

    А ако трябва сериозно по темата, аз може би съм мърляч, ама НЕ мога да си представя кола която 400,000.00 км си върви и ти само и сипваш бензин, при мен все нещо ДЕФЕКТИРА - дреболии, ама майстори, ремонти, дребни, но ремонти. Може би ако колата се кара непрекъснато на ХУБАВ Асфалтов път може и да стане ама ние тук си говорим за OffRoad (макар и всеки да влага в това понятие различен смисъл). Естествено за различните хора и прага на повредите е различен, от - "Смених скоростна кутия и раздатка - дреболия за 15мин. пред входа - не го броя за проблем", до - "изгоря ми габарита - май ще трябва да сменям тоя боклукчав автомобил"
    Та темата е интересна, работата опира до възможностти - аз не веднъж съм го заявявал - като порасна ако папкам и слушкам и спестя някой лев - ще си купя Bowler (два ще си купя - единият карам - другият в Бокса, за възстановяване след екстремно каране и дребни - лежерни Ъпгреиди и Напилки - Ех мечти, мечти, а сега подтягам поредният теч по "звяра" - тоя път сълзи от някъде течност за чистачките

    Коментар


    • #32
      Малеее, мани го тоя буклук бе, купи си неква кола, кфо е тфа - нема десет иляди и се е разпаднала отсекъде((( Сигурно и пепелнико е пълен, мани-мани ...
      Махай го тфа и земи нешто като ората!

      Коментар


      • #33
        Не е въпроса кой какви пари има и за какво ги използва.Въпроса е да няма караници и спорове.
        За всеки си има НАЙ-ДОБЪР джип но не трябва да се опитва да го набие в глава на другите!Всеки с интересите си!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #34
          А, не брато. Чалгата "гласуване колко да е Пи, колко да е Же, колко да е ..." си е чалга. Има прости и обективни критерии кое е високопроходима техника, кое не е толкова високопроходима, кое е техника изобщо, и кое играчка за лунапарка. Така че харесва ми - не ми харесва - в детската градина, тук почти всички са пълнолетни. Което освен харесване, предполага и отговаряне за приказките. Освен за действията.

          Коментар


          • #35
            Стефане, ти правиш впечатление за човек, който има какво да каже.

            Вече имаш шест поста в тази тема

            Напиши вече нещо и ПО НЕЯ
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              Винаги съм смятал за тъпо човек да се самоцитира Има си там, за съжаление свалени от производство, и западни и източни джипове. Има ТЛК, има редки модели на Щаер, на Фолксваген. Има историята на Джип. Нищо ново обаче, което да си струва и да се погледне. Заводите не искат да произвеждат джипове, искат да произвеждат пари. А това е друго.
              Отвреме на време - някой кьорфишек тип кооонцееепт кааар!, за това в самолетите стюардесите тичат по пътечката с някви кесии. Ако някой пребори немотията и масово натрапваната тъпотия - нещо самоделно. Което не е кола разбира се.
              Ти кое искаш да възхваля?

              Коментар


              • #37

                Може да възхвалиш това например!
                [size=7][color=GREEN]EnDuRo[/color][color=blue] & [/color][color=green]OFF_rOaD[/color][color=blue] TeAm[/color][color=green] BiStRiCa[/color][/size]
                [img]http://www.autonet.bg/Offroad/deso%20tuning.jpg[/img]

                Коментар


                • #38
                  На тази снимка ако не ме лъже зрението уаз-ката има Боди лифт.И тези джанти с гуми кадето я повдигат още.Сигорно и блокажи има.За да търкаля такива гуми и това всичко голям двигател.Какво повече!
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #39
                    Най-вероятно е Виетнамка с нахлузени отгоре тенекии от УАЗ. Или ГАЗ-62.
                    Не знам как върви, но и като Змей Горянин да е - това пак не е кола. Прототипът без всякакво съмнение е достоен за възхищение, това без друго е тържество на човешката храброст и воля, но си остава прототип. И с нищо не променя политиката на фирмите, които все по-упорито, и с цената на все повече материални и човешки жертви отказват да произвеждат джипове.

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от davc
                      Стефане, ти правиш впечатление за човек, който има какво да каже.

                      Вече имаш шест поста в тази тема

                      Напиши вече нещо и ПО НЕЯ


                      kakвa e темата

                      Коментар


                      • #41
                        Напоследък не разбирам защо вместо да се говори по-същество започнаха да се редят тема след тема започващи различно и завършващи еднакво...

                        Мисля, че на всички им е ясно, че от това, което се пише полза никому, само дрязги... Искам да предупредя, че макар и въоръжени с голямо търпение накрая ще започнем заедно с модераторите да трием здраво...

                        И сега малък разбор: Темата още със започването си даде почва за куха дискусия. Що за тема е: "Западен жип" ??? Първо се пише "джип" а не "жип", второ "западен" в съвременния свят е леко безсмислено понятие...най-малкото защото едни от най-реномираните офроуд машини са всъщност най-източните, имам в предвид японските например...

                        Тема, в която не се споменава нищо за конкретната машина, марка, модел, комплектация и т.н., но се възхваляват неговите качества ми се вижда леко странна... Нещо като поема за "идеалния”, но все пак форума за такива изяви е друг... Няма нищо нито странно нито невъзможно в това, което се е случило с машината и такива примери могат да бъдат дадени за общо взето всички марки и модели. Те просто показват, че собственика им се е грижил добросъвестно за тях...

                        Дотук с откриването на темата, след което последва канонада от мнения които отново доведоха до обсъждането ни в клин ни в ръкав на предимствата и недостатъците на УАЗ-а.

                        Уважаеми участници в портала, моля ви преди да пишете мнения, или пък да отговаряте на такива, три пъти да помислите и то сериозно дали вашето писание ще е от полза някому или просто пишете от позицията на собственото си его...!

                        И ви моля ви за повече уважение първо към себе си и после към другите...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #42
                          "Западен жип" не е "термин" от моя речник! И защо западен, и защо жип съм написал още в първите три-четири изречения от заглавния пост. Съвсем между другото, но като чета форума, аз съм последния комуто може да се обръща внимание за граматика
                          Да не се правим на "ударени", западен жип е фраза използвана от някои хора-смятащи своето мнение за истина от последна инстанция-използващи това понятие за обозначение на всичко друго освен УАЗ. Същите тези хора обръщат всяка тема в трибуна за славословия по отношение на УАЗ.
                          Точно затова, аз реших да започна такава тема, в която да се пишат- без страх от редактиране-добри думи и за неУАЗите. Не е вярно, че не пиша нищо за: "...конкретната машина, марка, модел, комплектация и т. н. ...", ТОЧНО ТОВА пиша, че и с подробности, само марката и модела не съм упоменал в прав текст-съвсем умишлено-точно за да не звучи като "поема за "идеалния"" А марката и модела са безкрайно прозрачни за всеки, който има отношение към автомобилите изобщо! И не вярвам някой в този форум да не е наясно.
                          Исках да дам повод на хората каращи, или харесващи "западните жипове" да изкажат положително отношение, мнение, опит и пр. без да се притесняват, че ще излязат от темата и ще засегнат нечие "свято" отношение към "вездесъщия" УАЗ.
                          Разбирам, че това не може да бъде така и е против правилата, приемам даденостите и ще се постарая да съм лоялен.


                          П. П. Г-н Петров, както се казва, във Вас са "и ножа, и хляба", така че ако ще триете никой не може да Ви спре
                          По този начин ще допълните линията: "за УАЗ, или добро, или нищо" със: "...за другите нищо добро"
                          Ако така трябва, така да бъде
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #43
                            "Западен жип" не е "термин" от моя речник! И защо западен, и защо жип съм написал още в първите три-четири изречения от заглавния пост. Съвсем между другото, но като чета форума, аз съм последния комуто може да се обръща внимание за граматика
                            Аз предлагам вместо грамотните да заимстват лексика и граматика от малограмотните да се опитваме да стане обратното...
                            П. П. Г-н Петров, както се казва, във Вас са "и ножа, и хляба", така че ако ще триете никой не може да Ви спре

                            По този начин ще допълните линията: "за УАЗ, или добро, или нищо" със: "...за другите нищо добро"
                            Ако така трябва, така да бъде
                            Нямам представа защо, от какво или откъде сте си направили извода за моята "цензура" по марки... Само за ваша информация аз не си мечтая да имам този или онзи модел и марка а направо си ги купувам... Та в този порядък към момента разполагам заедно с Брат ми със собствени 8 "джипа" сред които Нисан и Тойота...а скоро ще купуваме още няколко сред които със сигурност и Mercedes G например... Та в този ред на мисли не знам как точно да ви отговоря, за да е задоволително за вас, може би нещо от порядъка "Смърт на УАЗ-а да живее G-то", само че за разлика от вас и съм имал и съм карал и притежавам сериозно разнообразие от машини, та нещо не си падам по подобни лозунги...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              Уважаеми съфорумци !

                              Никога не съм взимал отношение по тази или онази марка.Никога не съм плюл и давал оценки.
                              Струва ми се, че във форума пишат хора за определени марки коли, които не са ги и виждали(да оставим на страна въпроса за шофиране).

                              Дайте да не избиваме комплекси, а да се върнем към основната цел на
                              форума:

                              Според мен първата е - взаимопомощ между любителите на всякакъв вид автомобили 4 х 4, т.е.:
                              Решаване на всякакъв род проблеми: няма да ги изреждам, всеки ще се сети.
                              второ: Да не превръщаме форума във междуличностни двубои.
                              трето: Да споделяме личен опит с определена марка, а не да сипем от въздуха неща,които не сме ги и преживяли.

                              Пример: Мога ли да атакувам G - класата,като в живота си не съм карал такъв автомобил. Но понеже съм привърженик на UAZ и Subaru
                              дайте да почна да плюя.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #45
                                Диалога между нас ТУК, е от неравностойни позиции! Просто ще последва фразата: "...темата е изчерпана и затова..."
                                Все пак ще се включа.
                                Не виждам нищо лошо в това, човек да има мечти, дори напротив! Аз имам доста. А най-хубаво е те да се сбъдват.
                                "Смърт" за нещо "долу" друго и пр. риторика е непонятна за мен и неприемлива. Искам единствено да призова, за повече обективност, по отношение на десетки доказано добри автомобили.
                                Много добре е, че сте имали и карали "сериозно разнообразие от машини", само не разбирам, защо смятате, че това е "за разлика" от мен.С риск да ви разсърдя и с неудоволствие за мен, ще си позволя да отбележа, че "меренето на ... " ми е под достойнството.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X