Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за KTM 450

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за KTM 450

    Здравейте!
    От една година съм се запалил по ендуро спорта, и съм решил 2009, като почне пролетта да си взема ендуро или крос.
    Новак съм във този спорт, до сега съм карал само симсонка (из гората), и съм се заканил на нещо по яко.
    Със голямо желание събирам пари и се надявам живи-здрави като дойде пролетта да взема KTM 450. Според мен това е един от най-добрите мотори за из гората. Да знам че е доста голяма и мощна машина за първоначален мотор, но си мисля че ще се справя.
    Обръщам се към хората със по голям стаж от моя, за да ги помоля да ми дадът някой друг съвет.

  • #2
    До: Съвет за KTM 450

    Разумното е 250сс!

    450-ката ще те мъчи, мори и не прощава грешки! Не е подходящ за новобранци, поне според мен.

    Естествено ако си мазохистичен, упорит, здрав и се кефиш на мощта между краката 450сс е мотора

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за KTM 450

      Съветвам те първо да пробваш и тогава да копуваш ... за да здобиеш някаква представа за огромните възможности на този мотор...
      С твоя голям опит не се подвеждай че 250 цц вървят малко ...
      Като за теб 250 ще е най-добрия избор..
      От симсон на Ктм 450 си е предизвикателство....
      Пък ако нямаш екипировка просто си плачеш за болница...
      Затова отдели и пари за екипировка преди да вземеш какъвто и да е мотор..
      Надявам се че знаеш че да завършиш образованието си се минава през 1-ви 2-ри...... 12 клас а не направо в 12-ти.. Всичко става постепенно и премерено.... , Но разбира се ако си упорит , внимателен , разумен и имаш търпение нещата да се случват постепенно ще свикнеш.
      Надявам се да съм бил полезен...
      Поздрави, Георги
      Последно редактирано от Makaveli; 22-09-08, 07:04.
      SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за KTM 450

        Да найстина, голямо предизвикателство е да скоча от симсонка на KTM 450, при това съм на 17 години.
        В моят град от скоро се е заформил голям кръг от мотористи, който много често си правят 3-4 часови разходки из планините. Те много ме нахъсват да си взема мотор и да се присъединя към тях. Един от мойте приятели си взе KTM 450 SX и го кара от около 5 месеца. Първите 2-3 дни нему беше пристигнала екипировката и той нямаше търпение да направи малко offroad, и зе та фана гората (без екипировка), след 1 час се връща със ужулени лакти и контузен крак. Аз съм доста по разумен и не обичам болката, та така че надали ще се кача на толкова мощна и ряска машина без екипировка.
        Тревожиме само факта че е доста огромен и тежак, докато свикна може да се поваргалям малко, но мисля че всеки моторист е минал преживял тези моменти.
        Изкажете си вашето мннение, и дайте някои савети.

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за KTM 450

          Колега ти сега какво..??? Да ти се молим ли искаш или...???
          Събин ти отговори лично и още повече правилно. Ако искаш да се научиш да караш вземи си 250сс, а ако искаш да се въргаляш и трошиш вземи си 450сс.
          Това е...другото си е твои личен избор, пък щом си решил вече що питаш тогава???

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за KTM 450

            Ами питам за да разбера мнението на повечко хора, за сега са се изказали само 2-ма.
            Аз всъщност несъм на 100% сигорен в избора на кубиците, но поне 75% са за 450-тка, защото чувството че си върху такава мощна машина е неповторимо.
            Ако може някой със по-голям стаж върху KTM 450 нека да каже какво е поведението на мотора във гората, защото аз сам карал само из полето.
            И ще помоля г-н Chinela да не ме реже така.

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за KTM 450

              Хвани попрочети форума , има много хубави статии относно избора на мотор.
              Всички ще ти кажат ,че постепенно трябва да се започне.

              С 450-тката повече ще буташ от колкото да караш

              Да, г-н Чинела, съобразявайте се малко... да не раздавам картоните

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за KTM 450

                Първоначално публикуван от Златко_1991 Преглед на мнение
                Здравейте!...Със голямо желание събирам пари и се надявам живи-здрави като дойде пролетта да взема KTM 450. Според мен това е един от най-добрите мотори за из гората. ....
                Първоначално публикуван от Златко_1991 Преглед на мнение
                Да найстина, голямо предизвикателство е да скоча от симсонка на KTM 450, при това съм на 17 години.
                .....
                Първоначално публикуван от Златко_1991 Преглед на мнение
                .... но поне 75% са за 450-тка, защото чувството че си върху такава мощна машина е неповторимо....
                И ще помоля г-н Chinela да не ме реже така.
                Няма обещавам...
                А сега по темата която си озаглавил /Съвет за КТМ450/ нали ???
                От всичките ти постове си личи, че вече си направил избора....
                Остава само ние да ти кажем /Ооо, ДА, РАЗБИРА СЕ, СУПЕР, ВЗИМАЙ ГО..../
                И след всеки ПРАВИЛЕН съвет за 250-ка ти продължаваш да ни убеждаваш, че 450 е правилният избор..ОК аз лично ти пожелавам успех и искренно бих се радвал ако можеш да го караш найстина.

                Поздрави и успех.

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за KTM 450

                  ..НЕ ЗНАМ..ЗА кой ли път вече обясняваме в коя ли не тема ..че 450 не е мотор за начинаещи..или поне не за съвсем начинаещи...лично на мен ..вече не ми се обяснява чудно ми е даже че и събин въобще е отговорил . ..има изписани ...не знам вече колко неща по тая тема за това какъв мотор как и защо и за кого е подходящ и..така нататък и така на татък и тн ...верно че не е хубаво така да се караме на момчето ..ама ...не знам ..просто точно по този въпрос има ама най много много инфо във форума ..сори френд обаче и аз съм на мнение като чинела че ти просто вече си решил..и си ни питаш ей тъй..очаквайки единственно и само да потвърдим избора ти

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за KTM 450

                    Вземай КТМ-а и не се чуди.После ще му мислиш.Няма да се впускаш в авантюри и ще си го караш по по-леки терени.То не могат всички да минат Ком-Емине като профи-лигата.Докажи им че не са прави.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за KTM 450

                      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                      Вземай КТМ-а и не се чуди.После ще му мислиш.Няма да се впускаш в авантюри и ще си го караш по по-леки терени.То не могат всички да минат Ком-Емине като профи-лигата.Докажи им че не са прави.


                      1-ва година,ще го гледаш.

                      2-а година пак,ще го гледаш ама легнал,щото ще си паднал.

                      3-а година ще се возиш на него,ама ще си мислиш че караш.

                      4-а година може пък и да се научиш да го караш.

                      П.п Ако си по упорит вземи си една 250-ка,че да покараш в близко бъдище,ако си още по упорит вземи си 450-ка спести си две години от 4-ри,ако въобще не си упорит вземи си 450-ка и ходи с нея на кафе.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет за KTM 450

                        Първоначално публикуван от Златко_1991 Преглед на мнение
                        Здравейте!
                        От една година съм се запалил по ендуро спорта, и съм решил 2009, като почне пролетта да си взема ендуро или крос.
                        Новак съм във този спорт, до сега съм карал само симсонка (из гората), и съм се заканил на нещо по яко.
                        Със голямо желание събирам пари и се надявам живи-здрави като дойде пролетта да взема KTM 450. Според мен това е един от най-добрите мотори за из гората. Да знам че е доста голяма и мощна машина за първоначален мотор, но си мисля че ще се справя.
                        Обръщам се към хората със по голям стаж от моя, за да ги помоля да ми дадът някой друг съвет.
                        До някъде колегите са прави, до някъде пак ама по-малко!
                        Аз скочих от балканче на KDX220R и още не съм го сменил!
                        По мое мнение избери разумно! Сега когато се понаучих да го карам, ми идва слабо на моменти! Другато е, че при този вид мотори (KDX, DR, XR и др.) идват слаби от към окачване за някакви по-сериозни изяви!
                        Спортните пък са си доста мощи, което мен мн ме кефи, но и доста по-скъпи!
                        Не бих заменил KDX-a за CRF450R примерно, но с удоволствие бих искъл да си го купя и него! Въпрос на финансова възможност!
                        Ако парите не са ти излишни наистина помисли и за екипировка и готовност за яка потдръжка!

                        КТМ не съм карал до сега!

                        Всичко е индивидуално! Приятел се хвърли на CRF 450 R и след 2-3 месеца счупи глезен! Друг пък на 15 години го кара като колело (пак CRF450F и CR250)! Наистина машините са доста мощни и искат доста опит!

                        Като цяло е по-добре наистина да се мине от по-малко към по-голямо!!!

                        Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение


                        1-ва година,ще го гледаш.

                        2-а година пак,ще го гледаш ама легнал,щото ще си паднал.

                        3-а година ще се возиш на него,ама ще си мислиш че караш.

                        4-а година може пък и да се научиш да го караш.

                        П.п Ако си по упорит вземи си една 250-ка,че да покараш в близко бъдище,ако си още по упорит вземи си 450-ка спести си две години от 4-ри,ако въобще не си упорит вземи си 450-ка и ходи с нея на кафе.
                        Ти обаче за кой ли път се проявяваш като голям разбирач!??? Май само бира пиеш и грам не караш!
                        То там май няма къде а?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет за KTM 450

                          Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение


                          Май само бира пиеш и грам не караш!
                          То там май няма къде а?
                          За тези двете си прав.....................,а за първото:
                          Ако мислехме всички като теб или мен нали разбираш ,че щеше да си е скука тука.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет за KTM 450

                            Aз от КТМ 450 имам лош спомен Взех го да го покарам на една ливадка и познай колко време го карах няма и минута Защо защото веднага след тръгването замалко да запозная задния калник с тревата а и покрай калника и главата си. Спрях дадох му го на моя приател с думите "Ебаси това не е мотор за мене" прекалено е мощен за човек който е карал 1на година ендуро сега вече са 2 де. А аз не карах балканче или чз. Карах си баш 125 ендуро. Сега карам Квазаки КЛХ 250 и си ми е екстра. Върви си много харчи малко и е много по предвидлив от 450 тката.
                            KAWASAKI Let the good times roll

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет за KTM 450

                              Абе той момчето е на 17 години сега, вие какво искате

                              И аз на 17 не съм слушал съвети

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X