Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

    Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
    ... няма ограничение на броя оръжия които можеш да притежаваш, единственото е че можеш да носиш само едно оръжие от тези записани в разрешението Обр.3 за носене и употреба.
    Чисто хипотетично, аз живя в Бургас, но колегите от София, са ме поканили да постреляме в някое от софийските стрелбища. как да си нося всички пистолети, така, че да не нарушавам закона... Може би заключени и обезопасени, с извадени пълнители, или... нелегално?
    Всъщност, същия въпрос стои и когато ходя на стрелбището в Бургас.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #47
      До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Чисто хипотетично, аз живя в Бургас, но колегите от София, са ме поканили да постреляме в някое от софийските стрелбища. как да си нося всички пистолети, така, че да не нарушавам закона... Може би заключени и обезопасени, с извадени пълнители, или... нелегално?
      Всъщност, същия въпрос стои и когато ходя на стрелбището в Бургас.
      Споко човече, един начин по който никой не може да те изтегли....носиш си разр.Обр.3, носиш си и разрешението за съхранение, пък ако те спрат просто обясняваш .... примерно, че си носиш оръжията за ремонт....никой не може да ти каже дали са се счупили и защо....нали????
      LZ3YG

      Коментар


      • #48
        До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

        Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
        При положение че вече има издадено разрешение и притежава друго КНО се прави по едно копие на разрешенията за носене и съхранение, подава искане до началника на съответното РПУ, в което обяснява че ще бъде надарен, а даряващия представя договор за дарение нотариално оформен, където се упоменава марка,мадел и номер на оръжието предмет на дарение и че ще бъде дарено оръжието на конкретният човек.От там съответно цялата документация ще мине през н-к РПУ като той има посдледната дума......но пак отиди на место в КОС където се водиш.Никъде в ЗКВВООБ и ППЗКВВООБ няма ограничение на броя оръжия които можеш да притежаваш, единственото е че можеш да носиш само едно оръжие от тези записани в разрешението Обр.3 за носене и употреба.
        Скайпа ми е kap4o1.....не се сещам писах ли го тук.....даже и в момента е отворен.....
        LZ3YG

        Коментар


        • #49
          До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

          Статистика за количеството и вида на оръжията в България - в прикаченият файл
          Прикачени файлове
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #50
            От: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

            Искам да питам относно изкаран курс за безопасно боравене с боен пистолет и гладкоцевна пушка. Преди доста години го изкарах и има тапия със снимка на нея.
            Тези дни говорих със инструктор по стрелба и той каза че този документ важал и нямал срок. ако съм искал да изкарам разрешително за боен пистолет, освен другите необходими документи които трябвали, този съм го имал вече.

            Вярно ли е че тази тапия важи безсрочно ?

            Коментар


            • #51
              От: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

              Да.
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • #52
                От: До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото пол

                Добър вечер от мен,

                Спрях се на първата тема, която е свързана с това, което съм тук, а именно да попитам - възможно ли е да си извадя разрешително за късо нарезно оръжие, като мотивацията ми е САМО , че съм любител и имам желание да се усъвършенствам , като си го нося личното оръжие по стрелбища, без да членувам в никакви клубове? Дали зависи най-вече от районнния, кварталния и парите?

                Благодаря предварително!

                Коментар


                • #53
                  От: До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото пол

                  Първоначално публикуван от Edwardcho Преглед на мнение
                  Добър вечер от мен,

                  Спрях се на първата тема, която е свързана с това, което съм тук, а именно да попитам - възможно ли е да си извадя разрешително за късо нарезно оръжие, като мотивацията ми е САМО , че съм любител и имам желание да се усъвършенствам , като си го нося личното оръжие по стрелбища, без да членувам в никакви клубове? Дали зависи най-вече от районнния, кварталния и парите?

                  Благодаря предварително!
                  Здравей,

                  Изглеждаш интелигентен и начетен, потърси малко повече във форума в тия подобните теми и ще си отговориш сам.

                  Съвета ми е, търпеливо почети повечко и ще разбереш, че е важна обосновката сервирана с хубави аргументи и ако това не достигне стигаме до пари и късмет...

                  Хубаво е да напишеш от къде си и какви точно са ти идеите.

                  Ако искаш ще си вземеш каквото пожелаеш КНО, но за да стане за оптимално време и средства, се подготви добре!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                    Баща ми е в София... и е 36-ти набор... Добре, че има кучета, да го пазят... Поне има каса и знае как ДА НЕ ГО ИЗПОЛЗВА....
                    А иначе си много прав - особено след една определена възраст...
                    По подобни съображения и с много мъка закарах баща ми на стрелбище. За моя изненада ми скри шапката въпреки, че ходя доста редовно за разлика от него (никога).
                    После помърмори как ние "младежта" харчим пари безотговорно (в случая за патрони) и си тръгна.
                    Не подценявайте хората заради възрастта им. Остарели са защото са оцелявали...

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Револвер или пистолет?

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      По подобни съображения и с много мъка закарах баща ми на стрелбище. За моя изненада ми скри шапката въпреки, че ходя доста редовно за разлика от него (никога).
                      После помърмори как ние "младежта" харчим пари безотговорно (в случая за патрони) и си тръгна.
                      Не подценявайте хората заради възрастта им. Остарели са защото са оцелявали...
                      Долу горе същата ситуация беше с майка ми . На времето е била окръжен шампион по бойна стрелба с пистолет ТТ . Изстреля един пълнител с моето ТТ събра ми очите и от тогава аз не повдигам въпроса През шестдесетте и седемдесетте години на миналия век хората доста сериозно са се подготвяли за третата световна.
                      Последно редактирано от sek.1; 18-12-16, 05:48.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #56
                        От: До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото пол

                        Първоначално публикуван от Edwardcho Преглед на мнение
                        Добър вечер от мен,

                        Спрях се на първата тема, която е свързана с това, което съм тук, а именно да попитам - възможно ли е да си извадя разрешително за късо нарезно оръжие, като мотивацията ми е САМО , че съм любител и имам желание да се усъвършенствам , като си го нося личното оръжие по стрелбища, без да членувам в никакви клубове? Дали зависи най-вече от районнния, кварталния и парите?

                        Благодаря предварително!
                        Категорично НЕ!
                        НЕ! Подобна линия на поведение, ще има за резултат ОТКАЗ от страна на началника на РУ,,П" по местоживеене, с мотив, че ти като заявител е си обосновано в достатъчна степен наличието на необходимост от притежание и носене на късоцевно нарезно оръжие...
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #57
                          От: До: Револвер или пистолет?

                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          По подобни съображения и с много мъка закарах баща ми на стрелбище. За моя изненада ми скри шапката въпреки, че ходя доста редовно за разлика от него (никога).
                          После помърмори как ние "младежта" харчим пари безотговорно (в случая за патрони) и си тръгна.
                          Не подценявайте хората заради възрастта им. Остарели са защото са оцелявали...
                          Баща ти е професионалист ,кво да праиш!Оръжието не е шега и повод за надуване!Жив и здрав!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            От: До: Револвер или пистолет?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Долу горе същата ситуация беше с майка ми . На времето е била окръжен шампион по бойна стрелба с пистолет ТТ . Изстреля един пълнител с моето ТТ събра ми очите и от тогава аз не повдигам въпроса През шестдесетте и седемдесетте години на миналия век хората доста сериозно са се подготвяли за третата световна.
                            До към 83та имаше много подобни състезания ,та "Спри или мама ще стреля"си е в реда на нещата за.Аз бях в отбор към ОСО по военно дело,ходехме по състезания ,разглобяване,сглобяване на АК,устройство ,тестове за време,оказване на първа помощ ,действия при различни видове атаки ,боравене с ръчни гранати ,стрелби на полигон с малокалибрени и много подобни имаше.Такива бяха времената и това е полезно стига да ти е интересно ,никой не те е карал насила,просто мерак .Сега трудно можеш да ги заинтригуваш ,освен ако не е CS ,Modern Warfare или нещо подобно ..!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                              Нямам нужда и необходимост от КНО, но просто искам да имам. Какъв е законния начин да имам.
                              Имам рарешително за карабина.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                От: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Нямам нужда и необходимост от КНО, но просто искам да имам. Какъв е законния начин да имам.
                                Имам рарешително за карабина.
                                Разрешителното за карабина не помага за получаване на законно разрешително за КНО.

                                За всеки, които иска законно да притежава КНО в настоящия момент, съвета ми е един - потърсете контакт със служители на
                                местното РПУ /служба КОС
                                /. Те най-добре ще Ви кажат какви са специфичните изисквания за придобиване на КНО в тяхното РПУ.
                                LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                                LR Defender 110 - 2003, TD5
                                Honda CR-V II - 2004, 2.0
                                тел. 0887 581 738

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X