Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Револвер или пистолет?

    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
    Е, то за това си има друг вид разрешителни за съхранение и за спортни цели.
    Верно че има, ама нещо изкарването на такова ми изглежда по-сложно! Трябва да има клуб(отбор), в който да членуваш, пък да пишеш там някакви програми за тренировки! Въобще, сложно ми изглежда и приложимо само за големите градове!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #32
      До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

      А бай Ваньо и бай Спиро няма за какво да се тревожат, те така или иначе не живеят в София щото с 200 лв в София... а в провинцията за какво им е оръжие, там за 20 лв не ти застрашават живота, най-много да те набият ВЪВ или СЛЕД кръчмата, но оръжие се ползва ако ти е застрашен живота!!!


      Градски, веднага се сещам поне за пет случая за последните години в Добрич и региона на зверски убити пенсионери при грабежи.В единият случай даже не ставаше дума за пенсийката, а за един хомот.Ограбените и пребити възрастни хора са много повече.Това не е никак чудно, защото самотно живеещите пенсионери са много лесна плячка за хора без ценностна система и грам интелект.
      Сещам се за една случка от дългия живот на прабаба ми, която беше родена през 1896г и живя до 99годишна възраст.Като млада булка стояла в къщи с децата(мъжете са били на полето) и в двора влязъл крадец.Баба ми излязла на кьощка (балкона) с пушката и стреляла във въздуха, ония веднага се омел.
      А имуществения ценз като предпоставка за придобиването на каквито и да е права е дискриминация, справка-Конституцията на България.
      Според мен когато човек отговаря на изискванията на закона(които никак не са случайни) и предостави необходимите документи трябва да получи разрешение за закупуване и носене на КНО без да се налага да изтъква каквито и да е причини.Вижда ми се много субективно косаджията или началника на РПУто да определят кой има нужда от оръжие и при кого необходимостта е отпаднала.Във Варна няколко души осъдиха полицията, заради отказ да им подновят разрешителните на основание отпаднала необходимост.
      В някои градове не разрешават притежанието на повече от едно КНО.Първото е за "самоохрана", за второто трябва друга причина???А да се изкара разрешително за колекциониране си е приключение.
      Поздрави!

      Коментар


      • #33
        До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

        Здравейте, с голямо закъснение ще се включа в тази тема с един въпрос. Какво ще кажете за травматичното оръжие ( имам предвид оръжие което е произведено с цел да стреля с гумени или други патрони а не преправен газов или самоделка) дали това не е по-добрият избор за самозащита от евентуално нападение от тъмно и светло зелени или кучета. Аз не мога да разбера защо този тип оръжие е със статут на КНО и мисля, че за самозащита с нелетален край това е правилен избор
        Поздрави
        ОФА 2.0 Спорт "96
        Боян 0898642831

        Коментар


        • #34
          До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

          Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
          Аз не мога да разбера защо този тип оръжие е със статут на КНО
          Защото:

          1. Има дулен пробег...
          2. Изстрелва проектил...
          3. Прави БУМ...

          Прав си, че е хубаво и по-удачно ама не и в Булгаристан, не и с тези закони, и прилагането им...
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

            здравеите , аз съм нов в саита . но за оръжията моето мнение е че се издават разрешителни на много комплексари . мога да дам за пример един такъв от софия , които работи за фирма занимаваща се с оръжия . има необходимите разрешителни . тренирали сме заедно спортна стрелба и независимо че откраи време му е набивано в главата че 'оръжието дори и празно гърми веднъж в годината' тои редовно ходи с по два три пищова и не пропуска случеи да ги извади на показ без значение каде се намира и колкото повече хора има за него е по-добре,. та колеги таквиз ;пезивенти; какво да ги правим и каде и от кои да е контрола . а тои не е единствен

            Коментар


            • #36
              До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

              Аз съм наясно че прави бум, и изстрелва проектил, но не съм наясно защо този тип оръжие не е на по облекчен за придобиване и носене режим. То и въздушните пушки стрелят, но всеки навършил пълнолетие може да си купи и стреля а има и доста "расови" образци със сериозни начални скорости. При реална ситуация бих заложил на едни руски пистолети или револвери( не съм сигурен как се казват те са с 4 цеви) с голям калибър и са напълно достатъчни за самоотбрана
              А до колко се спазва закона в България това е друга дълга и тъжна тема на разговор защото ако се спазваше нямаше да говорим за самоотбрана и оръжието нямоше да е необходимо
              ПП Не се заяждам просто разсъждавам пишейки
              ОФА 2.0 Спорт "96
              Боян 0898642831

              Коментар


              • #37
                До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                Оса. Освен четирицевните, има и двуцевни модификации.
                Патроните са 18 милиметрови, след излитането топчето става двайсе и нещо. Реално ефективни са разните куршуми между 20 и 30 мм. Затова и макаровия стоппатрон е добър, а разните змийски и прочее палиативи не стават.
                Ми, няма. Що да има? Що трябва да се прави нещо, като и без да се прави заплатата си върви? За да има ефективни гумени куршуми, трябва да има разрешени големи калибри. Това е друг клас оръжие, с всички административни последствия. По-лесно е да кажеш Не може!

                Коментар


                • #38
                  До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                  Това че съответните органи не контролират показността, използването, разрешителните и т.н. проблеми е едната страна на медала.Другата е самосъзнанието на човека.Ама сме заточени в Булгаристан.Нормално е който има нужда и желание да притежава оръжие защо не?Друг е въпроса да го размахва безнаказано пред хората и да няма последствия.Ама то последствия няма за много неща в нашата държава.Един размахва пистолети, друг фучи на червено или в насрещното, трети превръща в кочина мястото където живее.В Германия или Франция също живеят хора и съм сигурен че ако няма кой да им дръпне 200 евро за хвърлен фас или да полежи месец за опасно шофиране, много бързо ще ни "настигнат".ТАМ както и тук има закони, ТАМ както и тук има полиция, ама ДОТУК.
                  Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                  Това е положението.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                    Защо, работата напредна много. Помня времето, когато вчерашни партизани размахваха пищови, и ревяха като изнасилени кочове че на народа не бива да се дава оръжие. Не че друго, ами е пиян, тъп, и веднага ще се изпотрепе. Не ги послушаха, пуснаха. Никой никого не трепе със законно оръжие. Сега и да го забранят, ще стане само сакатлък. Няма как да се съберат половин милион цеви. Не и от вменяеми граждани. Особено, когато криминалната и охранителната полиция не работят.
                    Дебилите, които го вадят за щяло и нещяло, все едно го губят бързо. Кой им го взема е друг въпрос, но такива практически няма. Каквито глупости се правят, като правило са от хора, които в работно време ходят с униформи. Което значи много, но друго.
                    Последно редактирано от Стефан; 26-10-08, 02:43.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      А бай Ваньо и бай Спиро няма за какво да се тревожат, те така или иначе не живеят в София щото с 200 лв в София... а в провинцията за какво им е оръжие, там за 20 лв не ти застрашават живота, най-много да те набият ВЪВ или СЛЕД кръчмата, но оръжие се ползва ако ти е застрашен живота!!!

                      Виж дедо Петко у балкано, знае 2 и знае 200, има си големи каракачанки пуска ги вечерта да пазят от цигани а ако има много за крадене, явно не му е проблем да даде и 1-2 000 за КНО...

                      А сутеньорите и бандитите те и сега дават не по-малко рушвети за да си вадят оръжие, как иначе съдени или разни там контингенти имат законно КНО, щото аз знам известен брой такива индивиди, с неизвестен брой оръжия...

                      Който не му е изгодно, да иде на село, там е спокойно не се краде и пушкала ти не трябват...
                      ` Нещо не съм съгласен с теб. В Бургас е по скъпо да се живее отколкото в Софията. В Софията и по нощните заведения е по безопасно отколкото на много други места в страната...
                      На тези който искат да извършват убииства оръжие не им трябва, те си имат такова, без история и за еднократна употреба.
                      Някой по нагоре каза че оръжието е само инструмент. Наистина е така. За у нас съм мислил да си взема един марков пневматичен пистолет за коване на пирони. Нямате си на идея как стреля това нещо с пирони.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                        Момчета, здравейте от скоро съм член на форума и с голям интерес прочетох доста материали.Може да ядосам някого, но съм готов и да помогна на много от вас...Служител съм в МВР от доста години....и съм младши инспектор по КОС, .... Ако имате някакви конкретни въпроси съм готов да отговоря на всеки, погледнато от страна на т.н.органи за контрол...М/у другото съм и инструктор по динамична стрелба и на тази тема също приемам въпроси исъм готов да отговоря на интересуващите се.
                        LZ3YG

                        Коментар


                        • #42
                          До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                          Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                          Момчета, здравейте от скоро съм член на форума и с голям интерес прочетох доста материали.Може да ядосам някого, но съм готов и да помогна на много от вас...Служител съм в МВР от доста години....и съм младши инспектор по КОС, .... Ако имате някакви конкретни въпроси съм готов да отговоря на всеки, погледнато от страна на т.н.органи за контрол...М/у другото съм и инструктор по динамична стрелба и на тази тема също приемам въпроси исъм готов да отговоря на интересуващите се.
                          Един от способите за придобиване на КНО е чрез дарение.Трябва ли надарения да доказва необходимост при условие,че притежава КНО?

                          Коментар


                          • #43
                            До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                            Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                            Момчета, здравейте от скоро съм член на форума и с голям интерес прочетох доста материали.Може да ядосам някого, но съм готов и да помогна на много от вас...Служител съм в МВР от доста години....и съм младши инспектор по КОС, .... Ако имате някакви конкретни въпроси съм готов да отговоря на всеки, погледнато от страна на т.н.органи за контрол...М/у другото съм и инструктор по динамична стрелба и на тази тема също приемам въпроси исъм готов да отговоря на интересуващите се.
                            Аз имам един въпрос. Как мога да се свържа с теб да си поговорим. Телефон, мейл, скайп.... каквото имаш. И на каквото ти е удобно.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                              Телефонът ми е 0888818266 а мейла ми е g.m.hristov@abv.bg
                              LZ3YG

                              Коментар


                              • #45
                                До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                                Първоначално публикуван от v12345s Преглед на мнение
                                Един от способите за придобиване на КНО е чрез дарение.Трябва ли надарения да доказва необходимост при условие,че притежава КНО?
                                При положение че вече има издадено разрешение и притежава друго КНО се прави по едно копие на разрешенията за носене и съхранение, подава искане до началника на съответното РПУ, в което обяснява че ще бъде надарен, а даряващия представя договор за дарение нотариално оформен, където се упоменава марка,мадел и номер на оръжието предмет на дарение и че ще бъде дарено оръжието на конкретният човек.От там съответно цялата документация ще мине през н-к РПУ като той има посдледната дума......но пак отиди на место в КОС където се водиш.Никъде в ЗКВВООБ и ППЗКВВООБ няма ограничение на броя оръжия които можеш да притежаваш, единственото е че можеш да носиш само едно оръжие от тези записани в разрешението Обр.3 за носене и употреба.
                                LZ3YG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X