Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Несчупваемата Тойота!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Несчупваемата Тойота!!!

    От ноември на 1991 г. притежавам втора употреба произв. през 1984 или 1985 г. Тойота Хайлукс 2.2Д 4х2 /само задно пр./ с двг. 2L внесена от Финландия. Заради този пикап съм фен на Тойота. в Бг. са минати около 300 000 км. при ненормално и неразумно претоварване. Още когато беше на 230 000 км. направих основен ремонт. До сега 3 пъти съм сменял разпръсквачи. 2 пъти е изкърпвана частично рамата, сменяна е водна помпа и вискомуфата е заменена от ел. мотор с ключе, което май тези които го карат пикапа забравят да го пускат. До сега са го карали поне 30 човека, за които знам /служебна кола в строит. фирма/ и на никого не му е ясно защо още се движи. Сменял съм лагери на диференциала /станаха руски по размер/ и е чупена вилка в с.к., направена нова некадърно и заварена. Вече от години никой не е сменял масло, само есента смениха нафтов филтър, че се беше задръстил напълно и гаснеше. Ааа някой идиот е откъснал подгряването на седалката и си е взел ключето, както и казанчето помпичката за измиване на стъклото и фаровете. Не знам дали има подгр. свещи и зимата пали на дърпане.
    Сега съпругата ми има нова Корола дизел, на 20 000 км. /произведена в Япония/ дава дефекти, които в сервиза не оправят и казват "нищо и няма на колата, нали върви" обслужването е отвратително... Не ми се пише просто...
    Така, че всяко нещо с времето си... Било е време, когато са пробивали на европейския пазар и са правили здрави автомобили, сега вече имат слава, продават скъпи и некачествени МПС...
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      До: Несчупваемата Тойота!!!

      колега, дай новичката тойота да я ползват както пикапа и ще видиш, че и тя ще изкара много - вместо да я караш в сервиза, се примиряваш с дребните ел-мел проблеми и няма проблеми... Ако не пали, ще я дръпнете... Като се скапе климата, ще си отваряте прозореца и т.н. А сега какво? Светнала една лампичка и хайде цял ден в сервиза Нали върви и така???
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        До: Несчупваемата Тойота!!!

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        колега, дай новичката тойота да я ползват както пикапа и ще видиш, че и тя ще изкара много - вместо да я караш в сервиза, се примиряваш с дребните ел-мел проблеми и няма проблеми... Ако не пали, ще я дръпнете... Като се скапе климата, ще си отваряте прозореца и т.н. А сега какво? Светнала една лампичка и хайде цял ден в сервиза Нали върви и така???
        Да бе да! Върви си гаранцията и те си свиркат. За всяко явяване оториз. сервизи дърпат пари от Тойота моторс, а проблема на купувача си остава негов проблем...
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          До: Несчупваемата Тойота!!!

          мисълта ми е, че имате двойнствени критерии - за едната "чудя се още как върви", а за другата за най-дребния проблем - веднага в сервиза
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            До: Несчупваемата Тойота!!!

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            мисълта ми е, че имате двойнствени критерии - за едната "чудя се още как върви", а за другата за най-дребния проблем - веднага в сервиза
            Да така е ако едно нещо си е "изпяло песента" колкото изкара все е далавера, но когато купуваш нещо ново с 3 /три/ години гаранция и даваш пари, с които ще си купиш недвижими имоти в провинцията, нормално е да изискваш и да си цениш парите, т.е. нормално е да си цениш труда вложен в тези пари и изискваш отговорностти и адекватност насреща.
            И понеже, си мисля, че за моите пари не съм купил само минала слава и празни реклами на Тойота, трябва да изисквам адекватна поддръжка на марката Тойота.
            Извинете ме, че избягах извън темата.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X