Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работни обувки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Работни обувки

    Само да спомена че бомбетата не е задължително да са метални - държат студено и тежат малко повече.
    В момента повечето обувки са с полимерни бомбета, те са направени да покриват същите критерии като металните.
    Пластините в подметките на са лоша идея, но са необходими в съвсем редки случаи, добре е човек да прецени дали наистина има нужда от тях.
    Лично мое впечатление е, че работните обувки не са особено корави и издръжливи.
    Без значение дали съм дал ~ 100.00лв за ниски обувки или 25 - съсипват се еднакво бързо, само че за едните повече те е яд.

    П.П.
    Специално за MTS не мога да кажа абсолютно нищо хубаво, даже направо ги оплювам!
    Висок модел от естествена кожа за около 120.00лв - след първото ходене в сняг кожата буквално се олюпи, съответно след това всяка какпа вода попиваше като върху тоалетна хартия.
    Нисък модел за около 80.00лв - без сняг, след кратка употреба кожата отново се съсипа. Отделно о подплатите не са особено свет.

    За сравнение ще дам едни градски цивилни кубинки. С метални бомбета са, но нямат абсолютно нищо общо със сейфти обувки.
    По стечение на обстоятелствата ги превърнах в "официални"-работни. Толкова бой са изяли, че 3-4 МТС-ки ще издъхнат покрай тях само да седят и гледат...
    Георги Тонев

    Коментар


    • #17
      От: Работни обувки

      Дай адрес,да ти пратя едни безвъзмездно необувани 44 номер. 0895 48 58 01.Ехеее,то датата на публикацията .............

      Коментар


      • #18
        От: Работни обувки

        Когато не съм по джапанки,ходя само и единствено с работни обувки,до скоро имах възможност да си купувам диадора,отлични ,цена висока,имах 4-5 модела от тях ,има и модели които не си заслужават на диадора,металната пластина според мен е неприемлива,бомбето задължително,има бомбета както по горе се каза неметални,карбонови и други,има и пластина неметални но както казах ползвам ги целогодишно и пластина независимо каква е неприемлива за мен,уморява излишно и натоварва !

        Когато си избирам работни обувки,задължително да са тип боти,високи до глезена,от естествена кожа,лятото велур,антибактериални стелки задължително с бомбе,спасявало ме е неколкократно,миналото лято изкарах 9 месеца на Златни пясъци с такива между туристите боси !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Работни обувки

          Пластината в подметката отдавна не е това което беше. Вече даже не е пластина, да не говорим за метална. Това при нормалните производители, при китаеца всичко си е по старому.
          В съвременните обувки AP защитата се изпълнява от кевларена стелка, която е залепена още при отливането на подметката, не се усеща, че я има, но пази от пробождане. Даже е и температуро - инертна.
          Дерзайте !
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #20
            От: Работни обувки

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Даже е и температуро - инертна.
            Дерзайте !
            То работа да има...
            Виждал съм японски работни каски с 5 мм корк от вътрешната страна.
            А за обувките е важно и сектора в който се работи. За механици в среда с разлято масло подметката трябва да е маслоустойчива - и по мако се хлъзга.

            [/QUOTE]Когато не съм по джапанки,ходя само и единствено с работни обувки[/QUOTE]

            То има комбинация и от двете.

            Хазама, главният изпълнител на Токуда по едно време докараха няколко японеца -оригинъл от Япония специалисти по монтаж на гипсокартон. Те беха с такова нещо на краката.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #21
              От: Работни обувки

              За 10 години работа с ЛПС най много ми тежи да нося обувките,заштото те наистина си тежат.Нашите са на БИСАР и горе -долу за сезон два си отиват, като естествено зимата ги сменяме с подходяшти/ по- високи/.Полза от тях голяма -газиш наред но дават отражение на ходилото,гледам при мен на дьртия прьст кожата как се е загрубила от бомбето и си боли.Най -голем кеф е като ги сабуйш след 8-10 4аса-направо летиш.

              Коментар


              • #22
                От: Работни обувки

                Първоначално публикуван от fanfan Преглед на мнение
                Най -голем кеф е като ги сабуйш след 8-10 4аса-направо летиш.
                хахаха, да това е най-голямото предимство

                Коментар


                • #23
                  От: Работни обувки

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Пластината в подметката отдавна не е това което беше. Вече даже не е пластина, да не говорим за метална. Това при нормалните производители, при китаеца всичко си е по старому.
                  В съвременните обувки AP защитата се изпълнява от кевларена стелка, която е залепена още при отливането на подметката, не се усеща, че я има, но пази от пробождане. Даже е и температуро - инертна.
                  Дерзайте !
                  Жена ми беше ОТК в диадора ! Смятай знам или незнам как стоят нещата !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Работни обувки

                    Бе то и аз се обърках с нормалният производител и китаеца ...
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • #25
                      От: Работни обувки

                      Здравейте ,

                      Търся си работни обувки с бомбе и пластина. Работя в машиностроителен цех и постоянно съм в масла и мръсотия.
                      Досега съм носил почти само от марката Sievi , финландска е и цените са около 150 евро .Но не съм ги давал аз де , но последните обувки ме изкараха около 6 години.


                      Сега съм се спрял на Cofra , Puma или Diadora . И като бюджетен вариант Dunlop , по тънки са цените , а отзивите които намерих са добри .


                      Някой специално Dunlop-a да е ползвал , ако ли не , за някой от другите ако дадете съвет добре дошло.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Работни обувки

                        Аз ползвам Диадора , изключително удобни обувки които чувствам като пантофи . Не знам как са го постигнали но лятото не ме запаряват , а през зимата не ми е студено на краката .Пробвах и работни обувки Пума които изглеждат като маратонки но са с бомбе и пластина и сравнение с Диадората са неудобни, но пък са красиви.
                        емил златков
                        паджеро 2.5тд
                        ве стром 650

                        Коментар


                        • #27
                          От: Работни обувки

                          И аз ползвам Диадора от 8г. нямам оплаквания.
                          В момента съм с тези,и са ми удобни.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0734.jpg
Прегледи:1
Размер:194.8 КБ
ID:5780689
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от georgipetkov64; 08-02-18, 21:02.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Работни обувки

                            Държа най-много да са ми удобни , а пък и ако издържат 2-3 години ще е супер.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Работни обувки

                              В момента съм с Диадора. Както каза колегата по-горе, зимата са топли, лятото не запарват. Невероятно, но факт
                              Ако трябва да купувам, бих гледал първо тях.

                              Важното е да са ти удобни, т.е да ги мериш внимателно преди да ги обуеш. Тежестта поне на мене не ми е проблем, не съм малък човек.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Работни обувки

                                Навихте ме май за Диадората . Ще я пробвам задължително !

                                Предполагам модела , къвто ми хареса...
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X