Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за Инфо за Мотор Днепр 11

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за Инфо за Мотор Днепр 11

    Здравеите ,

    имам такъв мотор в мазето и ми седи 2 години и преди 2 седмици почнах да го зглобявам
    И изках да питам някои правил ли е такова нещо и дали може да сподели информация за него , електрическата система немога да се оправа с нея търсих някви страници ама нещо не се оправих.
    при разглабянето на двигатела има ли нещо по особено което траа да имам в предвит?

    благодая предварително

  • #2
    От русе ли го купи, имам познати с такива мотори даже аз мислех да си взема такъв. Мене ако питаш неси струва сглои го и го продаи, от това за да направиш мотор първо трябва да да го разглобиш до блок имах случаи в които лагера на разсрпеделителния вал беше набит толкова стегнато че лагера посиня и блокира за 3 часа работа после виж как са сложени черупките на лагера на мотовилките и дали няма ръжда по шииките нее лошо да смениш гарнитурките навсякъде или да намажеш старите със силикон препоръчвам ти локтаит тои е наи добър обърни внимание на маховика дали е стегват добре и осигърен против саморазвиване. Виж вскоростната кутия какво е дереджето дали няма много ръжда и наи вече огледаи всясо едо зъбно колело обикновенно по тях е пълно с чеплъци които трябва да се отстранят много внимателно с флекс, ако не ги махнеш се чупат и попадат между предавките като това може да потроши предавките безвъзвратно другото много слабо място на днепъра са каплите спицити винаги са хлабави самите обръчи са заварени на криво и не могат дасе изправят до задоволителен резултат а и на самите главини лагерите са напавени безкраино неточно със едни ситни резби кито изтърват и колелата почват да плуват по оста . Абе на кратко за да направиш един такъв мотор трябва да си купиш поне още един за части ако има с какво още да помагам казваи

    Коментар


    • #3
      Някаде имам книжка със ел схема на този мотор имаше и чертежи на двигател скорости и др ако ти представлява интерес ще я намера и ще тия дам

      Коментар


      • #4
        Имам Партс каталог-а (7.8 МБ) ... ще разпитам и за ръководство дали се намира...
        ако искаш дай мейл да ти пратя каквото имам ...
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от павле
          От русе ли го купи, имам познати с такива мотори даже аз мислех да си взема такъв.

          Да точно от там го купих и бях много нахъсен да го направа , но понеже нямам много време и пространство, стигна само до боя на рамката и замразих нещата . Сега брат ми се заел с тази работа да го направи да върви ,

          ще съм много благодарен на всичко което можете да ми помогнете
          пък като го направа ще дам по няколко кръкчета

          za Tatkobarbara
          e maila ми е borkozin@gmail.com


          а Павле ако може даи един телефон за връска да мога да ти се обадя аз или брат ми


          благодаря отново

          Коментар


          • #6
            Стига бе като прочетох колко много неща трябва да се пипнат, мислих, мислих ми че то не остана нещо да не се прави/преправи/донаправи по тоя мотор, те и с токовете май не са баш наред, от лади алтернатор им слагаха май. Не ги разбирам тея старите машини и аз обичам да си човъркам ама като знам че още няколко часа и го паля а така да го правиш години наред и накрая да не си сигурен дали ще запали...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X