Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 120 - тресе на място при "D" на автомат. Дюзи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 120 - тресе на място при "D" на автомат. Дюзи?

    Колеги,
    тези дни се появява едно съвсем леко тресене, когато спра на място и лоста на скоростите е на "D". Не винаги го има (по-скоро съвсем рядко), за да отида в сервиза. Двигателя е 3.0 D4D. Ако на някого се е случвало нещо подобно и може да каже това проблем ли е, или аз си внушавам, моля да сподели! Не знам дали може да има нещо общо със захлаждането на времето.
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

  • #2
    До: TLC 120 - може би проблем?

    Мислиш че е от двигателя?
    Провери си спирачките и спирачните дискове. Тресене при спиране започва при изтъркано феродо.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      До: TLC 120 - може би проблем?

      Моята правеше така като е студено.Оказа се дюза на 3ти цилиндър но по скоро е полюшване на двигателя на светофар и го правеше когато тя реши.

      Коментар


      • #4
        До: TLC 120 - може би проблем?

        Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
        Моята правеше така като е студено.Оказа се дюза на 3ти цилиндър но по скоро е полюшване на двигателя на светофар и го правеше когато тя реши.
        Не знам дали мога да го нарека точно полюшване на двигателя, но може би е нещо подобно. Имам някакво чувство, че проблемът е свързан с горивото и за това току що напълних резервоара до горе и му сложих и добавка, по съвет на колегата Джамбазов. Ще покарам малко и ще видя дали ще има разлика. При теб проблема с дюзата как се реши и на какво се отдава?
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #5
          До: TLC 120 - може би проблем?

          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
          Не знам дали мога да го нарека точно полюшване на двигателя, но може би е нещо подобно. Имам някакво чувство, че проблемът е свързан с горивото и за това току що напълних резервоара до горе и му сложих и добавка, по съвет на колегата Джамбазов. Ще покарам малко и ще видя дали ще има разлика. При теб проблема с дюзата как се реши и на какво се отдава?
          В сервиза казаха,че е от кофти гориво,но смениха дюзата с нова,все пак беше в гаранция.Не съм имал никакъв друг проблем с тази кола.

          Коментар


          • #6
            До: TLC 120 - може би проблем?

            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
            Колеги,
            тези дни се появява едно съвсем леко тресене, когато спра на място и лоста на скоростите е на "D". Не винаги го има (по-скоро съвсем рядко), за да отида в сервиза. Двигателя е 3.0 D4D. Ако на някого се е случвало нещо подобно и може да каже това проблем ли е, или аз си внушавам, моля да сподели! Не знам дали може да има нещо общо със захлаждането на времето.
            Ако е свързано с гориво, си погледни оборотомера дали спада под нор. обороти точно преди да спреш, а ако е от спирачки няма да променя оборотите .

            Коментар


            • #7
              До: TLC 120 - може би проблем?

              Може би не съм го описал достатъчно ясно - тресенето не е при спирането, а когато съм спрял(напр. на светофар) и скоростите са на "D".
              Все пак отидох до Тойота и от там ми казаха, че най-вероятно проблема е от дюза, което пък е следствие от "качествено" гориво. Предложиха да ми запишат час за преглед, но аз реших първо да покарам с друга нафта и добавка. След като я настъпих на магистралата (досега никога не беше карана на магистрала), сякаш промени шума на двигателя. Отново долях нафта с добавка и ми се струва, че проблема може би отшумява. Колата е на 5000км и досега е карана само с едно и също гориво. Това ме кара да се замисля, за качеството на горивото на една голяма верига бензиностанции, където винаги съм наливал от по-скъпата им нафта.
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #8
                До: TLC 120 - може би проблем?

                Отивай да ти сменят дюзите, сега се сменят с нов модел който не прави подобни проблеми.

                Коментар


                • #9
                  До: TLC 120 - може би проблем?

                  И при нашият го имаше това. Купихме от Тойота добавка за common-rail двигатели, сипахме я в малко количество гориво и го карахме до дъно (почти). След 1-2 пъти така проблема отшумя. В сервиза казаха, че 3та или 4та дюза имала нагар или била частично запушена (не помня вече). Тия дни тресенето пак се появи, и пак сме с добавка.

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: TLC 120 - може би проблем?

                    Ееее Стига с тия проблеми де!!! нещо не тръгна на добре.

                    Има един мнооого готин форум за 120 ките. там е описан и този проблем.
                    http://www.pradopoint.com/viewtopic.php?t=3107

                    Моля, нека Джамбазов да даде повече инфо за това какво е решението на проблема.

                    Останаха още 5,6 дена докато си взема и аз мойта. ..

                    Успехи!!!
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • #11
                      До: TLC 120 - може би проблем?

                      Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                      И при нашият го имаше това. Купихме от Тойота добавка за common-rail двигатели, сипахме я в малко количество гориво и го карахме до дъно (почти). След 1-2 пъти така проблема отшумя. В сервиза казаха, че 3та или 4та дюза имала нагар или била частично запушена (не помня вече). Тия дни тресенето пак се появи, и пак сме с добавка.

                      Поздрави
                      При мен с добавка не стана и я смениха с нова.

                      Коментар


                      • #12
                        До: TLC 120 - може би проблем?

                        Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                        Ееее Стига с тия проблеми де!!! нещо не тръгна на добре.
                        Абе тия Тойоти големи боклуци! Ужас... Повече никакви коли от тази марка, особено пък джипове.

                        Шегувам се, разбира се.

                        Живей спокойно Няма да си разочарован

                        Коментар


                        • #13
                          До: TLC 120 - може би проблем?

                          Ти на това ако казваш боклук, на другите марки незнам каква дума трябва да използваш

                          Коментар


                          • #14
                            До: TLC 120 - може би проблем?

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Ти на това ако казваш боклук, на другите марки незнам каква дума трябва да използваш
                            Тогава ще се налага цензуриране
                            P.S. Стига толкова offtopic

                            Коментар


                            • #15
                              До: TLC 120 - може би проблем?

                              Проблема май си го има. Днес на градско каране пак се усети леко тресене, така че ще трябва да влизам в сервиза. След това ще споделя, какъв точно е бил проблема.
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X