Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник

    Една идея за багажник.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Багажник

    никак не е зле

    само защо не сложи рейлинг на пастмасоивя покрив?
    нямаше ли да е по-здраво
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      До: Багажник

      Какво имаш в предвид, че нещо не съм наясно с тая терминология.

      Коментар


      • #4
        До: Багажник

        Мъъ-даааа, мераклийско, изглежда семпло, но здраво Мислил ли си да обиколиш камьонджийските магазини и отгоре на шнорхела да сложиш фабрична "гъба" примерно от "Газ"-ка или "Мерцедес-юнимог"
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Багажник

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Мъъ-даааа, мераклийско, изглежда семпло, но здраво Мислил ли си да обиколиш камьонджийските магазини и отгоре на шнорхела да сложиш фабрична "гъба" примерно от "Газ"-ка или "Мерцедес-юнимог"
          Владо, (дядо не, по скоро батко) мислех и за "гъбка", обаче ми стои грозно. Сега съм намислил в най ниската точка да направя нещо като утайник или картер, с дупка и тапа. Като вали махам тапата, като газя я слагам. Отделно ще отворя и монтирам на кутията на филтъра още един смукател, пак с някаква тапа. Ще стои отворен, да диша хубаво, като се наложи да се гази ще го затапвам.
          За съжаление пълно щастие няма.

          Коментар


          • #6
            До: Багажник

            рейлинг (ква убава българска дума)
            са тия надлъжните релси, на които се слага багажник
            нещо такова:
            Прикачени файлове
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              До: Багажник

              Не ми се вярва тоя монтаж да е по здрав. На моя носещата планка е хваната в двете равнини. Отделно до колоната съм на три точки на захващане, като третата е върху колоната.
              Тоя покрив съвсем не е слаб, след външната стена следва вътрешна 1см. дебела, след нея следва метална конструкция от винкел 40x40x2. Болтовете минават през винкела.
              Пропуснах да споделя: багажника е изработен от 1 цола стоманена тръба, 1,5мм. Не съм го мерил, но не е повече от 7-8кг.

              Коментар


              • #8
                До: Багажник

                мен просто ми стана интересно
                багажникът е станал много добре

                ПП гледам нямаш задна чистачка?
                питам щото сега се боря с подкарването на моята
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Багажник

                  Андро, това с утайника може да се направи и още горе в "Гъбката".

                  Ще изровя картинки от някъде. Имах, ама съм ги зарил някъде... Идеята е че водата, като по-тежка, от инерцията при всмукването, се утря в задната стена и от там се стича надолу. Е, прави се отвор така, е да я изкарва обратно навън. И това още горе - в "гъбката". Достатъчен е съвсем мъничък отвор (цепка), понеже от там пък смуче. Понеже предния отвор е голям, а задния - малък, това не пречи на работата на шнорхела и на създаваното налягане при каране на скорост.

                  Ама, за целта ще трябва да правим метална "гъбка", че да ти е по вкуса. Иначе шнорхелчето кефи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Багажник

                    Андро,тоя "рейлинг" за нищо не става-нали си го виждал моят...така както си го хванал е възможно най-добрият начин,собено пък с планките на покрива...скоро ще ти се налага да правиш още един май,че зимата е подходящо време да махна палатката
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #11
                      До: Багажник

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...

                      Ама, за целта ще трябва да правим метална "гъбка", че да ти е по вкуса. Иначе шнорхелчето кефи.
                      Айде, кога почваме моя, твоя, или твоите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Багажник

                        Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                        Андро,тоя "рейлинг" за нищо не става-нали си го виждал моят...така както си го хванал е възможно най-добрият начин,собено пък с планките на покрива...скоро ще ти се налага да правиш още един май,че зимата е подходящо време да махна палатката
                        Валка, когато кажеш. Има вече два разработени модела.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Багажник

                          Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                          ...така както си го хванал е възможно най-добрият начин,собено пък с планките на покрива...
                          Далече съм от мисълта че това е най яката конструкция и захващане.
                          Ако трябва да носи повече бих го направил с по здрави профили. Отзад може да се извие и по колоната да стигне до калника, където да се хване. Въобще и конструкцията и захващането може да се направят много по здраво, зависи какви са изискванията.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Багажник

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Андро, това с утайника може да се направи и още горе в "Гъбката".
                            Ще изровя картинки от някъде. Имах, ама съм ги зарил някъде... Идеята е че водата, като по-тежка, от инерцията при всмукването, се утря в задната стена и от там се стича надолу. Е, прави се отвор така, е да я изкарва обратно навън. И това още горе - в "гъбката". Достатъчен е съвсем мъничък отвор (цепка), понеже от там пък смуче. Понеже предния отвор е голям, а задния - малък, това не пречи на работата на шнорхела и на създаваното налягане при каране на скорост.
                            Ама, за целта ще трябва да правим метална "гъбка", че да ти е по вкуса. Иначе шнорхелчето кефи.
                            ... сигурно трябва да е нещо като това/така.

                            А Явор дали няма само гъбките?
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Багажник

                              Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                              ... сигурно трябва да е нещо като това/така.

                              А Явор дали няма само гъбките?
                              Точно. Има няколко варианта, но всичките все на тоя принцип, или от сорта.

                              А дали има само гъбки - еми би-трябвало. Не съм се интересувал до сега.

                              ...и да няма тук, в Internet все ще има.

                              А има и система, дето завихря въздуха, и допълнително от центробежната сила лепи всичко по стената, а то пак така си се стича/излиза през направените за целта отвори.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X