Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностика на Фронтера 2.2дти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагностика на Фронтера 2.2дти

    Къде в София може да се направи компютърна диагностика на дизелова Фронтера 2.2 дти, 2000г? Става въпрос за светеща лампа за двигателя /на таблото/. Намира се м/у лампата за зареждане на акумулатора и тази за налягане на маслото.
    Ще бъда благодарен на отзовали се съфорумници.
    Цецо
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Къде в София може да се направи компютърна диагностика на дизелова Фронтера 2.2 дти, 2000г? Става въпрос за светеща лампа за двигателя /на таблото/. Намира се м/у лампата за зареждане на акумулатора и тази за налягане на маслото.
    Ще бъда благодарен на отзовали се съфорумници.
    Цецо
    софауто?

    диагностиката там не е по-скъпа от на друго място, а все пак са официален сервиз....
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
      Къде в София може да се направи компютърна диагностика на дизелова Фронтера 2.2 дти, 2000г? Става въпрос за светеща лампа за двигателя /на таблото/. Намира се м/у лампата за зареждане на акумулатора и тази за налягане на маслото.
      Ще бъда благодарен на отзовали се съфорумници.
      Цецо
      Най-вероятно е разходомера за въздух.Ако се окже той, не се набутвай с маса пари за нов, аз смених навремето моя без да има нужда( пре..баха ме в супер дизел), и ще ти го дам тънко
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

        Без диагностика не може!Отиди в които и да е БОШ сервиз и ще ти кажат за к'во иде реч, но съм готов да се хвана на бас, че ще е грешка свързана с ЕГР....
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #5
          До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

          Тази лампа не и ли викат "чек" лампа. Тоест показва ти, че има записана грешка в компютъра да идеш и да провериш за какво става въпрос? Ако свети постоянно иди да ти прочетат компа ако мига иди на ВСЯКА цена да ти видят компа На мен ми светеше от изпушил дебитомер ама може всичко да е.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

          Коментар


          • #6
            До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

            Благодаря на всички. В супердизел няма да ходя, защото нямам добри впечатления /меко казано/ още от далечната 1993 г.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

              И аз имам 2.2 дти ама съм съвсем "пресен". Когато я запаля и оставя да работи на празни обороти след около 5-10 сек и на мен ми светва лампата. Като подам газ и вдигна обороти - не повече от 2000 и си гасне и после не свети. Предишния собственик ми каза, че му светела същата лампа и отишъл на диагностикар, събули му гащите от цифра и накрая развили и почистили една част - ако гледаш двигателя отпред се намира отдясно по средата под капака дето е отгоре на двигателя. Каза ми - развиваш, почистваш с някакъв спрей беше и слагаш отново и си готов. Прощавай за неграмотното обяснение ама не отбирам много-много от тези работи. Все пак дано да съм ти от полза. Късмет!
              Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

              Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

              Коментар


              • #8
                До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...04&postcount=9

                Може пък да помогне...Успех.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                  Моята също свети от време на време на диагностика ми казаха че е от катализатора защото понякога не му харесвали изгорелите газове не били в еко норма
                  Jeep Гранд Чероки 3.1

                  Коментар


                  • #10
                    До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                    Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                    Моята също свети от време на време на диагностика ми казаха че е от катализатора защото понякога не му харесвали изгорелите газове не били в еко норма
                    Кажи му на майстора да ходи да си тегли куршума....ама сериозно... От всичко което са писали и колегите по нагоре става дума само и единствено за ЕГР!!!Т'ва им е проблема на тия коли!При предимно градско каране на ниски скорости просто се задръства(незнайно защо) и профилактично трябва да се прочиства заедно с цялата система към него!За 1 година и 2 Фронтери с тоя мотор и близо 100000км съм се уверил в това и го гарантирам!Намрих и правилния човек в София който да се грижи за това и си карам и свиркам!!!Ако някой е заинтересован мога да му дам телефона на момчето и координатите на сервиза и да му помогнат!Пича се занимава предимно с Опелски дизели и до сега винаги се е отзовавал и помагал!
                    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                    Коментар


                    • #11
                      До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                      Моята фронтера също.и съм заинтрасовен;Ако можа дами дадештелифона и координати на сервиз ще бъде много благодарен.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                        Ако е възможно да изпратиш и не мен координатите на човека. Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                          моля ви помогнете . от няколко дена когато запаля фронтерата (фронтера 2.2 тди 2000 год дизел дълга база) чек лампа мига' Става въпрос за светеща лампа за двигателя /на таблото/. Намира се м/у лампата за зареждане на акумулатора и тази за налягане на маслото.
                          . като изваддя ключа и запалля отново колата тръгва без никакъв проблем.но преди 2 час неиска да трягна .....мига ламбата и издава някакъв звук под капак от лявата страна на двигател . Преди две месец сприя колата в варна и проблема беше ГНП и смениха електроната част в Варна за 1600л. Моля кажете някои добер сервиз в които да закарам колата с пътна помош.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                            Първоначално публикуван от hipon Преглед на мнение
                            моля ви помогнете . от няколко дена когато запаля фронтерата (фронтера 2.2 тди 2000 год дизел дълга база) чек лампа мига' Става въпрос за светеща лампа за двигателя /на таблото/. Намира се м/у лампата за зареждане на акумулатора и тази за налягане на маслото.
                            . като изваддя ключа и запалля отново колата тръгва без никакъв проблем.но преди 2 час неиска да трягна .....мига ламбата и издава някакъв звук под капак от лявата страна на двигател . Преди две месец сприя колата в варна и проблема беше ГНП и смениха електроната част в Варна за 1600л. Моля кажете някои добер сервиз в които да закарам колата с пътна помош.
                            Провери дали не ти се е измъкнал широкия маркуч дето влиза отляво на двигателя, мисля че се намира под ЕГР. На мене ми се измъкна докато карах и резултата беше звук като от спукано гърне и тотална загуба на мощност. Стегнах с отверка скобата която го държи, но след една седмица ми се измъкна пак. Извадих го, почиских с парцал вътрешността на маркуча както и местото където се нанизва, смених скобата с нова и я стегнах този път с ключ. За сега държи вече 10 дена.
                            Мисля, че трябва да се провери дали тампоните са наред? Да не би при рязко подаване на газ двигателя да се накланя и това да довежда до измъкването на маркуча?
                            Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                            Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                            Коментар


                            • #15
                              До: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                              Незнам дали Опел Стефанов има сервиз в София, но аз съм доволен от Пловдивския. Разбират си от работата момчетата,а и не са скъпари.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X