Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностика на Фронтера 2.2дти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

    Е как слезна от Безбог - на задна ли? Първо пробвай да съживиш автомата - проверка ниво на маслото и в сервиз. Смяната с ръчна кутия я мислех и аз навремето, но е доста разправия и просто продадох колата.

    П.П. Пробвай да тръгваш напред в зимен режим, с натисната снежинка - на мен ми помагаше!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #47
      От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      Е как слезна от Безбог - на задна ли? Първо пробвай да съживиш автомата - проверка ниво на маслото и в сервиз. Смяната с ръчна кутия я мислех и аз навремето, но е доста разправия и просто продадох колата.

      П.П. Пробвай да тръгваш напред в зимен режим, с натисната снежинка - на мен ми помагаше!
      Малко над междинната станция отказа да набира, вкл. авариен режим " F", после и авариен на двигателя. Оставихме я максимално да не пречи ходихме из Пирин до вечерта като мислехме, че изстине ли маслото ще тръгне. Ама не... Малко ме бутнаха напред после задна и обърнах. Надолу я свалих до мостчето където има десен завой с баирче. Не можах да мина и я оставих. Слязохме пещ до хижа "Гоце Делчев". На сутринта с момчетата от сервиза в Добринище се качихме с Голф 2 с лебедка. Голфът е доста повдигнат. Дръпнахме колкото да мине моста и баира, после надолу не се наложи помощ до сервиза. Искаха да свят кутията и с куриер във Варна за ремонт. Според тях пакетите на първа са залегнали. Обадих се на приятел с Пътна помощ и за 220 лв. ме натовари и докара...

      Коментар


      • #48
        От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

        Светна ли ти червената лампа за прегряване на кутията? Това с пускането по инерция е било неизбежно, но дано не е влошило допълнително нещата! Търси читав сервиз в София, мойте хора не смея да ти ги предлагам защото им направих 4 рекламации! Има човек който се занимава само с автоматици на Опел, но къде ли е у наше село?!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #49
          От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Светна ли ти червената лампа за прегряване на кутията? Това с пускането по инерция е било неизбежно, но дано не е влошило допълнително нещата! Търси читав сервиз в София, мойте хора не смея да ти ги предлагам защото им направих 4 рекламации! Има човек който се занимава само с автоматици на Опел, но къде ли е у наше село?!
          Червената горе вляво F светна още преди месец като се качвах към хижа Беговица
          Бях с още трима и багаж. Затова като загасих и пак запалих. Сега звънях по морги и обяви и за автоматични и ръчни. От едната морга казаха, че е абсурдно да сложа ръчка. Трябвало цялото купе за се преправя..
          И седя, и се чудя, а трябва да я правя, че 3000 бона вложих с нея и с Дунев простотиите...

          Коментар


          • #50
            От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

            Из ваше село имаме bocho64 - предимно кутийки ремонтира.Не пречи да се пита.Той е учтив.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #51
              От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

              А от Безбог надолу на втора я сложх, за да не засилва много...

              Коментар


              • #52
                От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Из ваше село имаме bocho64 - предимно кутийки ремонтира.Не пречи да се пита.Той е учтив.
                Мерси, пратил съм му ЛС...

                Коментар


                • #53
                  От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                  Първоначално публикуван от Румен Йорданов Преглед на мнение
                  Червената горе вляво F светна още преди месец като се качвах към хижа Беговица
                  Бях с още трима и багаж. Затова като загасих и пак запалих. Сега звънях по морги и обяви и за автоматични и ръчни. От едната морга казаха, че е абсурдно да сложа ръчка. Трябвало цялото купе за се преправя..
                  И седя, и се чудя, а трябва да я правя, че 3000 бона вложих с нея и с Дунев простотиите...
                  Това е лошо! Най-вероятно е било за доливане маслото, ама с тая шибана кутия никога не знаеш! Преправянето към ръчка наистина е голям проблем и ти остава само да се надяваш да ти съживят автомата. Проблема е, че в повечето случай след прегряване се получава едно износване вътре, което не се оправя само с подмяна на пакети, ленти, мозъци, турбини и други простотии, а трябва точно да знаеш къде да пипнеш! Затова тази кутия при руснаците се води като неремонтно пригодна и направо я сменят с рециклирана или втора употреба. Съветвам те първо да потърсиш втора употреба, а след това да мислиш за ремонт, който в БГ просто няма кой да ти го направи като хората!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #54
                    От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Това е лошо! Най-вероятно е било за доливане маслото, ама с тая шибана кутия никога не знаеш! Преправянето към ръчка наистина е голям проблем и ти остава само да се надяваш да ти съживят автомата. Проблема е, че в повечето случай след прегряване се получава едно износване вътре, което не се оправя само с подмяна на пакети, ленти, мозъци, турбини и други простотии, а трябва точно да знаеш къде да пипнеш! Затова тази кутия при руснаците се води като неремонтно пригодна и направо я сменят с рециклирана или втора употреба. Съветвам те първо да потърсиш втора употреба, а след това да мислиш за ремонт, който в БГ просто няма кой да ти го направи като хората!
                    Неремонто пригодна а я сменят с рециклирана!! Рециклирането не е ли ремонт? Пускането надолу е било на 2ра значи нещото не е чак толкова прецакано.А нещото е спирачната лента,или се е износила и пързаля или уплътнението на буталото дето я натиска има пропуски.
                    ПП. В БГ има доста хора да я направят тая кутия ама дали ще ти хареса цената за пълен капитален ремонт?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                      [QUOTE=Edo;3007461] БРЕ че казано.? !!
                      Последно редактирано от isuzo; 19-08-16, 01:01.
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • #56
                        От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        Неремонто пригодна а я сменят с рециклирана!! Рециклирането не е ли ремонт? Пускането надолу е било на 2ра значи нещото не е чак толкова прецакано.А нещото е спирачната лента,или се е износила и пързаля или уплътнението на буталото дето я натиска има пропуски.
                        ПП. В БГ има доста хора да я направят тая кутия ама дали ще ти хареса цената за пълен капитален ремонт?
                        ( + )
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар


                        • #57
                          От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Неремонто пригодна а я сменят с рециклирана!! Рециклирането не е ли ремонт? Пускането надолу е било на 2ра значи нещото не е чак толкова прецакано.А нещото е спирачната лента,или се е износила и пързаля или уплътнението на буталото дето я натиска има пропуски.
                          ПП. В БГ има доста хора да я направят тая кутия ама дали ще ти хареса цената за пълен капитален ремонт?
                          Рециклирана значи ремонтирана от оторизиран представител на производителя, а не от който и да е!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #58
                            От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                            [QUOTE=isuzo;3007784]
                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            БРЕ че казано.? !!
                            Е нали и ти участва в опитите за ремонт и знаеш от първа ръка случката!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #59
                              От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Рециклирана значи ремонтирана от оторизиран представител на производителя, а не от който и да е!
                              Не винаги нужният ремонт е свързан с тотално подновяване.Тези с рециклирането не питат собственика колко би искал да му струва.
                              "Който и да е" , от умеещите да ги прави - също.Понякога има разлика в парите.Намеша ли се в процеса собственикът , после майсторът му е виновен.И е виновен , защото му е позволил да се меша.
                              пп То и калпав чирак може да сбърка добрия майстор.Майсторът си е виновен.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                                Здравейте, колеги! Фронтерата ми няма мощност, от време на време светва чека, и при прочит на компютъра даде това на снимката. Моля за съвети, къде би могъл да е проблема. Вакуумните маркучета са нови.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:5729541

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X