Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на преден мост на фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокаж на преден мост на фронтера?

    Идеята е дали може да се направи подобно нещо,повечето вектри,астри имат така нареченият тракшън контрол които деиства през АБС на колата,като гледам касетите на предните мостове не се различват коренно от тези на колите като конструкция?
    Питането е дали може да се приспособи нещо което да деиства като блокаж?
    Темата е повече с теоритична насоченост



    Поздрави

  • #2
    До: Блокаж на преден мост на фронтера?

    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
    Идеята е дали може да се направи подобно нещо,повечето вектри,астри имат така нареченият тракшън контрол които деиства през АБС на колата,като гледам касетите на предните мостове не се различват коренно от тези на колите като конструкция?
    Питането е дали може да се приспособи нещо което да деиства като блокаж?
    Темата е повече с теоритична насоченост
    Поздрави
    Може ако фронтерата е чужда. Аз мога да ти направя блокаж за 2 минути. С електрожена.

    Возил ли си се в джип с блокаж на предния мост? Ако не си помоли някой да те повози или да ти даде да покараш с включен блокаж и ще се откажеш на секундата.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Блокаж на преден мост на фронтера?

      Е то смисъла на блокажа на двигателните колелета ( бил той преден или заден ) е да те измъкне като забуксуваш в дълбоката кал или в голямата преспа , а не да караш в най-лявата лента на Цариградско .
      Тракшън контрола си е чиста електроника и няма общо с механичното блокиране на дифа. Съвременните джипове ги наблъскаха с подобни глезотии , но кефят единствено блондинките и начинаещите шофьори.
      Система против буксуване при потегляне , система против странично поднасяне ...ти си пускаш CD-то и само въртиш геврека . Мерси !
      То джипа да тръгне веднъж по калния път през камънаците към дерето , пък компа да му мисли как да те спасява ....
      Когра , купи си един Шевролет тогава и не му мисли
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: Блокаж на преден мост на фронтера?

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        ..а не да караш в най-лявата лента на Цариградско .
        Благодаря за разяснението.
        А в лявата лента на Цариградско можеш да караш точно 2 метра с блокажа.
        Идеята е че независимо за колко време го ползваш нямаш никаво управление над джипа а пък като се знае и фронтерата колко са и кекави мостовете упражнението е абсолютно безсмислено. Блокаж трябва на джипове които ходят на тези места където може да се закъса. А Живко дори не кара истински офроуд.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Блокаж на преден мост на фронтера?

          Да я продам не мисля да го правя
          Не съм се возил на нещо с блокаж на предният мост,доколкото знам е че се кара само колкото да те измъкне от нещото,и да не се върти геврека че джоба отънява най-вече от към карета
          интересното е че когато има хлъзгав терем върти или само едното или едно по едно,а понякога и двете едновременно на предният мост,а хъбовете са заключени и двататова ме навежда в размисли ако и двете въртят постоянно няма ли да се увеличи теглителната сила на джипа
          и реших да питам.



          Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Блокаж на преден мост на фронтера?

            Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
            Да я продам не мисля да го правя
            Не съм се возил на нещо с блокаж на предният мост,доколкото знам е че се кара само колкото да те измъкне от нещото,и да не се върти геврека че джоба отънява най-вече от към карета
            интересното е че когато има хлъзгав терем върти или само едното или едно по едно,а понякога и двете едновременно на предният мост,а хъбовете са заключени и двататова ме навежда в размисли ако и двете въртят постоянно няма ли да се увеличи теглителната сила на джипа
            и реших да питам.
            Поздрави
            Нали затова имаш ЛСД отзад, то се старае да въртят 2-те задни заедно и едното предно и пак излизаш, а като си с ръчни хъбове можеш да си я залашкаш за да подобриш сцеплението отпред и пак излизаш. Това с блокажа е вече друга форма на наджипване за едни други машини направени за един други места. Ако изцепиш чак до там ще си сложиш ама не на фронтерата.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Блокаж на преден мост на фронтера?

              Че е така така е,за онези други места не мисля да ходя,някак си не ме кефи идеята да разсипвам всичко,ама не се знае,причислявам се към тези хора които ги влече повече експедиционният офф-роуд.
              А това лсд било много зло
              с летните гуми БФ гудрич,водят се някаква макадам серия в неделята я покарах по мокра трева и едни баирчета,върви ама си буксува,направи ми впечатление че на бавните тръгва на втора в баира




              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Блокаж на преден мост на фронтера?

                Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                Че е така така е,за онези други места не мисля да ходя,някак си не ме кефи идеята да разсипвам всичко,ама не се знае,причислявам се към тези хора които ги влече повече експедиционният офф-роуд.
                А това лсд било много зло
                с летните гуми БФ гудрич,водят се някаква макадам серия в неделята я покарах по мокра трева и едни баирчета,върви ама си буксува,направи ми впечатление че на бавните тръгва на втора в баира
                Поздрави
                Aз първа бавна почти никога не я използвам. Само за спускане. Може като нищо да скъсаш съединителя на нея ако тръгнеш с повечко зор.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: Блокаж на преден мост на фронтера?

                  А сега идва зимата и затова питам,понеже ако се наложи да се дърпа някои закъсал-това на бавните и на 2,да не се включва първа ли?
                  преди я карах само на бързите,ама ми прави впечатление че на бавните почти не се налага смяна на скоростите,на бавните си тръгва почти от спряло положение.




                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Блокаж на преден мост на фронтера?

                    дърпай си го на 1 бавна да го извадиш от пряспата
                    но на тази предавка винаги много много внимателно
                    големите поразии стават на 1-2 бавна обикновено
                    имам в предвид съединители мостове карета и все
                    BMW X6

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X