Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кардани за Рейндж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кардани за Рейндж

    Както предполагам знаете свалих си предния кардан за да сменя каретата, в момента карам само на задното предаване. Въпрос : понеже джипа е с перманентно 4х4 усещам липса на тяга по наклони, сякаш буксува съединителя.... това нормално ли е, дали няма да прецакам нещо ако го карам така известно време

  • #2
    Ама ти не караш ли с включен блокаж на междуосевия диференциал?!? Аз си мислех, че изобщо няма да потеглиш без блокаж!

    Коментар


    • #3
      че този модел има ли блокаж, Range Rover Classic 89 година

      Коментар


      • #4
        Не може да няма, или в най-лошия случай е само на бавните. Без него сега целият въртящ момент се предава към фланеца на предния кардан и затова нямаш "мощнаст"

        Коментар


        • #5
          ебати тъпия въпрос ще задам, ако има блокаж няма значение на бързи или бавни как става

          Коментар


          • #6
            Тука е момента някой лендроверист да се намеси, аз знам как е само на Дифендъра

            Коментар


            • #7
              То на Динфендъра е същото като на Диско 1 (и 2) и Класик. Повечето Класици обаче нямат блокаж, което е доста тъпо, поне за мен.

              Не мисля, че е добре да се кара така обаче.

              Коментар


              • #8
                Ако има как да разбера

                Коментар


                • #9
                  Значи Любо от Бункера наистина по-добре спирай, докато си намериш каре. Защото така предния фланец ще развива сериозни обороти при натоварване и може да повреди лагер.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от lubobunker
                    Ако има как да разбера
                    Това ти е картинката на късия лост (РК) :
                    ------------ - L
                    Diff Lock - N
                    ------------ - H

                    Блокажа на междуосевия се включва, когато от N (неутрал) или от L (бавни) вкараш лоста вляво (към шофьора). По принцип на моделите, които са с блокаж, на ръкохватката на късия лост пише 'diff lock', както съм показал на 'схемата' горе. Пробвай!

                    Коментар


                    • #11
                      тенкю пипъл отивам да пробвам, но май го няма този надпис на късия лост

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от lubobunker
                        тенкю пипъл отивам да пробвам, но май го няма този надпис на късия лост
                        Абе ти пробвай Той лоста или ще влезе вляво или не..

                        Коментар


                        • #13
                          То ако няма блокаж - нямам никаква идея как без един кардан въобще може да тръгне. Това практически е невъзможно при перманентно 4х4 с междинен диференциал, който не е блокиран.

                          Ако пък няма на малкото лостче положение - в ляво, а Любо все пак се движи без кардан - значи има някаква система за автоматично блокиране - незнайно каква ...


                          Много въпросителни за мен има в тази ситуация ...
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • #14
                            Така като чета предчувствам сериозно строшване на раздатката. Не може ли временно да не се кара и това е.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              лоста не влиза в ляво, за съжаление, и ако щете вярвайте ама близо седмица карам с един кардан и с изключение на липсата на мощност при изкачване нямам други забележки, на Цариградско си набира като лека кола ... почти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X