Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

    Да се похваля попадна ми от едно място съвсем случайно нов струг С-8 от военните работилници.
    Човека не му трябва, купил си фургончето, пък вътре имало и струг .... (ако знаете какви неща се съсипват по таз земя ...).





    Само забележете колко смазка засъхнала има по патронника...


    Отивам да го гледам и не вярвам на очите си - целия в грес или някаква консервираща смазка,
    вече повтвръднала, не пускан, не ползван, всичко си му работи само дето на някой му е трябвало електродвигателя.
    Реших на секундата, че ще го купя .
    Човека вика колкото дадеш, и аз дадох колкото реших и ей го на от вчера е при мене.
    Вкарахме го с един приятел, отворих редуктора - като слънце вътре, даже и масло си има колкото трябва (има нивомерно стъкълце).
    Повъртях го на ръка, прещраках всички ръчки - абе работи си ....
    Та след като успокоих страстите от големия кеф имам няколко въпроса:

    1. Има ли някаква процедура по разконсервирането на чудото или да го подхващам с нафта да се разкисне и после да го почистя хубаво?
    2. Търся документация на C-8, да видя какъв мотор да търся (той е с ремъчна шайба с 3 ремъка и е на лапи), как се обслужва целия струг, къде и с какво се смазва и т.н.
    3. Търся и задно седло (това дето държи центъра или патронника за боргии).
    4. Търся някой учебник от техникумите по студена обработка на металите да видя как се работи със струг и да науча некои тънкости (не че не съм работил де - имам друго стругче малко от 10 години, ама това вече си е истинско).
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

    Късметлия.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

      Ха честито! След разпродажбите в армията преди 7-8 г, още дълго ще има такива съкровища на невероятни места. Имам едни познати монтьори, които направиха същата глупост / като твоя продавач/ - продадоха струга и си оставиха изключително ценния фургон. Ще проверя дали са останали документи в разкостената полева работилница.

      ПС Дойде ли вентилатора?
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

        Ми то си е за хвалене
        Рядко попадение.
        Честита придобивка.
        В тия МТО-АТ имаше златни неща.

        Коментар


        • #5
          До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

          В къщи имаме Ц-8 баща ми работи на него и аз попивам ма малко и безотгоорни работи ако имаш път към Копривщица звънкаи ще навия баща ми да ти отговори на някои питания.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

            Документация нямам. Имам една дебела книга за българските металообработващи машини, в нея има. Схемите, параметрите, може и някакви регулировъчни данни да имаше.

            Коментар


            • #7
              До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

              Ей, тоя Радо бе! Пак се докопа до нещо ценно. Честито!





              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              ...
              ПС Дойде ли вентилатора?
              Няма вентилатори.Няма и кормилни кутии. И в склада няма, нито пък във фургона.

              Коментар


              • #8
                До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                Поздравления за придобивката.

                А с тая консервационна гадост ще се видиш в приключение. Викни някой да снима, докато я махаш. Ще е интересно. Калта по разходките ще ти се стори като разходка в парка.

                Иначе сериозно обслужване тая машинария не изисква. Веднъж като я докараш да работи и да е смазана и регулирана, дълго време няма да ти се налага да я пипаш изобщо.

                Виждал съм машини още от преди войната, и с оригиналната си смазка. Пък си работят безгрижно, и дори луфтове нямат.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                  Браво.Да ти е честит,много добра придобивка.Със здраве да си го коландриш.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                    Поздравления за придобивката.
                    Просто се чудя до къде може глупоста да докара човек може ли такива ценни машини да ги режат за скрап? ама такава ни е държавата няма да говоря...
                    Аз също търся подобни машини може и с фургона барабар и камиона.Само стругче ми трябва.Търся от няколко години но без успех-

                    Коментар


                    • #11
                      До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                      Колега,в с.Паталеница -пазарджишко ,режат някакви руски машини,имаше 3 Джугана работилници изцяло оборудвани.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                        А телефон или нещо за връзка защото ми е далечко.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                          Честита ти придобивка!
                          Скоро и аз се здобих със същата машинка, както и с чисто нова колонна бормащина и механична ножовка.Единственото което трябва да направиш е да смениш маслото и да си купиш три ремъка.Мисля, че моторче ще и намериш бързо, виж за седлото е кофти, в нета има няколко обяви за ц-8 без седла.
                          Успех в търсенето!
                          П.П.
                          Сетих се, каде можеш да провериш на пъво четене.Мястото е малко преди "Цар база" в Княжево, на главният път посока Владая.
                          Ако си далече, мога да питам, аз съм в Бояна и няма да ми е проблем.
                          Поздрави!
                          Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                            Честито и от мен и със здраве да си го караш !
                            Много безаварийни километри пожелавам !

                            Бе това наистина било струг !!!
                            Абе нека пожеланията да останат !
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                              Че кво им е на километро-стружките? Правилно пожелание

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X