Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дайте акъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дайте акъл

    трябва ми ГПС с който максимално точно (под 1м.) да намирам точки, заснемани от геодезист със съответния уред (високоточен). та кажете има ли нещо по-добро за тая работа от МАР 60Сх, щото мисля да взема такъв.

  • #2
    Ако някой ти каже че има такъв ГПС, или ще те излъже, или военните на САЩ са изтървали нещо и то е стигнало за граждански цели. С такава точност ако има ГПС, на геодезистите работат им е спукана. Можеби след 10-15г. Поне аз не знам за сега за такова чудо с точност до 1м. Ако имаше такъв ГПС сигурно някои хора щяха да си поръчват да им застрелват изневеряващите половинки със сателитни бомби(куршуми), докато си спят в леглото и двамата. Събуждаш се и а тормоза заедно с неината половина от леглото го няма, пък на теб нищо
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #3
      абе и аз така мисля, ама нищо не пречи да питам
      много глави знаят повече от една

      Коментар


      • #4
        GPS в геодезията е нещо супер удобно, но има ограничено приложение по много причини.
        Ако ми обясниш по-точно какво искаш да правиш, ще ти дам конкретен съвет. Вчера направих уникален тест. Два професионални приемника SOKKIA за еталон, Garmin Map60 на базата и подвижен Garmin Map 60CSx. Точността, която постигнах след "закачане" на базата е около 1 метър без да включвам висшата математика, както имам намерение. Ще го опиша в статията.
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Tuono
          GPS в геодезията е нещо супер удобно, но има ограничено приложение по много причини.
          Ако ми обясниш по-точно какво искаш да правиш, ще ти дам конкретен съвет.
          конкретно:
          имам трасе на кабел, заснето от геодезист. трансформирано е за работа в MapSource и трябва след време, когато някой се юрне да копае около трасето аз да кача тези точки в GPS-а, да отида там и да му кажа:
          "Е тука е кабела", като "тука" трябва да е колкото се може по-малко като площ.
          та тва ми е болката.

          Коментар


          • #6
            Toва е нещо друго.
            Най-доброто решение да ми изпратиш трасето заснето в оригинал - координатна система 1970 г, файл за AutoCAD или някоя от гадните български програми. В резултат на това ще ти компилирам карта за GPS-a, която ще ти бъде в отделен слой и ще можеш да си включваш и изключваш когато е нужно. По този начин ще имаш трасето с всички елементи - линии, точки и т.н. Но точността е 2-3 метра, няма как да слезеш по-надолу.
            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
            http://ftp.domainbg.com/tuono

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Tuono
              Toва е нещо друго.
              Най-доброто решение да ми изпратиш трасето заснето в оригинал - координатна система 1970 г, файл за AutoCAD или някоя от гадните български програми. В резултат на това ще ти компилирам карта за GPS-a, която ще ти бъде в отделен слой и ще можеш да си включваш и изключваш когато е нужно. По този начин ще имаш трасето с всички елементи - линии, точки и т.н. Но точността е 2-3 метра, няма как да слезеш по-надолу.
              много благодаря за предложението, Туоно, но нашия геодезист вече направи това което предлагаш. имам трасетата, трансформирани са от 1970-а във WGS84 и мога да си ги зареждам в GPS-а.......
              НОООО, какъв да е тоз GPS
              за да имам максимална точност. тва ми е проблема.
              в момента имам etrex legend, ама в гората и в клисурите умира.
              та мислиме да вземеме MAP 60 Cx. кажи има ли някакъв по-добър вариант според тебе в момента?

              Коментар


              • #8
                Към момента 60CSx или 60Cx са най-доброто на Garmin така ,че купувай смело. Без проблеми ще можеш да вършиш това за което ти е необходим.

                Коментар


                • #9
                  абе таа координатна система 1970, няма ли да е сменят вече,ще ни се смеят европейците....
                  Колкото до GPS,нали има среден клас - 3000-4000лв.,с точност 30-50см.,ама чух че има по -евтини около 1200 кинта вече , от същия клас.

                  Коментар


                  • #10
                    А ти знаеш ли какво е това? Системата 70-а?
                    Като си толкова близък с европейците, поискай им пари да я сменим. Знам тукашни хора, ще ти кажа банкова сметка ...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от kassey
                      Колкото до GPS,нали има среден клас - 3000-4000лв.,с точност 30-50см.,ама чух че има по -евтини около 1200 кинта вече , от същия клас.
                      а, баш заради тва я пуснах тая тема
                      ама за мене тоя среден клас е като лох-неското чудовище - всички знаят, че го има, ама никой не го е виждал
                      дайте повече за тва чудо де

                      Коментар


                      • #12
                        Иван ти е отговорил за GPS-a. Въпреки някои недостатъци на Sirf III това е най-доброто за момента и конкретно 60Cx-60CSx на Гармин.

                        Системата 1970 г. не е приятно нещо. Но както казах преди време тези, които са я измислили явно са имали предвид нещо. Неможем да се сърдим и аз уважавам труда на тези преди мен. А от скоро ги уважавам още повече и ще ви кажа защо. В момента действам по едни растери на кадастъра във Франция. Ужасен съм от непрофесионализмът и бъркотията, която цари в техните координатни системи и начин на подреждане на информацията. Това, че ние сме научени от руснаците е оказало сериозно влияние и се оказа, че при нас нещата са много добре подредени.


                        Дори с GPS среден клас нещата не са толкова прости. Неможеш просто да го пуснеш и хоп - 20 саниметра точност. Пак има базови станции, разправии, слънчеви активности. Карай си с туристическите и копачите да внимават повече.

                        Ако искаш подробно инфо за диференциалните приемници ще се поинтересувам в детайли, защото за момента те не представляват интерес за мен - ни риба, ни рак, а струват една торбичка пари.
                        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                        http://ftp.domainbg.com/tuono

                        Коментар


                        • #13
                          поразпитах тук-там (Геотрейд) за тези неща (средния клас) - разбрах, че работят със сигнали от наземни станции, каквито в България имало само две - в софия и варна май, трябва да се плаща и абонамент някакъв, за да ползваш сигнала и т.н., та май отиваме на:
                          Карай си с туристическите и копачите да внимават повече.

                          голямо благодаря на всички

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X