Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Чай питам ся
    Дават ми грозде(от кооперацията), мога ли да си направя вино, без да имам бъчва, или буре, или без никъв дървен съд?
    Трябва ли да слагам захар, или химия?

    Или да си зема парите и да не са занимавам....
    Да не зависиш от "Органи" в България....

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Да тези Фтиченца са много лоши, всичко ядат, не мога да смогна да ги отстрелвам. Иначе тази година реколтата е добра. Над 200 килограма Мерло от лозето и от асмите около стотина. Само че аз го правя разделно. Чисто Мерло и отделно от асмите. Асмите са смесени, Памид, Унгар, Бял мискет, Италия, Брестовица, мискет хамбургски, има и доста други. На който и да кажа че мерлото като го смачкахме и показа почти 25 карата, вечерта като се начупи и размачка добре в кацата показа почти 26. На който и да кажа ми викат "невъзможно" ама аз много си го гледам лозенцето, редовно пръскане, обръщам го всяка пролет и есен дълбоко с правата лопата, отделно копане, също и на есен малко комбиниран тор за подсилване. Иначе последните две седмици бях щатен с ижовката и славията да го пазя от Фтиченцата че много го ядат.

      Мачкаш в голям/големи бидони и след това прехвърляш самото вино в по - малки бидончета, 50/60 литра или ако имаш много може да напълниш и 120 литров само с вино, че и два, три... Пробвано става и без наличие на дървени съдове. А от чистото мерло става много тъмно и тежко вино. Като ракия хваща
      Последно редактирано от ivodianov1992; 30-09-11, 19:31.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
        Чай питам ся
        Дават ми грозде(от кооперацията), мога ли да си направя вино, без да имам бъчва, или буре, или без никъв дървен съд?
        Трябва ли да слагам захар, или химия?

        Или да си зема парите и да не са занимавам....
        Уточни какъв сорт ти предлагат,колко карата и най-вече твоите вкусови предпочитания.Иначе за съдовете лично аз се отказах от дървото преди години поради трудностите по поддръжката.Правя го вече 15 години в бидон и разлика няма,поне при младите вина(каквито основно пием).
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Уточни какъв сорт ти предлагат,колко карата и най-вече твоите вкусови предпочитания.Иначе за съдовете лично аз се отказах от дървото преди години поради трудностите по поддръжката.Правя го вече 15 години в бидон и разлика няма,поне при младите вина(каквито основно пием).
          Хммм... Сорт не знам бяло или червено да си избирам.... мисълта ми е, дали и как може да стане в мазето без бъчва... ти явно знаеш, казвай техниката,ако трябва много оборудване, да не се захващам ич... захар ако може да не слагам, че мноу ми тежък махмурлука...скоро баба ми ми дадоха едно, дето слагали захар на око,щот обичала по-сладичко да и е.... ми хвърлих го, то все едно компот пиеш и на другия ден-вървиш, вървиш и падаш
          Да не зависиш от "Органи" в България....

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            А, не ти трябва кой знае какво, главно съдове и машинка за мачкане, можеш да вземеш и от някой комшия. Лично аз го правя по една стара книга и там пише така : Като се намачка и се оставя около седмица в кацата с чепките всичко, и преди да е приключила буйната ферментация го присипваш вече в други съдчета след това продължава "тихото" ферментиране и като се избистри виното се прехвърля в трети съд с цел да не стои заедно с "батака" на дъното. това е. Ако ще се прибавя вода и захар се прави още в началото, преди да започне ферментацията. Пише още и там някакви вещества да се добавят в различните етапи с цел стабилизиране, ама не ги правя тези неща с химийте.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Да де, може ли кацата да се замести с бидон нпр?
              Колко грозде тряа да имам за проба за един бидон от 150л?

              Заитересувах се, щом може без никви химии....

              Дай тая стара книга
              Да не зависиш от "Органи" в България....

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Ами нали ти казахме, че може и без "дървении" книгата се казва 100 и няколко съвета бяха за любителя лозар и е още от дядо ми. Пише всичко от засаждането на лозето до производството на вино. 70 и някоя година е издавана. За да напълниш 150 литра вино ли? поне 300 килограма грозде и то такова където пуска сок повече, щото мерлото и кабернето не пускат много. Като сложиш малко вода и захар и е готово. До колкото знам се слага вода/ захар 3:1 да се запазят каратите, тоест без да се променят.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
                  Хммм... Сорт не знам бяло или червено да си избирам.... мисълта ми е, дали и как може да стане в мазето без бъчва... ти явно знаеш, казвай техниката,ако трябва много оборудване, да не се захващам ич... захар ако може да не слагам, че мноу ми тежък махмурлука...скоро баба ми ми дадоха едно, дето слагали захар на око,щот обичала по-сладичко да и е.... ми хвърлих го, то все едно компот пиеш и на другия ден-вървиш, вървиш и падаш
                  Като ти чета излиянията си правя няколко извода:1-во не ти трявба да пиеш вино,щом не знаеш какво ти се пие-бяло или червено.2-ро .на око захар не се слага ,и с шепи не се слага ,но когото се налага задължително се слага иначе ще спретнеш оцет.3-то- моя махмурлук от вино се проявява след втория литър.....твоя след колко е(обикновено бабите са щедри),4-то -най-вероятно ако е сладко виното не е доферментирало или е добавяна допълнително захар(това е технологията за приготвяне на полусухи вина).Иначе като цяло по-горе съм написал технологията(върни малко темата нагоре) и това което написа земляка от Стара Загора преди мене е абсолютно вярно.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Като ти чета излиянията си правя няколко извода:1-во не ти трявба да пиеш вино,щом не знаеш какво ти се пие-бяло или червено.2-ро .на око захар не се слага ,и с шепи не се слага ,но когото се налага задължително се слага иначе ще спретнеш оцет.3-то- моя махмурлук от вино се проявява след втория литър.....твоя след колко е(обикновено бабите са щедри),4-то -най-вероятно ако е сладко виното не е доферментирало или е добавяна допълнително захар(това е технологията за приготвяне на полусухи вина).Иначе като цяло по-горе съм написал технологията(върни малко темата нагоре) и това което написа земляка от Стара Загора преди мене е абсолютно вярно.
                    1во: незнам какво ще ми дадат от ТКЗСЕто
                    2ро:на око захар слага баба ми и се оплаках и не искам да слагам захар...
                    3то: за 2 литра не сядам
                    4то: виж 2ро

                    5то и 6то: вино пия, но си го купувам, че бабите явно не могат да правят....
                    7мо: май пак шси купувам да не са занимавам
                    Да не зависиш от "Органи" в България....

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      На око нищо не се прави. Производството на вино определено не е сложно, трябват ти елементарни познания. Но все пак трябва да се спазват и някакви пропорции и закономерности. сега за вино каратите трябва да са над 17 - така пише, иначе трябва захар задължително, защото както каза колегата става оцет. Трябва да знаеш и от какво грозде ще го правиш, ама предполагам каквото и да е все ще направиш нещо, така че пробвай, защо не. Все нещо ще стане.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Колеги да Ви попитам тези които са сложили виното вече какъв захарен градус даде, защото по нашия край масово хората казват, че белите сортове са 17 -18 а червените около 20.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Колеги да Ви попитам тези които са сложили виното вече какъв захарен градус даде, защото по нашия край масово хората казват, че белите сортове са 17 -18 а червените около 20.
                          Мерлото което купих даде над 25 ,или поне така показват и двата захаромера с които меря всяка година.Гроздето е от Свиленградския край.

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                            Мерлото което купих даде над 25 ,или поне така показват и двата захаромера с които меря всяка година.Гроздето е от Свиленградския край.
                            Да не вземеш да му налееш вода като един мой комшия,че било много силно
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Да не вземеш да му налееш вода като един мой комшия,че било много силно

                              Защо? При такъв захарен градус (ако е реален) и при нашите условия - неминуемо ще има остатъчна захар. Освен, ако целта не е полусухо вино де.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Да не вземеш да му налееш вода като един мой комшия,че било много силно
                                Ако не му налея вода,нямам идея кога ще стане за пиене.Миналата година правих вино от същото мерло,пак така беше с висок захарен градус налях му вода докато захаромера покаже 22,5 и стана хубаво вино ,ще видим от тази реколта какво ще стане.Като му дойде времето може да дегустираме,кой какво е направил .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X