Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави вино?

    Добре си ми дошел Надежда 2 Екзарх Стефан 63 а виното ми е у Вакарелпомощ
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • До: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
      Добре си ми дошел Надежда 2 Екзарх Стефан 63 а виното ми е у Вакарелпомощ
      Тия данни не ми говорят нищо, ама като реша да тръгвам ще звънна Особено твоето, дето свършва бързо искам да го пробвам.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • До: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        не можах да намеря място къде да го скрия от себе си
        Дай го при мен бе-можеш да бъдеш сигурен, че никога няма да вкисне!!! Дръг е въпросът, че и никога няма да отлежи

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        Мисля си дали да не направя една обиколка да ви пробвам вината, да знам догодина какъв букет да спретна
        Тъй като гледам, май аз съм ти най-наблизо. Пък и този "уикенд" е Шумен трофи 2008, а и е Никулден...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Дай го при мен бе-можеш да бъдеш сигурен, че никога няма да вкисне!!! Дръг е въпросът, че и никога няма да отлежи


          Тъй като гледам, май аз съм ти най-наблизо. Пък и този "уикенд" е Шумен трофи 2008, а и е Никулден...
          А тогава да направим една разходка с джиповете около платото и да се погрижим за един наложен пелин . За пържолите - моя грижа , става ли ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: Как се прави вино?

            Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
            Нещо се изпокрихте всички .Не им станало виното а.Пият и си траят
            Кой се изпокрил,а?Ето я и Готовата продукция, снимката не е с добро качество,но Винцето е превъзходно.С нетърпение очаквам един обилен сняг.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Как се прави вино?

              Айде, пак се запихте, няма ли кой да пише, бе. За червеното ми няма да казвам, който го е пробвал знае, който не е-губи.
              Ето снимка на бялото. На снимката не си личи, но е бистро като сълза, дет съ вика. Само с мезето тази вечер не съм добре.



              А бяха дни, когато се случваше това...







              Наздраве!
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • До: Как се прави вино?

                За това къде го нема как се вика АМИН дай Боже догодина пак
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • До: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                  За това къде го нема как се вика АМИН дай Боже догодина пак
                  Едно буре 120 л. отиде за ракия, ама за него да не викаме амин, щото още не започнато. Като ракия, де
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • До: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Едно буре 120 л. отиде за ракия, ама за него да не викаме амин, щото още не започнато. Като ракия, де
                    Мене една година към 200 литра бидон доби метален вкус ама веднага у казана и стана ракия екстраС най голямо съжаление трябва да съобщя че и двата бидона по 140литра свършихаМусовирчето да заповяда догодина ама по раншко да не е по това време Че тая година турих малко колко да не ме фане зазъбица като гледам как си пият другите
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • До: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                      Мене една година към 200 литра бидон доби метален вкус ама веднага у казана и стана ракия екстраС най голямо съжаление трябва да съобщя че и двата бидона по 140литра свършихаМусовирчето да заповяда догодина ама по раншко да не е по това време Че тая година турих малко колко да не ме фане зазъбица като гледам как си пият другите
                      Тази година съм решил 2 вина - от касис и после от грозде. Миналата година късно почнах с подготовката.
                      Последно редактирано от musovir; 21-01-09, 14:23. Причина: корекция на годините, вече сме били другата година :)
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • До: Как се прави вино?

                        От касис е лекарство пий колко можеш
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • До: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                          От касис е лекарство пий колко можеш
                          Дядо ми навремето правеше едно буренце 50 кг вино от касис. Попийваше си с купичката, но рядко. Ей так за кеф. Иначе изпиваше 2 бурета с вино, самичък. Та от малък имам спомен за невероятния вкус на касисовото вино, сега издирвам от къде да си купя летоска касис
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Как се прави вино?

                            И аз реших да се включа тука. От 12 години се пробвам и все повече си го харесвам виното. За мене е върховно, но съм напълно наясно, че може и да греша. Невероятно точно го е казал Паджеровод на #5.
                            Иначе за любителското производство има много литература по кулинарните щандове на книжарниците. Най-важното според мен е да няма никакъв компромис с чистенето и миенето на съдовете, умереност със сернистата киселина, да се ползуват културни дрожди , да се прилага първична ферментация с "потопена шапка" и да не се спестяват претаканията.
                            После естественно идва удоволствието при "опитването" с приятели.

                            Коментар


                            • До: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Mitsu Преглед на мнение
                              И аз реших да се включа тука. От 12 години се пробвам и все повече си го харесвам виното. За мене е върховно, но съм напълно наясно, че може и да греша. Невероятно точно го е казал Паджеровод на #5.
                              Иначе за любителското производство има много литература по кулинарните щандове на книжарниците. Най-важното според мен е да няма никакъв компромис с чистенето и миенето на съдовете, умереност със сернистата киселина, да се ползуват културни дрожди , да се прилага първична ферментация с "потопена шапка" и да не се спестяват претаканията.
                              После естественно идва удоволствието при "опитването" с приятели.
                              Ей това вече си е рецепта за вино,ама за да се приеме трябва да се опита от резултата на тези последните години.

                              Коментар


                              • До: Как се прави вино?

                                Никакъв проблем. При първа възможност ще ти дам една "мартеничка" /бутилка бяло + бутилка червено/. А ако имаш координати в София ще стане още тая седмица.
                                Като стана дума за бутилки, може ли да ми каже някой от къде мога да купя нови , празни - бели и зелени ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X