Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
    Понеже едва сега се наканих да взема малко грозде,та се случи така.
    В понеделник купих 100 кг мерло,и направо го смляха на място,като една част от чепките машината ги отдели.
    И нали вече е студено на вън сложих бидона в мазето,там е постоянна температура 14градуса.Захарноста я измерих
    около 25.Поради ред причини едва днес погледнах в мазето и извадих от виното за проверка.Захаромера показа това:

    [ATTACH=CONFIG]634026[/ATTACH]

    След кратко колебание долях 5 литра вода.Утре ще премеря захарта.Дали съм изпортил нещо,не знам.
    Очаквам и препоръки и критики и т. н.
    Вода че си налял не е проблем макар че 5 литра са малко множко на твоето количество грозде но вече е сложена,според мен не чакй повече купи си дрожди активирай ги според инструкцията сложи ги в бидона с шарата, напълни няколко пласмасви бутилки с топла вода и ги сложи затворени в бидона със шарата при необходимост повтори няколко пъти процедурата с бутилкита топла вода.Ако до 24 часа след тези процедури не тъгне да фермрентира пиши пак тука.
    LZ2DRD

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Благодарство за съветите!И така,на следващият ден,вдигам капака ВРИ слабо,но ври,а нивото се е покачило осезаемо.Извадих от сока,отчете 25%,видя ми се множко и номера е ясен:5л вода и сериозно бъркане(понеже вече матеряла ври,решавам да отложа съветите от колегите за следващия ден.Вчера правя пак проверка:ври яко захар20%,разбърквам яко пак(вече без вода,нали ще пием вино хахаха).Днесотново проверка,ври яко,захар15%,на 2 пръста от ръба е,а след разбъркването спадна на една педя.Бидона е 120л в горния край леко се стеснява,и направих един вътрешен похлупак леко елипсовиден да държи джибрата потопена,ако има ефект мисля да не разбърквам повече,а ако има желащи може да го снимам.

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Ти хубаво си наливал вода, чудя се каква е причината. Имаше един виц.
        Кръчмар на смъртния си одър казва на синовете си.
        -деца да знаете че вино се прави и от грозде.
        Аз съм на мнение че не му пречи захарността. Виното ще стане даже по хубаво така.

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
          ...Ти хубаво си наливал вода, чудя се каква е причината....
          Е как каква ?! Ще има 5 литра вино в повече
          А това си е една вечер с мазни вратни пържоли на офроуд барбекюто .

          Иначе съм абсолютно съгласен с теб . При 25 % ще стане вино- трепач .
          Да не говорим пък , че любителския захаромер плюс-минус 1 градус ги няма за нищо .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Смлях гроздето на 27 септември. До около 9/10тия ден имаше бурна ферментация и доста се беше надигнало, дори се наложи да извадя малко.
            Сега пак има ферментация но бълбука доста по-спокойно.
            Какво трябва да правя от тук насетне?
            Един вика бъркай, друг не. Един вика претакай, друг чакай.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Зависи от гроздето какво е.
              От дядо ми знам че е по добре да се затисне и да стои така около 2 седмици, като още при смилането е хубаво да се преточи веднъж. След две седмици пак едно претакане. Бялото вино го вадеше след 20-тия ден и така го оставяше да си доозрее. Червеното вино го преточваше през две седмици до към 40-45 дни и тогава го вадеше. Винаги ставаше хубаво.
              Ваденето на бялото вино се прави за да не се оцвети от чепките.

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Бяло вино се прави от гроздовия сок.Източва се до няколко часа след смилането.Червено вино се източва веднага след края на ферментацията( около 7 до 10 дена).Мериш със захаромера и когато покаже 0 го точиш.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Ти хубаво си наливал вода, чудя се каква е причината. Имаше един виц.
                  Кръчмар на смъртния си одър казва на синовете си.
                  -деца да знаете че вино се прави и от грозде.
                  Аз съм на мнение че не му пречи захарността. Виното ще стане даже по хубаво така.
                  Не му пречи,докато спадне до някакви 5% захарност и там остава.Не го пие и жената,вика:
                  Сипи по една ракия,че това благо вино е за бабите.
                  Днес,влизам в мазето,чува се от далече как ври. Похлупака държи джибрата потопена,захарта е 8%
                  При това темпо сигурно до 2-3дни ще стигне до 0-та.Като стигне до 0-та да го източа ли или да го оставя при
                  майката още няколко дни?Ако е за ракия съм наясно,ама вино не правя то като стигне до нулата го варя на ракия.

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Абе кви градуси кви глупости

                    Мелиш бъркаш три дена и след 15 я ден почваш да пиеш докато свърши после шекер и вода и като стане второто пак пиеш и третото за ракия

                    Прочетете темата изначале и наздраве
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                      Абе кви градуси кви глупости

                      Мелиш бъркаш три дена и след 15 я ден почваш да пиеш докато свърши после шекер и вода и като стане второто пак пиеш и третото за ракия

                      Прочетете темата изначале и наздраве
                      Аз второто го преварявам на ракия, но понеже не пием и се събра доста, та тази година като извадя виното не мисля да правя второ, а направо да превря джибрито.
                      И аз не меря градусите. Като стане готово се разбира от вкуса му.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Абе кви градуси кви глупости

                        Мелиш бъркаш три дена и след 15 я ден почваш да пиеш докато свърши после шекер и вода и като стане второто пак пиеш и третото за ракия

                        Прочетете темата изначале и наздраве
                        Е сега ми ареса Наздраве.

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
                          При това темпо сигурно до 2-3дни ще стигне до 0-та.Като стигне до 0-та да го източа ли или да го оставя при
                          майката още няколко дни?
                          Стигне ли около 0- та, даже при 2-3 махай го от майката само вино източи в друг бидон догоре с воден клапан отгоре и го забрави за 2-3 седмици.

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                            Е сега ми ареса Наздраве.
                            МашаллахПием в момента винченце с мезенце кюфтенце от не питомно прасенце.....
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
                              Стигне ли около 0- та, даже при 2-3 махай го от майката само вино източи в друг бидон догоре с воден клапан отгоре и го забрави за 2-3 седмици.
                              Мерси,източих виното в три бидона от мин вода 19 литровите,ама как да забравя нещо,което не се забравя,тоя третия бидон все едно има дупка на дъното..

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Когато е студено и първите дни след смилането не започне бурната ферментация една-две вечери претакам по няколко кофи ( без да го затоплям ). Обикновено след това започва ферментацията. А иначе на пук на всички правила не източвам виното от майката ( тук казваме "комината" ), и до сега двадесетина години, не ми се е окиселвало винцето. Обикновено, като дойде време буренцето да се зарежда отново, наред с миналогодишната "майка" има налични няколко литра напълно прилични на вкус и цвят винце.
                                На здраве на всички!
                                Казано е:
                                -"Обичай ближния",
                                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X