Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Наздраве от мене ! Вчера източих виното и снощи за мача го пробвах - идеално тежко Мерло се е получило. Три чаши и спах като къпан Да споделя че не използвам никакви сернисти киселини, дрожди и т.н Всичко си е по естествен път. Важното е съдовете да са идеално чисти.

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      За пръв път тази година ми се случи винотода вкисне още в джибрите...
      ..........................
      Мамка му, мамка му...
      Коле какво да каже човек освен мамка му!! То туй е трагедия! На мен ми се е закисалвало вино, ама не в самото начало! Бяхме изпили повече от половината! Мога само да ти съчувствам!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Дето го пише в подписа ти-"И това ще мине"...
        Няма да ми е хубаво тази зима, ама имало да се изтърпи и такова Божие изпитание.
        Абе де на купешко вино(има разни продукти които са евтини, и що-годе стават за пиене), де на бира, де само на ракия-няма да умрем. Ама наистина язък за гроздето. Перфектно мерло, без загнили зърна, добре узряло, с типичен аромат, абе злато...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Дето го пише в подписа ти-"И това ще мине"...
          Няма да ми е хубаво тази зима, ама имало да се изтърпи и такова Божие изпитание.
          Абе де на купешко вино(има разни продукти които са евтини, и що-годе стават за пиене), де на бира, де само на ракия-няма да умрем. Ама наистина язък за гроздето. Перфектно мерло, без загнили зърна, добре узряло, с типичен аромат, абе злато...
          С най добро чувство, можем да направим акция ''Да помогнем на Кольо''. По една двулитрова пластмаса от всеки дето му е станало виното и ще преживее някак, пък може и за жури да го назначим. Като спрат да бълбукат дамаджанките от мене имаш една бутилка.
          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Чудесно предложение !Включвам се .Само да стане организация.ПП.Догодина и ние може да станем дистрибутори на оцет.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Чудесно предложение !Включвам се .Само да стане организация.ПП.Догодина и ние може да станем дистрибутори на оцет.
              То организация...... не требе, отиваш еконт и пращаш, а Кольо само реже мезета и дегустира, мляска с уста и пише тука. Може само в отделна тема да бъде, ако има достатъчно производители дето да се включат и ако модератора прецени
              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Да не вземете сега да изпращате бутики...Не си правете труда, няма да ги взема.
                Когато ми се допие вино-слава Богу мога да си купя.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Мнение на dzaro > Колега здравей какво значи точно това изречение?"Преди всяко наливане задължително палите сярна лента в буретата."
                  Когато виното се източи за да се отдели от утайките, бурето се измива, запарва, пали се серниста лента и тогава се налива виното отново в бурето. Това съм имал предвид. Повече обяснения съм дал тук .

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                    Когато виното се източи за да се отдели от утайките, бурето се измива, запарва, пали се серниста лента и тогава се налива виното отново в бурето. Това съм имал предвид. Повече обяснения съм дал тук .
                    Благодаря и аз като доста хора сега се уча но всичко с времето си както се казва.
                    LZ2DRD

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Пичове, конкретен въпрос.Тази година и аз си намерих забавление с едни 200 кг каберне.
                      Изход ни данни: Рандеман почти трагичен - около 70 л шира,захарност 26%, ферментация с плаваща шапка, без сулфитиране.След 2 месеца винцето почти е готово, с добри вкусови показатели, но с остатъчна захарност около 2-3% и се усеща леко газирано. След източване от ферментационния съд е откалвано 1 път и е оставено за тиха ферментация с водна тапа. Трябва ли да ме притеснява газировката и остатъчната захарност. Извадено на въздух за 24ч не се появява кисела жилка.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                        Пичове, конкретен въпрос.Тази година и аз си намерих забавление с едни 200 кг каберне.
                        Изход ни данни: Рандеман почти трагичен - около 70 л шира,захарност 26%, ферментация с плаваща шапка, без сулфитиране.След 2 месеца винцето почти е готово, с добри вкусови показатели, но с остатъчна захарност около 2-3% и се усеща леко газирано. След източване от ферментационния съд е откалвано 1 път и е оставено за тиха ферментация с водна тапа. Трябва ли да ме притеснява газировката и остатъчната захарност. Извадено на въздух за 24ч не се появява кисела жилка.
                        Отговорът е "да", ако има пресичане на ферментацията и в следствие остатъчна захар и "не", ако описаната от теб захар се е превърнала в алкохол по правилната формула. Т.е. трябва да премериш алкохола в готовото вино. Киселото може да дойде и в двата случая-иска само топлинка, въздух и бактерии.

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Напълно закономерно е при 26 градуса захарност на материала да остане остатъчна захарност. Ако това те притеснява, момента да го предотвратиш е бил в началото, чрез доливане на вода и докарване на захарността под 24 градуса. Принципен проблем не съществува, въпросът опира до вкус (кофти е ако не харесваш сладко вино). Газирането също е естествено при този процент и съответен интензитет на процесите. За всеки случай, преди да го бутилираш нека седи минимум година в буре (ако остане за бутилиране ).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Напълно закономерно е при 26 градуса захарност на материала да остане остатъчна захарност. Ако това те притеснява, момента да го предотвратиш е бил в началото, чрез доливане на вода и докарване на захарността под 24 градуса. Принципен проблем не съществува, въпросът опира до вкус (кофти е ако не харесваш сладко вино). Газирането също е естествено при този процент и съответен интензитет на процесите. За всеки случай, преди да го бутилираш нека седи минимум година в буре (ако остане за бутилиране ).
                            Сладък вкус въобще не се усеща, просто захаромера показва толкова, а година едва ли ще оцелее.
                            offroad фен
                            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                              Сладък вкус въобще не се усеща, просто захаромера показва толкова, а година едва ли ще оцелее.
                              Колега тогава виното ти има наистина "проблем" трябва да го пиеш само с тънки мезета и дано остане до трифонов ден .
                              LZ2DRD

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Ето я и моята "аптека"

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0240.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5434124

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X