Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Е това досега не ми се беше случвало!!
    Смачках гроздето, премерих захарност - 26-27!!
    Та въпроса ми е - ще ферментира ли така или трябва да го разводнявам?!!
    Първо намери още един или най-добре два захаромера. Референтни така да се каже защото такива данни са малко съмнителни. Не е изключено де. Или премери с яйце, ако можеш, това е най-сигурният метод.
    И ако е истина, захарността трябва да се намали, защото няма да преври така. Ще остане виното сладко. Но вместо вода ползвай някое слабо на захарност грозде.

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Е това досега не ми се беше случвало!!
      Смачках гроздето, премерих захарност - 26-27!!
      Та въпроса ми е - ще ферментира ли така или трябва да го разводнявам?!!
      Здравей колега,при мен се получи същото нещо друга година все съм добавял захар за да достигне 22,5-23 карата захарнос,но тази година каратите са високи.Тъй като незнаех какво се прави питах,казаха ми наливаш вода бъркаш добре и мериш.Това се прави веднага след като смачкаш гроздето на другия ден не става понеже почва ферментацията.На около 200 кг.мерло налях 7 литра вода и захаромера показва малко под 23 карата.Престоя в джибрите 14 дни да мине бурната ферментация и го източих сега е в бурето и си "ври" тихо.

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
        Здравей колега,при мен се получи същото нещо друга година все съм добавял захар за да достигне 22,5-23 карата захарнос,но тази година каратите са високи.Тъй като незнаех какво се прави питах,казаха ми наливаш вода бъркаш добре и мериш.Това се прави веднага след като смачкаш гроздето на другия ден не става понеже почва ферментацията.На около 200 кг.мерло налях 7 литра вода и захаромера показва малко под 23 карата.Престоя в джибрите 14 дни да мине бурната ферментация и го източих сега е в бурето и си "ври" тихо.
        Колега почвай с мезетата, че виното ще стани а мезета нямааааааааааааа
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Ами и аз се съмнявах в захаромера, ама след това пробвах още 2! Но това беше вчера, явно е късно вече да го разреждам!
          Разчитам Ясен да е прав! Пък и хич не бързам!
          А преди 4-5 години беше малко по-малко - 25-26 градуса! Не го пипах, ферментира малко по-бавно, но пък стана вино, ох още си го спомням!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Само защото знам, че не е в бидон, а в правилен съд ще се съглася, че моооже и да преври, но си е рисковано.

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Ако е късно да го разреждаш (почнала е ферментацията) значи и нужда няма - нали е почнала. И по-внимателно с проветряването на мазетата, ей - да не се задуши някой!

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                Колега почвай с мезетата, че виното ще стани а мезета нямааааааааааааа
                Мезета има само виното да стане.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ако е късно да го разреждаш (почнала е ферментацията) значи и нужда няма - нали е почнала.
                  Почнала е ферментацията,ама при тези карати виното ще е готово за пиене някъде към юни.
                  Дано не съм прав.Успех!

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Бря мама му стара и мойто грозде имаше двайсет и пет и половина захарност.Сложил съм го в 220 литров бидон за хранителни цели. Ама си ври .Даже ми се струва че бая е бурна ферментацията .Материалът се е стоплил даже.Това нормално ли е не знам .Всичко това е във мазето ми.
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Определено е нормално да се стопли.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Определено е нормално да се стопли.
                        Друга година не съм го забелязал това....и още един въпрос -трябва ли да го бъркам материала .Доста противоречиви съвети ми дават -бъркай го трябва да влиза кислород -не го пипай14 дена.
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                          Друга година не съм го забелязал това....и още един въпрос -трябва ли да го бъркам материала .Доста противоречиви съвети ми дават -бъркай го трябва да влиза кислород -не го пипай14 дена.
                          След още 50 дена ми звънни,за да ти кажа какво се прави с виното!/на Дунава/
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                            След още 50 дена ми звънни,за да ти кажа какво се прави с виното!/на Дунава/
                            Задължително ще те се обадя
                            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ако е късно да го разреждаш (почнала е ферментацията) значи и нужда няма - нали е почнала. И по-внимателно с проветряването на мазетата, ей - да не се задуши някой!
                              Ясене, при всичкото ми уважение към теб-позволи ми да не се съглася.

                              Ферментацията може и да започне, но няма да завърши. Защото дрождите вършещи цялата тази работа живеят до някакви си проценти алкохол в разтвора. Май беше до 11, но не споря-може и да бъркам.
                              Та при достигане на тази концентарция на алкохол в джибрите-дрождите умират, а имаме още неферментирала захар. Правилното според мен е да се направи захарност 22%, които впоследствие(вследствие на живота на дрождите) стават на 11 алкохолни градуса, и всичко си е точно. Ако не съм прав-приемам всякакви поправки, но с аргументи.
                              Моето мерло вече е почти готово, аз го държа по 20 дни "при майка му"-джибрите демек, и го наливам в буретата. Това ще стане след два дни-в събота. А след две седмици ще коля шопара, елате ни вижте
                              Наздраве
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                [QUOTE=meha1971;1306537Доста противоречиви съвети ми дават -бъркай го трябва да влиза кислород -не го пипай14 дена.[/QUOTE]

                                Не е лошо да го бъркаш от време на време.После като източиш виното, джибрите за ракията бъркай често защото захарта която ще сложиш макар и разтопена се утаява на дъното на бидона и отгоре бистри и готови за варене на ракия ,а ако пуснеш от долу от канелката сладко.Случвало ми се е и много малко ракия пуща при сваряването.След 28-мия ден джибрите трябва да са готови за варене на ракията ама пак зависи от времето може и да се позабави процеса,избистрят ли се,готови са.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X